Среда, 22.01.2025, 06:19

directory.ucoz.ua



Меню сайта
Категории
Наша кнопка



Друзья сайта


Статистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0
SMS по Украине
 


Каталог статей

Главная » Статьи » Мои статьи [ Добавить статью ]

Що спільного у сиру і героїну

Що спільного у сиру і героїну

Кріс Ріотта вирішив з'ясувати, чому мільйони людей у ​​всьому світі так люблять сир, що не можуть від нього відмовитися. Те, що він дізнався, може повалити вас у шок.

Ось його історія.

Навряд чи де-небудь у світі можна зустріти людину, яка була ще більш залежний від сиру, ніж мій тато. Незважаючи на те, що ми з ним жили в Аргентині, він до 16 років зростав у італійському будинку.

Його дитинство було схоже на дивовижну суміш з вуличного футболу, традиційного чаю мате та тонн, тонн сиру. Хосе Ріотта пристрастився до сиру ще в 1970-ті, в золоті для європейського сиру роки: тоді його споживання швидко зросла в декілька разів.

Зараз середній американець з'їдає за рік 3620 г сиру. Витрачає він на нього більше $ 50 в рік. Підкреслимо, що мова йде про "середніх" на кожного жителя країни показниках.

Можна подумати, що люди люблять сир через його вишуканого смаку. Але взагалі-то справа не в ньому. Просто сир викликає таку ж сильну залежність, як і деякі важкі наркотики - наприклад, опіум і героїн.

Ми додаємо сир у омлети, в салати, і без нього не обходиться жодна піца. Число доступних у продажу сортів сиру в будь-якому супермаркеті йде на десятки, якщо не на сотні. Ми здорово "підсіли".

Дослідники з Університету штату Мічиган виявили, що сир в буквальному сенсі викликає наркотичну залежність. Вся справа - в методі його обробки.

Учені перевірили на "прівикаемості" всі найбільш популярні продукти в супермаркетах. І дійшли висновку, що необроблені продукти (коричневий рис, морепродукти) не викликають адиктивної синдрому (це коли щоб отримати задоволення, потрібно постійно підвищувати "дозу"), а ось напівфабрикати - викликають. І сир у супермаркеті - найпотужніший харчової наркотик.

Автор дослідження Еріка Шульте в інтерв'ю виданню Mic заявила:

"Проблема залежності від сиру однаковою мірою характерна і для інтелектуалів з вченими ступенями, і для заводських робітників".

Відома проблема сиру - в тому, що він майже повністю складається з оброблених жирів. Але є дещо страшніше.


 
Більшість сортів жовтого сиру містить у величезних казеїн. Це хімічна речовина, що міститься в деяких вуглеводах, здатне в буквальному сенсі втручатися в розумовий процес мозку, пов'язаний з формуванням звичок.

Кожен раз, коли ви з'їдаєте черговий шматок піци з сиром, мозок посилено виробляє допамін - нейромедіатор, який відповідає за задоволення і мотивацію. Саме допамін стає причиною кокаїнової, гральної і героїнової залежності. Саме допамін змушує нас перевищувати швидкість на дорозі, щоб "отримати кайф". Він же додає нам сили під час спортивних змагань.

Іншими словами, кожен раз, коли ви їсте сир, то отримуєте приблизно те ж задоволення, яке отримує наркоман під час чергової ін'єкції, або азартний гравець під час чергової ставки.

Ступінь залежності? Приблизно така ж, як у героїну або інших опіатів. Так-так, ви не помилилися: сир викликає більш сильне звикання, ніж навіть кокаїн і деякі інші види наркотиків.

Наслідки, які настають після багаторічного потурання цієї залежності, теж руйнівні. Сир у великих кількостях сприяє ожирінню, підвищенню рівня цукру в крові. Він же збільшує ризик розвитку діабету другого типу.

З іншого боку, дослідження шведських фахівців показали, що люди, які взагалі не їдять молочних продуктів, також допускають велику помилку. У них швидко зростає ризик розвитку цукрового діабету.

Так як же бути? Навчіться сприймати сир і похідні від нього продукти по-новому. Є їх можна і потрібно, але вони не повинні бути частиною вашої повсякденності. Сир - це святковий продукт. Їжте його тоді, коли хочете щось відзначити або порадувати себе чимось особливим.

І, звичайно, пам'ятайте про те, що сир - самостійне блюдо. Не додавайте його в омлет, і не їжте бутербродів з плавленим в мікрохвильовці сиром.

Категория: Мои статьи | Добавил: (29.03.2015) | Автор: Teleka E
Просмотров: 862 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]