Статистика
Онлайн всего: 1 Гостей: 1 Пользователей: 0
|
Каталог статей
Система захисту органів дихання нового покоління NGRPS
Система захисту органів дихання нового покоління NGRPS
Центр біохімічних досліджень сухопутних військ США (The Army Edgewood Chemical Biological Center) розробив нову система захисту органів дихання NGRPS (Next Generation Respiratory Protection System - система нового покоління захисту органів дихання), яка являє собою комбінацію шолома і респіраторної маски.
Багато назвали б цю систему новим поколінням протигазів, але це не зовсім вірно. У жарких умовах протигаз не забезпечить такий рівень комфорту, яку обіцяє NGRPS, і крім того захист від біологічних, хімічних і ядерних загроз.
Система NGRPS використовує вбудований вентилятор для охолодження особи солдата і для підтримки герметичності маски. Новий шолом заснований на комерційній версії фільтрує маски «Ейвон М50», яка вже використовується військовослужбовцями США.
Шолом з'єднаний з розміщеною в рюкзаку акумуляторною батареєю, яка живить вентилятор, а він, у свою чергу, через бічну частину маски нагнітає повітря в носову чашу, щоб його приплив під час вдиху був постійним.
Коли користувач видихає, клапан закривається і повітря спрямовується в зону навколо очей, створюючи надмірний тиск в лицьовій частині, яка перешкоджає попаданню зараженої атмосфери всередину, якщо герметичність маски буде порушена.
Система NGRPS може працювати в трьох режимах захисту органів дихання: респіратор Air-Purifying Respirator (APR), провідний респіратор (PAPR), автономний дихальний апарат (CC SCBA).
Таким чином, система призначена для фільтрації повітря з навколишнього середовища, роблячи його придатним для дихання. Але в разі, коли повітря має високу ступінь зараження і не може бути в достатній мірі знешкоджений, NGRPS стає автономним пристроєм з резервуаром, що забезпечує подачу кисню і інших компонентів для дихання.
Новий шолом пройшов всебічні випробування. За оцінкою військових експертів в області РХБ-захисту, маска виявилася більш комфортною та ефективною, ніж ті моделі, які використовуються військовими на поточний момент.
Зараз проводяться роботи щодо подальшого поліпшення системи, зокрема планується використати сенсори, які здатні визначати час включення / вимикання вентилятора і регулювати напрямок повітряного потоку.
|
Категория: Мои статьи |
Добавил: ohranatruda (11.02.2017)
|
Просмотров: 929
| Рейтинг:
0.0/0 |
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация |
Вход ]
|