Пятница, 26.04.2024, 16:51

directory.ucoz.ua



Меню сайта
Категории
Наша кнопка



Друзья сайта


Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
SMS по Украине
 


Каталог статей

Главная » Статьи » Мои статьи [ Добавить статью ]

Навіщо простій людині заначка?

Навіщо простій людині заначка?

Заначка. Думаю, що довго пояснювати значення цього слова немає необхідності. Вікісловник дає нам кілька тлумачень цього, на мій погляд, чисто російського явища.
По-перше, це «потаємне місце, куди ховають гроші, цінності тощо».
По-друге, «що-небудь приберегло, приховане про запас».
І по-третє - «прихований фінансовий, сировинний резерв; недоторканний запас, заощадження на чорний день».
 Перше значення основної маси народу майже не стосується, оскільки скарбів у простої роботящої людини ніколи не водилося, а ось друге і третє явище дуже навіть часто спостерігається в наших сім'ях.
Існує думка, що найчастіше заначку роблять чоловіки. Мовляв, на всякий пожежний, якщо раптом треба буде загасити «душі пожежу». Ховають мужики частину зарплати в різних місцях - буває, навіть самі потім дивуються. Мій покійний свекор одного разу, згорнувши трубочкою три радянських рублі, засунув їх під стріху. Думав, що надійно сховав. А на ранок свекруха разом з сонцем прокинулася доїти корову і побачила дивну картину: з-під стріхи вилітали спочатку рублі, а слідом за ними горобці. У свекра тоді мало не стався серцевий напад, тому що вся сім'я реготала над невдалим «тирьщіком». Одна з моїх знайомих недавно розповіла про те, що в піджаку чоловіка, який провисів у шафі довгий час, знайшла цілу пачку ще єльцинських грошей. «І що прикро, - говорила вона, - адже ми тоді дуже потребували, а він ховав гроші від сім'ї». «А як він пояснює цю знахідку?» - Запитала я. «Каже, що поклав і забув, хотів сюрприз якийсь нам зробити, а який, тепер вже не згадає». Так гроші і зникли. Якщо чоловіки ховають гроші в основному на свої потреби, то жінки ховають їх на «чорний день» для сім'ї. Одна моя подруга до цих пір користується цим методом. Отримавши зарплату, вона розпихає по кишенях кілька сотень рублів. Буває, що до наступної зарплати вони лежать недоторканими, і до них приєднується частина наступної зарплати. «Але зате коли настає такий момент, коли конче потрібні гроші, а зайняти не у кого, тут і виручає заначка», - говорить вона. Пам'ятаю, мама моя ховала гроші за іконою, вважаючи, що ніхто не посміє їх там шукати. І правда, коли вже хліба не на що було купити, мама, як чарівниця, діставала рубль, а то й більше, за ікони, і я відправлялася в магазин. Заначкою є і таке поширене явище, як скарбничка. Придумали скарбнички, з яких гроші дістати нічим не можна. Можна тільки розбити «свиню» або «кішечку». У когось вистачає терпіння наповнити скарбничку доверху, а хтось, оцінивши Потяжелевший ємність, безжально кидає його на підлогу. Вся сім'я повзає серед осколків, збираючи монети, які раптом виявляються рятівної «знахідкою». Мій син таким чином назбирав собі грошей на відпочинок за кордоном, правда він кидав у скарбничку протягом року пятісотрублевимі і тисячні купюри. У будь-якому явищі можна знайти і позитивні, і негативні сторони. Комусь потрібна, заначка, комусь ні. Але позапланова грошик завжди до речі.

Категория: Мои статьи | Добавил: avtor (18.05.2013)
Просмотров: 1088 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]