Среда, 22.01.2025, 04:29

directory.ucoz.ua



Меню сайта
Категории
Наша кнопка



Друзья сайта


Статистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0
SMS по Украине
 


Каталог статей

Главная » Статьи » Мои статьи [ Добавить статью ]

У Китаї з'явилася мікрохвильова зброя


У Китаї з'явилася мікрохвильова зброя


Китайська корпорація Poly Group представила на виставці Airshow China 2014 модель мікрохвильової зброї нелетальної дії для розгону натовпу і придушення заворушень. Експериментальна установка WB-1 базується на шасі військової вантажівки, переобладнаної в поліцейський автомобіль. В її основі лежить розробка Університету науки і техніки Китаю (Ченду), що представляє собою модифікований гіротрон.

Вперше гіротрон був розроблений в 1979 році в Горьківському інституті прикладної фізики (зараз це ІПФ РАН в Нижньому Новгороді). Спочатку він використовувався для нагріву плазми за рахунок енергії СВЧ-випромінювання, але потім став знаходити і інші області застосування.

Загальний принцип приладу зводиться до формування спрямованого мікрохвильового випромінювання (з довжиною хвилі близько 1 см) за рахунок послідовного посилення електронного пучка за допомогою вакуумних трубок і системи дзеркал.

На базі гіротрона для потреб берегової охорони і поліції Китаю була створена установка нелетальної дії. Заявлений радіус дії складає вісімдесят метрів з перспективою збільшення до кілометра.

В основі її роботи лежить ефект нагрівання, викликаний мікрохвильовим випромінюванням. Параметри поліцейської установки намагаються підібрати так, що б нагрів від випромінення припадав в основному на епітелій. У ньому знаходиться безліч вільних нервових закінчень, включаючи терморецептори. Найшвидше нагрівається міжклітинна рідина, що по відчуттях схоже на опік парою, але без видимих зовнішніх пошкоджень шкіри.

Потрапивши в зону опромінення, людина відчуває сильний біль і рефлекторно поспішає забратися подалі. Поліції це дає можливість стримувати натовп, а берегову охорону позбавляє від необхідності штурмувати або топити судна порушників.

Різні правозахисні організації вже висловили своє невдоволення тим, що громадяни стануть піддаватися дії спрямованого мікрохвильового випромінювання. Аналогічна установка під назвою Active Denial System була розроблена американською компанією Raytheon в 2007 році. Вона проходила апробацію в Афганістані, і показала себе не з кращого боку.


Як повідомляє колишній офіцер армії США Джеймс Харді (James Hardy), ADS вивезли в 2010 році, оскільки її застосування багатьма вважалося негуманним. Висловлювалися побоювання і щодо відстрочених ефектів - зокрема, збільшення ризику розвитку злоякісних новоутворень.

Враховуючи неіонізуючий характер мікрохвильового випромінювання і малу тривалість впливу такі побоювання виглядають надуманими, однак є безліч інших причин, за якими аналогічні розробки поки не використовуються в інших країнах.

Перша з них чисто технічна - низька ефективність. За даними інформаційного агентства IHS, час приведення установки в робочий стан досягає п'ятнадцяти годин, тому для швидкого реагування вона не придатна в принципі. Її можна використовувати тільки як додаткову міру забезпечення безпеки під час планових масових заходів.

Причина такої тривалої підготовки офіційно не повідомляється. Співробітниця науково-дослідної лабораторії ВПС США Діана Лорі (Diana Loree) прокоментувала виданню Wired, що це загальна проблема всіх установок такого типу. Можна завжди тримати їх напоготові, але це зажадає астрономічних витрат.

Мобільна мікрохвильова установка розроблялася в розрахунку на придушення агресивної юрби ще й тому, що у неї невисока ступінь спрямованого впливу. З неї можна працювати за обраним сектору або по всій натовпі, але складно прицільно нейтралізувати найагресивніших учасників.

Ступінь впливу залежить від відстані до випромінювача, тому безпечний рівень доводиться встановлювати в розрахунку на найближчих до установки демонстрантів. Поки авангард мітингувальників буде корчиться від болю, інший натовп ще не відчує її і продовжить напирати. Це лише посилить тисняву і збільшить число жертв.

Під час акцій протесту нерідко використовуються димові шашки і сльозогінний газ. Будь-які аерозолі різко послаблюють ефект мікрохвильової установки, оскільки її енергія витрачається на їх нагрівання. В умовах туману, сильного дощу чи снігопаду вона стане абсолютно неефективною і дорогою іграшкою.

Категория: Мои статьи | Добавил: avtor (10.12.2014)
Просмотров: 1066 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]