Безпечне використання газових приладів.
Використовуваний в оселях горючий газ містить пахучу добавку, що дозволяє виявляти його по запаху. Якщо в приміщенні присутній запах газу, не слід включати або вимикати електричні прилади, тому що в тому і іншому випадку виникають електричні іскри, які можуть призвести до вибуху газу. Треба перекрити газопровід і провітрити приміщення. Якщо ви підозрюєте несправність газопроводу, газових кранів, газових приладів, слід негайно викликати газівника і по можливості кудись евакуювати мешканців вашого житла.
Те ж слід зробити, якщо ви відчули запах газу в під'їзді.
Газівники відшукують місце витоку газу, завдаючи бритвеним помазком густу мильну піну на підозрілі місця. Можна зробити це самостійно.
Не залишайте включений газовий прилад (плиту, водонагрівальну колонку) без нагляду: якщо натиск газу тимчасово ослабне або трапиться сильний протяг, то полум'я згасне, і надалі приміщення наповниться газом.
Не використовуйте газову плиту при закритій кватирці.
Якщо засмічена або перекрита віддушина на кухні, то в приміщенні при роботі газового приладу накопичується окис вуглецю (чадний газ), і можна отримати смертельне отруєння. Ознаки отравле- ня окисом вуглецю: слабкість, запаморочення, нудота, болі в грудях, іноді сухий кашель, шум у вухах і сльози. Роботу віддушини перевіряють поднесением до неї палаючого сірника (звичайно, не тоді, коли в приміщенні стоїть запах газу): полум'я сірника повинно помітно відхилятися до віддушини. Щоб повітря в приміщенні менше забруднюється продуктами горіння газової плити, краще встановити над нею воронкоподібний повітрозбірник, з'єднаний з віддушиною.
Без крайньої необхідності не застосовуйте газову плиту для обігріву приміщення. Якщо вам все-таки доведеться це робити, то слід нагрівати на плиті велику кількість води і потім вимикати плиту, щоб далі вже вода була джерелом тепла.
При згорянні газу утворюється багато водяної пари. Тому сушити білизну над газовою плитою - це небезпечна дурість.
Якщо ви живете в приватному будинку, користування газом робить вас особливо вразливим. Нагрівся при пожежі газовий балон вибухне. Якщо ви встановите його в ящику поза домом, той, хто захоче сильно вам нашкодити, може влаштувати під цим балоном багаття або вистрілити в нього здалеку. Якщо ви користуєтеся газовою магістраллю, недоброзичливець може відшукати газовий кран на відгалуженні труби, провідному до вашого будинку, перекрити його на кілька хвилин, коли ви залишите плиту без нагляду, а потім знову пустити газ, в результаті чого він заповнить вашу кухню. Щоб небезпека диверсії була мінімальною, треба використовувати газовий балон, а не магістральний підключення, встановити балон в спеціальному запираемом колодязі метрах в десяти від будинку, а трубу від нього до будинку провести під землею. Якщо розміщений таким чином балон і вибухне, збиток буде не дуже великий.
|