Четверг, 28.03.2024, 16:18

directory.ucoz.ua



Меню сайта
Категории
Наша кнопка



Друзья сайта


Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
SMS по Украине
 


Каталог статей

Главная » Статьи » Мои статьи [ Добавить статью ]

Від культури пожежної безпеки залежить життя
За даними Всесвітньої служби КТІФ, Україна за кількістю пожеж входить до держав з не самими кращими показниками. Очевидно, що для поліпшення пожежної обстановки необхідно формувати в суспільстві культуру пожежної безпеки Що впливає на формування культури пожежної безпеки?
- У першу чергу, рівень і якість життя, дієвість законів і, природно, їх дотримання. Культуру пожежної безпеки важливо прищеплювати з раннього віку. Страшно навіть уявити, проте за кількістю жертв наша країна займає перше місце: більше 10 тисяч на рік! На 100 тисяч осіб - близько 13 загиблих у вогні.
- А в чому основна причина пожеж з трагічними наслідками?
- У першу чергу - необережне поводження з вогнем (близько 38 відсотків від загальної кількості), в тому числі при палінні. Причому майже половина загиблих на момент пожежі були п'яні. Соціологи пов'язують зростання алкоголізації суспільства з соціальною невлаштованістю людей, почуттям незахищеності і невпевненості.
Доктора технічних наук, професора Академії Державної протипожежної служби МНС Росії Брушлинский і Соколов стверджують, що цифра в 7-8 мільйонів пожеж, що виникають щорічно на планеті, скоротилася б у двоє, якщо людство утримається від куріння і алкоголю.
- Тобто при подальшому підвищенні рівня життя ситуація з пожежами та загибеллю людей буде мінятися в позитивну сторону?
- Так, адже щасливим не треба шукати розради в чарці. Зауважте: найчастіше у вогні гинуть люди без певного роду заняття та пенсіонери - найбільш соціально незахищені.
Ще один важливий фактор - загальна культура людей і взаємоповага, дотримання існуючих законів, оскільки їх знання і дотримання - першооснова правового суспільства. Іноді при загорянні одного будинку страждають будівлі сусідів. І все тому, що часто-густо порушуються плани забудови, наприклад, в садівничих товариствах. У приватному житловому секторі громадяни роблять надбудови - прибудови до основних будівель, також не дотримуючись будівельних норм, а потім роками судяться, щоб відновити справедливість, відшкодувати завдані пожежами збитки. Щоб це не відбувалося, закони повинні бути для всіх обов'язкові для виконання, а за порушення кожен його порушив, на рівних повинен нести відповідальність. А щоб закони працювали і не порушувалися, вони повинні бути зрозумілими для всіх і не мали подвійного прочитання. Часом навіть щоб розібратися в написанні статті закону, необхідно прочитати кілька сторінок коментарів до неї. Хоча іноді і коментарі не дають чіткого розуміння трактування статті. Переконана: зрозумілий закон простіше виконувати, ніж думати про те, що ти порушив в незрозумілому.
І вчити дотриманню закону, як і культурі пожежної безпеки, необхідно з дитинства, також, як ми прищеплюємо дітям інші корисні навички. Щоб елементарні вимоги пожежної безпеки стали нормою на все життя.
- І в якому віці доцільніше починати?
- У дошкільному, коли надзвичайна допитливість, емоційність допомагають дітям легше засвоювати основи безпеки. Можна використовувати сюжетні ігри, бесіди, конкурси дитячої творчості, залучаючи однолітків, педагогів, батьків. Корисно буде читання з обговоренням прочитаного.
Основи культури повинні закладатися в сім'ї, оскільки саме в родині починається формування дитини як особистості. Як правило, приклад батьків робить основне вплив на поведінку дитини і зберігається на все життя.
У школі культура пожежної безпеки прищеплюється в рамках курсу «Основи безпеки життєдіяльності». Крім цього в школах нашого району проводяться Дні захисту дітей, декади безпеки, щомісяця - навчальні тренування з евакуації учнів на випадок пожежі, творчі конкурси та конкурси агітбригад. Чудово, що в останні роки активно розвивається молодіжне пожежне добровольчество.
- До речі, наш район визнаний в Росії лідером в реалізації проекту «Я - рятувальник!»
- Цілком заслужено, і роботу цю треба спільними зусиллями продовжувати. Адже добровольчество - це придбання унікального життєвого досвіду, здатного дати людині новий погляд на життя, людей і роботу. Але щоб залучення молоді до створення добровільних пожежних дружин не стало добровільно-примусовим, важливо, щоб були розуміння і відчуття значущості справи боротьби з пожежами. А для цього потрібно виховувати повагу до професії пожежного, підняти її престиж. У США, наприклад, де чисельність добровільної пожежної охорони в п'ять разів перевищує чисельність професійної, професія пожежника займає перше місце в рейтингу найбільш престижних професій.
Словом, добровольчество має стати стилем повсякденної поведінки. Можливо, є сенс, наприклад, створити в Інтернеті сайт добровольців, де молодь змогла б обмінюватися досвідом діяльності своїх дружин. А хтось, зацікавившись, можливо, сам би захотів долучитися до молодіжного добровольчество. Однолітки завжди зрозуміють один одного швидше.
Відповідно до міжнародної практики системний розвиток молодіжного волонтерства - це стратегія позитивного особистісного становлення молоді.

Категория: Мои статьи | Добавил: ohranatruda (27.03.2012)
Просмотров: 891 | Теги: пожежна безпека | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]