Пятница, 19.04.2024, 14:13

directory.ucoz.ua



Меню сайта
Категории
Наша кнопка



Друзья сайта


Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
SMS по Украине
 


Каталог статей

Главная » Статьи » Мои статьи [ Добавить статью ]

Стійкість

Стійкість

Стійкість є рисою характеру , яка виражається в завзятості , наполегливості , прагненні у що б то не стало досягти мети. Стійкість проявляється в особливо складних і небезпечних обставинах , в боротьбі з незвичайними труднощами. У цих умовах людина , що володіє стійкістю , не зупиняється перед перешкодами , не втрачається, не відступає назад .

Стійкість , як один із проявів сильного характеру , має такі особливості .

Мужність , відсутність страху перед перешкодами і небезпеками. Стійкий людина дивиться на очікують його перешкоди як на перепони , які треба подолати , проявляє хоробрість , відвагу , готовність битися до кінця попри труднощі .

Самовладання . Людина , що володіє стійкістю , не губиться в хвилини небезпеки , не піддається паніці , але зберігає ясність розуму і кмітливість.

Витримка , здатність перенести великі напруги , долати відчуття втоми , терпляче переносити біль.

Завзятість , воля до перемоги. Стійкі люди не відступають перед невдачами , навпаки , тимчасові невдачі лише ще більш спонукають їх енергію і прагнення до перемоги.

Важливими умовами виховання стійкості є:

1 . Розвиток у вихованців твердих переконань і високих моральних почуттів . Це - основне , що робить людей стійкими у боротьбі з перешкодами . Людина , що не має твердих переконань , часто виявляється нездатним на прояв стійкості .

2 . Вироблення навичок в організації своєї поведінки при подоланні труднощів і небезпек , зокрема навичок у витраті необхідних вольових зусиль. Тільки у впертій боротьбі з усякими труднощами виховуються стійкість , наполегливість і воля до перемоги.

3 . Емоційна насиченість дій . Напружені бажання , емоційно забарвлені мотиви можуть спонукати до енергійних дій . Холодні , сухі міркування мало придатні для того , щоб бути мотивами сильної волі . Енергійні дії , супроводжувані великими вольовими зусиллями , завжди підтримуються сильними почуттями. Людина, яка не любить сильно те, до чого прагне , не може проявити необхідної стійкості у своїх діях. Навпаки , сильно виражені почуття (наприклад , почуття честі , боргу , любові до батьківщини ) спонукають до проявів найбільшої стійкості й рішучості.

Одним із засобів виховання стійкості є правильно організований продуктивну працю . Робота з лінню , повільним темпом привчає тільки до розслабленим вольовим проявам. Але праця , в якому працівник зосереджує на роботі всю свою увагу , працює швидкими темпами , не втрачає даром жодної хвилини свого робочого часу, не робить жодного зайвого руху , не припиняє роботи , поки не доб'ється виконання завдання , - така праця виробляє стійкість характеру і силу волі .

Велике значення в розвитку стійкості мають фізичні вправи і спорт , особливо участь у змаганнях , що вимагають прояву великого завзяття та волі до перемоги. Значення фізичних вправ і спортивних змагань для виховання стійкості полягає в першу чергу в тому , що вони тренують і загартовують здатність до великих вольовим зусиллям у складній і важкій обстановці .
Категория: Мои статьи | Добавил: avtor (09.07.2013)
Просмотров: 1073 | Теги: Психологія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]