Четверг, 28.03.2024, 18:46

directory.ucoz.ua



Меню сайта
Категории
Наша кнопка



Друзья сайта


Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
SMS по Украине
 


Каталог статей

Главная » Статьи » Мои статьи [ Добавить статью ]

Небезпечні роботи

Представляємо 8 професій, з якими здатні справитися тільки достойні представники сильної статі - жінкам у ці сфери взагалі хід замовлений.


Замислюєтеся про зміну роботи? Вас звільнили або просто набридло бути «офісним планктоном»? Спробуйте змінити сферу діяльності, якщо, звичайно, вистачить на це сил - фізичних і моральних. Варіантів багато, пропонуємо найбільш жорсткі з високооплачуваних.

 

1. Золотошукач

Сьогодні видобуток золота перестала бути таким вже прибутковою справою. На жаль, заробити капітал, добувши через пару годин роботи важкий самородок, більше неможливо. Сучасні золотодобувачі не мають нічого спільного з жадібними авантюристами XIX століття з їх кирками, лопатами і мріями про жаданих скарби. У наші дні основним джерелом золота є вулканічні породи, в яких дорогоцінний метал міститься в мікроскопічних кількостях. Здобиччю золотоносної руди займаються сучасні старателі - «золоті пацюка», як вони себе скромно називають.
У цієї роботи є незаперечний плюс, а саме зарплата - 55000 доларів на рік. Непогані гроші? А на що ви готові, щоб їх отримати? Додамо ложку дьогтю - ніхто не заплатить 4500 баксів на місяць за те, що шахтарська каска додає мужності вашому вигляду: золотодобувачі складають третину шахтарів усього світу, при цьому половина всіх нещасних випадків на шахтах відбувається саме з ними. Воно й не дивно: обов'язок «золотих щурів» - підривати пласти породи вагою до 240 тонн, а потім вивозити їх на 200-тонних тягачах. Вибухи, обвали і гігантські машини не залишають жодного шансу тим, хто зазівається. Крім того, шахта працює в режимі нон-стоп, зміна золотошукача триває 12 годин, а рівень шуму досягає 85 децибел, тобто лише трохи не дотягує до критичних для людини 90 децибел.
Зарплата: Австралійський золотодобувач - $ 55000 на рік (для порівняння: казахстанський добувач міді - $ 4000 на рік, південноафриканський добувач алмазів - $ 1400 на рік).

2. Краболов

Великі гроші нікому не дістаються легко. Що потрібно зробити, щоб заробити 50000 доларів всього за два тижні? У середині осені вирушити на Аляску і найнятися на краболовецкое судно - приблизно 15 жовтня стартує сезон полювання на королівського краба. Членам команди належить пекельна праця в екстремальних природних умовах, за тисячі кілометрів від найближчого морського порту: 12-метрові хвилі будуть накидатися на палубу і намагатися перекинути корабель, температура навряд чи підніметься вище нуля градусів, а вітер спроста валити з ніг. Не обійдеться і без травм: ймовірність одержати ушкодження дорівнює 100%, тому готуйтеся до переломів ребер, рук, ніг - і це в кращому випадку.
Крім того, на всю флотилію встановлена квота вилову крабів - близько 8000 тонн. Кожне судно постійно рапортує про свій улов, і як тільки стане відомо про те, що межа досягнута, центр дасть сигнал про завершення сезону. Краби, про які команда не встигне відзвітувати до цього сигналу, повинні бути викинуті за борт. Навіть якщо це все, що команді вдалося виловити в принципі.
Зарплата: краболов на Алясці - $ 50000 на рік (для порівняння: добувач молюсків у Японії - $ 25 000 в рік, рибалка в Уганді - $ 200 на рік).


3. Ковбой

Пам'ятайте суворих героїв вестернів, що віртуозно володіють вогнепальною зброєю і охмуряли красунь одним поглядом з-під широкої капелюха? Так от, якщо збираєтеся перекваліфікуватися в ковбоя, весь цей кінематографічний набір доведеться забути і приготуватися до найгіршого.
Робота ковбоя - це важка і брудний працю. Ви зможете перерізати горло корові одним вивіреним рухом гострого ножа? А повалити на землю бика і утримувати його, поки ваш партнер затаврує його розжареним залізом? Або, може, вам коли-небудь доводилося каструвати худобу без анестезії? У будь-якому випадку, без цих базових умінь справжнім ковбоєм не стати. Не кажучи вже про те, що ковбой іноді сидить у сідлі цілу добу - адже він піклується про сім-десять тисяч корів, захищає худобу від ягуарів і пум, переганяє величезні стада з одного пасовища на інше.
Здавалося б - хоч і нелегке, але цілком безневинне заняття, те саме що кінним прогулянкам на свіжому повітрі. Проте за даними Міністерства праці США, ковбої та інші сільськогосподарські робітники входять в десятку найнебезпечніших професій світу. Головна небезпека - стати жертвою розлюченого бика. Опинившись на землі серед стада, ковбой має всі шанси бути простромленим рогами або затоптаним на смерть.
Зарплата: Робочий на скотарської фермі в Австралії - $ 20 000 в рік (для порівняння: американський ковбой - $ 15 000 в рік, скотар в Кенії - $ 200 на рік).

4. Лісоруб

Справжній чоловік, як ви знаєте, повинен в житті, крім усього іншого, виростити дерево. А як щодо того, щоб дерево зрубати - вірніше, займатися цим професійно, одержуючи не менше 6500 доларів на місяць? Тоді вам пряма дорога на острів Королеви Шарлотти в Канаді, один з найкрасивіших і найнебезпечніших куточків світу. Там ви займетеся заготівлею лісу в самих екстремальних в світі умовах.
Погода тут не щадить нікого: взимку стовпчик термометра опускається до мінус 30 градусів, а влітку піднімається до тих же 30, але зі знаком «плюс». Але погодні умови - не головне джерело нещасних випадків в цій місцевості. Найбільшу небезпеку для лісорубів представляють дерева, які падають дерева. Небезпечні і робочі інструменти: хоча сокири пішли в минуле, їх сучасні аналоги продовжують служити причиною важких виробничих травм. І найстрашніше, що вони трапляються в лісовій глушині, далеко від цивілізації і лікарень, оснащених всім необхідним. Щоб залишитися в живих, доводиться покладатися тільки на везіння, досвід і спостережливість. Із 5000 контрактників, які працюють на лісозаготівлях, щорічно гине не менше 40 людей, кількість же травм - значно вище.
Зарплата: Лісоруб у Канаді - $ 80000 на рік (для порівняння: лісоруб в США - $ 30000 на рік, лісоруб в Австралії - $ 20000 на рік).

 

5. Будівельник тунелів

Ласкаво просимо в тунель! Ви зрозумієте, наскільки любите сонячне світло? А тепер уявіть собі, що без нього доведеться існувати десять годин на день, шість днів на тиждень. На глибинах до 200 метрів трудяться одні з найбільш високооплачуваних професіоналів у світі.
У жаркому і задушливому тунелі, де непідготовленої людини миттю здолає клаустрофобія, фізична праця не можуть замінити жодні технології. Тунельні робітники йдуть за бурової машиною, крушать гірську породу, і відправляють шлак на конвеєр. TBM здатна висікати до 37 тонн породи на день. Але занадто рихлу і м'яку для бура породу доводиться висаджувати динамітом, що теж входить до обов'язків тунельних робітників. Нічого дивного, що будівельник, який пропрацював тут 20 років, має 8 шансів з 10 залишитися калікою або загинути. Окуляри, каска і рукавички - от і весь захист робітників, які мають справу з вибухівкою і важкої машинерією. А слово «завал» для будівничого тунелів має зовсім інше значення, ніж для офісного клерка.
Зарплата: Будівельник тунелів в США - $ 120000 в рік (для порівняння: будівельник тунелів у Великобританії - $ 110 000 на рік, будівельник тунелів у Швейцарії - $ 65 000 в рік).

6. Рейнджер

Можна нескінченно розповідати про кохання до незайманої природи і захоплюватися екотуризмом, подорожуючи по загублених куточках планети. А як щодо того, щоб ризикувати життям заради звірів, птахів і рослин, і зробити це своєю професією?
Зауважимо, що працювати рейнджером можна не тільки в благополучних США і Канаді, а й, наприклад, в африканському Конго, де війна завдала удару по тваринному світу. Війська повстанців, що вторглися в джунглі, ведуть хижацьке винищення тварин, добуваючи м'ясо та сувеніри. У знищенні унікальної фауни тропіків беруть участь і жителі навколишніх сіл. Війна знецінила людське життя в Конго. Сьогодні навіть дитина може купити «калаш» - АК-47 - усього за 30 доларів. У середньому смерть чекає кожного сьомого захисника африканської природи.
Базовий навик рейнджерів - незалежно від регіону - вміння зріднитися з лісом, нічим не видавати своєї присутності, але при цьому помічати все, що відбувається навколо.
Зарплата: Доглядач національного парку в США - $ 30000 на рік (для порівняння: доглядач зоологічного парку у Великобританії - $ 20 000 в рік, рейнджер в джунглях Конго - $ 1500 на рік).
 
7. Нафтовик

Від нафтовидобувної промисловості залежить благополуччя і стабільність всієї світової економіки, а не тільки окремих країн і регіонів. Пошкодження веж і платформ створюють жорсткі проблеми. З такими ситуаціями не впоратися банкам і урядам, вирішити їх здатні прості нафтовики, які проводять ремонтні роботи на вишках і платформах, відновлюючи нафтовидобуток знову і знову.
Одне з найнебезпечніших місць на землі - бурова вишка у відкритому морі, серед хвиль, вітру і дощу. Ті, хто працює тут, погодилися на надзвичайно важкий і виснажливий працю - часто зміна триває 24 години і вимагає як величезної фізичної сили, так і непохитного характеру.
Зарплата: Робочий-нафтовик в США - $ 120000 в рік (робітник-нафтовик у Норвегії - $ 90 000 на рік, робітник-нафтовик у Росії - $ 16 800 в рік).

8. Машиніст електропоїзда

Ви погодилися б залишити престижну роботу в офісі заради романтики дороги і зміни пейзажів за вікном? Але ж саме це приваблює все більше людей у різних країнах світу. Але одного ентузіазму для прийому недостатньо: машиніст повинен володіти залізним здоров'ям і бути готовим до серйозних навантажень. Машиністи працюють по змінному графіку: 12-годинна зміна (день чи ніч) на електричках і 6-8-годинна в метро. Зробити перерву в щільному графіку досить складно. Під час руху за маршрутом всі дії машиніста фіксують прилади, і на підставі цих даних запросто можна позбутися премії. А ще на електричках є «кнопка безпеки»: вона періодично видає різкий сигнал, після чого потрібно встигнути натиснути її за 6 секунд, інакше поїзд автоматично зупиниться. Ці та багато інших технічних пристосування не дадуть машиністу нудьгувати ні за яких умов. Ну і плюс різні «сюрпризи» від природи та погоди, які присутні на будь-якій дорозі, навіть на залізниці.
Зарплата: машиніст електропоїзда у Великобританії - $ 56000 на рік (для порівняння: машиніст електропоїзда в Німеччині - $ 26000 на рік, машиніст електропоїзда в Росії - $ 14500 на рік).
Категория: Мои статьи | Добавил: ohranatruda (12.12.2010)
Просмотров: 2344 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 1.0/1
Всего комментариев: 0

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]