Пятница, 29.03.2024, 10:29

directory.ucoz.ua



Меню сайта
Категории
Наша кнопка



Друзья сайта


Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
SMS по Украине
 


Каталог статей

Главная » Статьи » Мои статьи [ Добавить статью ]

Небезпечні професії, які ламають психіку
Юрист

Юристів видно здалеку. Акуратна зачіска, строгий діловий костюм і кейс - образ, а-ля Кіану Рівз з "Адвоката диявола". На додачу до такого офіційного зовнішніього вигляду більшість вартою Феміди відрізняє підкреслено стримана поведінка. Ці люди дуже чітко і послідовно відповідають на питання і люблять сипати професійними термінами. "Формалізм юристів не так вже нешкідливий, - пояснює Надія Кузьміна, психолог-консультант центру "Навігатор". - Інформованість правознавців може перевищити рамки допустимого, і з часом вони просто перетворюються на зануд".

Як правило, в цю професію йдуть люди в'їдливі і допитливі. Оскільки ці якості культивуються з року в рік, для багатьох юристів зайва недовірливість стає рисою характеру. Навіть в особистих стосунках вони схильні шукати підступ.

Якщо ви вирішили протистояти професійної деформації, не варто давати собі установку типу "я ніколи не стану таким черствим занудою, як Іван Іванович". У цьому випадку ви занадто сильно сконцентруєтеся на боротьбі з самим собою, що призведе до зайвого самоконтролю. "Розвивайте в собі почуття гумору. Здатність посміятися над собою дозволяє залишитися в здоровому глузді і не перетворитися на нудного сухаря", - радить Надія Кузьміна.

Бухгалтер

Деякі експерти жартують: бухгалтер - це діагноз. "Мені здається, для того, щоб змінити спеціальність, бухгалтеру доведеться витратити набагато більше зусиль, ніж працівникові будь-якої іншої професії", - усміхається генеральний директор компанії ProTraining Денис Чистяков. Багато людей настільки вживаються в діловій образ, що переносять дійшлість і любов до протоколу на приватне життя. "Бухгалтери все роблять правильно, - розповідає Денис Чистяков. - Усе екстремальне їх лякає і насторожує. Вони вчаться в школі на п'ятірки, закінчують інститут з червоним дипломом. Вони б воліли відразу влаштуватися на роботу, де залишаться до пенсії". Педантизм бухгалтери нерідко переносять і в сім'ю. Чоловікові або дружині можна не хвилюватися: планування сімейного бюджету опиниться в надійних руках, а квартира буде міститися в чистоті і порядку.

Боїтеся перетворитися на зануду? Відірвіться від паперів і станьте ближче до людей, інакше ризикуєте опинитися другим Акакієм Башмачкіним, чий світ складався з букв і ком. Навколо відбувається багато цікавого. Розважайтеся, спробуйте незвичайні види спорту. Тут на допомогу можуть прийти родичі і друзі формаліста, які на ділі доведуть, що в невизначеності та ризикованості є свої плюси.

Військовий

Ці люди з юних років звикають до атмосфері суворої дисципліни. Як правило, військові "будують" домашніх, а незгодних пригнічують силою виправки. Військовий у відставці - класичний образ домашнього тирана і диктатора.

На думку психологів, військові набувають той тип професійної деформації особистості, який неможливо подолати. Офіцер - не професія, а спосіб життя. Тут не врятує навіть почуття гумору, яке, треба сказати, у військових або відсутнє, або носить занадто специфічний характер.

У той же час військові чудово адаптуються до життя на громадянці. "Величезний плюс військових в тому, що з них виходять вірні чоловіки і захисники. Кинути сім'ю не дозволяє кодекс честі. До того ж міцна сім'я є для офіцера частиною іміджу", - вважає Надія Кузьміна. Так що немає сенсу зациклюватися на недоліках - краще культивувати в собі позитивні якості, властиві представникам вашої професії.

Лікар

Робота лікаря передбачає величезну відповідальність, а служба в екстремальних умовах накладає свій відбиток. Всім відомий цинізм медиків стає своєрідним психологічним захистом від страху і щоденних страждань пацієнтів. Чорний гумор, який лікар може дозволити собі в товаристві колег, автоматично переноситься на друзів і близьких, а це може зачіпати почуття оточуючих. Іноді медики настільки сильно звикають приховувати емоції, що воліють не розповідати про роботу і свої переживання. Трагічні події, що відбуваються у звичайному житті, лікарі сприймають по-спартанському і з певною часткою байдужості. Однак те, що здається байдужістю, насправді власноруч зведена психологічна стіна.

Психологи радять ділитися своїми внутрішніми проблемами з близькими людьми і не забувати про співпереживання, якого так чекають рідні. Залиште неприємності на роботі, а за межами медустанови робіть все, щоб уникнути додаткового стресу: гуляйте пішки, читайте книги і дивіться фільми, не пов'язані з насильством.

Журналіст

Як у роботі, так і в житті журналісти бувають досить поверхневі. Це й зрозуміло: професія не передбачає детального вивчення матеріалу, тому інтереси журналіста спрямовані вшир, а не вглиб.

Ще один недолік журналістів - зайва цікавість. "У повсякденному житті вони намагаються привернути до себе увагу, - розповідає Надія Кузьміна. - Таке прагнення викликане тим, що у професійній діяльності люди змушені залишатися в тіні, щоб зберегти об'єктивність і не відволікати увагу від ньюсмейкера.

Я б порадила журналістам, що страждають балакучістю, як-небудь записати свої діалоги на плівку і уважно прослухати. Вам буде простіше оцінити свої ораторські навички та зрозуміти, чи не занадто активно ви тягнете ковдру на себе". І все ж перемогти такий недолік, як балакучість, дуже непросто. Зате жити з ним цілком можна. Але тільки якщо правильно вибирати коло спілкування. Вибирайте людей, які люблять слухати більше, ніж говорити, і труїте на здоров'я журналістські байки в компанії вдячних інтровертів.

Психолог

"У двох з трьох випадків люди йдуть вчитися на психолога, щоб спробувати розібратися в собі, - вважає Денис Чистяков. - Їх щось турбує, і вони хочуть навчитися справлятися з проблемами". При цьому, як це не дивно, до кінця життя психологи так і не можуть покінчити зі своїми "тарганами". В одних випадках вони не помічають контексту і починають аналізувати і копатися в проблемах інших людей. Вони влаштовують співрозмовнику допити з пристрастю і, що найжахливіше, намагаються нав'язати йому поради. "У бізнесі це не завжди потрібно, - вважає Денис Чистяков. - Наведу приклад. Менеджерам з продажу часто влаштовують спеціальні тренінги з НЛП, де їх навчають, як впливати на людей. Але в підсумку всі переговори зриваються, тому що замість того, щоб слухати співрозмовника, люди вивчають, як хто на кого подивився, хто як сів і хто який рух зробив ".

Другий варіант деформації пов'язаний з майстерністю маніпулятора. Такі люди вміють спілкуватися з людьми і чудово розуміють їхні слабкості. Використовуючи оточуючих, психолог легко доб'ється бажаного, причому решта так і не зрозуміють, як йому вдалося це зробити.

Постарайтеся чітко розділити професійне і приватне життя. Ви повинні вміти звільнятися і абстрагуватися від професії. Не сприймайте оточуючих людей як матеріал для дослідження. Говоріть собі "стоп", як тільки помічаєте за собою нездоровий інтерес до співрозмовника. Маніпулювання - і зовсім річ неприйнятна в особистих відносинах, залиште цю іграшку тільки для ділових ситуацій. Тим більше, концентруючись на пошуках підтекстів і намагаючись проникнути в несвідоме, ви позбавляєте себе справжнього задоволення від простого людського спілкування.

Менеджер з продажу

Продажників професія вчить хитрості й спритності. Уміння всучити товар, який не продається, - це ціле мистецтво, а часто вельми низька якість товару змушує хитрувати і лукавити.

Ще один недолік менеджерів з продажу - балакучість. "На роботі їм доводиться багато розмовляти, і це входить у звичку. Також їм властивий зайвий артистизм, - розповідає Надія Кузьміна. - Якщо ви стали помічати за собою надмірну балакучість і деяку награність, пригальмуйте. Постарайтеся хоча б у години дозвілля абстрагуватися від думок про роботі ".

Менеджерів з продажу, як правило, відрізняє надмірна споживча прискіпливість. Здійснюючи навіть невелику покупку, менеджер ніяк не може звільнитися від думки, що його намагаються ошукати. "Від необгрунтованої підозрілості можна позбутися. Оскільки ви звикли оперувати великою кількістю інформації, спробуйте готуватися до покупки заздалегідь. Наприклад, можна отримати максимальну кількість інформації про товар або послугу в інтернеті", - радить Надія Кузьміна.

Учитель

Вчителі і в звичайному житті займаються своєю улюбленою справою - вони вчать. Як правило, у педагогів завищена самооцінка, яка не залежить від їх статусу. "Вчителі важко перебудовуються, - говорить Денис Чистяков. - Більшість із них - не хочу узагальнювати - колись вивчили певний список тем і тепер викладають зазубрений курс, не відхиляючись від нього ні на крок". Вони звикли нав'язувати свою точку зору оточуючим і не вміють підкорятися іншій людині, звідси авторитарна поведінка і владність. Вони наполегливо прагнуть довести оточуючим своє лідерство і отримати визнання.

"Вчіться підкорятися, - радить Денис Чистяков. - Якщо ви змінили сферу діяльності, то повинні зрозуміти закони ієрархії в компанії. Постарайтеся змінити свою роль, скажіть собі: "Зараз я учень і навчаюся новій справі". У родині треба бути мудрішими. Одна справа - поправити учня на уроці, інше - висловити претензії дружині. У даному випадку відбувається заміщення ролі дорослого роллю дитини, але ваш чоловік чи дружина не дитя, і це треба гарненько усвідомити".

Спробуйте стати на місце свого співрозмовника або свідомо приміряйте на себе роль підлеглого. Створіть ситуацію - на відпочинку, на курсах вивчення чогось нового, на пізнавальній екскурсії, де ви були б веденим і апріорі знаходилися в положенні "знизу". Бути може, випробувавши всю принадність наказів і розпоряджень на собі, ви почнете обережніше командувати іншими людьми. Постійний саморозвиток і терпимість - таку пораду дають психологи.

UBR
http://ubr.ua/labor-market/life-at-work/opasnye-professii-kotorye-lomaut-psihiku-61183
Категория: Мои статьи | Добавил: ohranatruda (05.12.2010)
Просмотров: 1394 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]