Пятница, 29.03.2024, 05:17

directory.ucoz.ua



Меню сайта
Категории
Наша кнопка



Друзья сайта


Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
SMS по Украине
 


Каталог статей

Главная » Статьи » Мои статьи [ Добавить статью ]

Пряничні будиночки: історія та рецепт приготування

Пряничні будиночки: історія та рецепт приготування

Здобні будиночки були вже в Древньому Римі, жителі якого готували їх не тільки з метою вжити в їжу, але, перш за все, щоб поселити в них своїх богів. Випечений будиночок спочатку містився на домашній вівтар, боги його обживали, а потім домочадці з величезним апетитом і усвідомленням святості їжі з'їдали будиночок за сімейним столом. Таким чином, вважали вони, відбувалося їх з'єднання з божественними силами.

На жаль, в ті часи про пряничному тесті, яке добре зберігається, ще не було відомо, тому будиночки стародавніх римлян були швидкопсувними і їх доводилося з'їдати протягом буквально пари днів після випічки.

Потім, як відомо, язичницька кулінарія поступилася місцем християнської, і будиночки з тіста і зовсім наказали довго жити.

Відродження ж їстівних будиночків відбулося в 19 столітті, в Німеччині. І тепер це вже були справжні пряникові будиночки, до яких багато сьогоднішніх любителі солодощів так небайдужі.

Мода на їстівні іграшкові будинки пішла після того, як в 1812 році була опублікована казка братів Грімм «Гензель і Гретель». Казкові кулінарні будиночки зробилися неймовірно популярними у німецьких домогосподарок і перетворилися в незмінний атрибут різдвяних ярмарків, а їх прикраса зробилося справжнім мистецтвом. А головне, для випічки будиночків стало використовуватися винайдене ще в пізньому середньовіччі пряникові тісто, яке дозволяло кондитерським виробам довго не черствіти.

Попит на пряникові будиночки виявився дуже високий, тому пекарні по всій Європі відразу ж налагодили масову їх випічку. Чи варто говорити про те ажіотажі, який пряникові будиночки влаштовували по різдвяних свят! Тут вам і огляди-конкурси, і виставки-продажу, та реалізовані дитячі мрії про прекрасно-смачне. Отримавши пряниковий будиночок, дитина мала можливість вдосталь надивитися на нього, награтися з ним до знемоги своєї фантазії, а потім з насолодою з'їсти.

Таким чином, історія пряникових будиночків триває вже понад 200 років, а серед дітей усього світу ці казкові солодощі і донині користуються великою популярністю.

Спекти казковий будиночок самостійно зовсім не важко. Але зате яке задоволення прикрасити його «інтер'єр» і «екстер'єр» на свій розсуд за допомогою всіляких кондитерських матеріалів: помадки і різнобарвною цукрової глазурі, мармеладу і білкового крему, марципану і різних видів шоколаду, а також цукатів, кондитерської мастики, ягід, зацукрованих, сушених, в'ялених фруктів, варення, меду ...

Для виготовлення та випічки пряникового будиночка знадобляться:

- Склянка борошна;
- Третину склянки цукру;
- По 1/2 чайної ложки соди, тертого кореня імбиру і кориці;
- Дві столові ложки м'якого вершкового масла;
- По столовій ложці молока і меду.

1. Всі інгредієнти потрібно ретельно змішати, щоб вийшла однорідна маса. Потім тісто вимішується руками, поки не стане еластичним. На кожен будиночок буде потрібно шість заготовок: по дві для фасаду, торцевих стінок і даху.

2. Щоб будиночки не вийшло кривими, краще всього заздалегідь «спроектувати» їх на папері: расчертить трафарет і вирізати всі деталі.

3. На розкачане до товщини в 5 мм тісто накладається трафарет, і по контуру за допомогою ножа вирізаються заготовки. Щоб потім було простіше зібрати будиночок, в обох половинках даху можна зробити отвори і дахові частини зв'язати ниткою.

4. Випікаються заготовки в духовій шафі протягом 7 хвилин при температурі 170 ºС.

5. Після випічки настає найприємніше: збірка і прикраса будиночків. Випечені коржики спочатку трохи охолоджуються, а потім склеюються за допомогою розтопленого шоколаду або цукрової глазурі. Зверху будиночок посипається цукром, кокосовою стружкою або дрібними мармеладними фігурками. Дах можна також просто залити глазур'ю і оформити звисають з даху бурульки.

Ну а далі - на розсуд: готовими пряниковими будиночками можна милуватися, можна віддати їх в добрі руки дітей або подарувати друзям. Але головне, не потрібно забувати, що їх можна ще й з'їсти.

Категория: Мои статьи | Добавил: avtor (24.03.2015)
Просмотров: 1253 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]