Пятница, 19.04.2024, 00:08

directory.ucoz.ua



Меню сайта
Категории
Наша кнопка



Друзья сайта


Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
SMS по Украине
 


Каталог статей

Главная » Статьи » Мои статьи [ Добавить статью ]

Кондиціонери - користь чи шкода?

Кондиціонери - користь чи шкода?

Тільки-но ми почали радіти сонячним дням, які прийшли на зміну, здавалося б, нескінченно затяжній зимі, як перед нами постала нова проблема - неймовірна спека. Нині кожен рятується від неї, як може: хтось проводить свій час поблизу водойм, а хтось замикається вдома або ж працює в офісі, де новітні технології допомагають створити власний комфортний мікроклімат приміщення.

Багато років тому в світі з’явилося нововведення, без якого сьогодні ми навряд чи уявляємо своє життя - кондиціонер.

Кондиціонер - це пристрій, який створює та автоматично підтримує в помешканні або іншому закритому просторі, наприклад, автомобілі, певні мікрокліматичні параметри, найчастіше температуру та відсоток вологості. Комфортні умови відпочинку та роботи й справді є дуже важливими для людей, адже не можна не погодитися з тим, що набагато приємніше жити та працювати в приміщенні з чистим повітрям і зручною температурою, ніж у спеці, задусі або, навпаки, холоді.
Але як тільки з’явився кондиціонер, з’явилися й чутки про його шкідливість. І ці чутки досі хвилюють значну частину населення. Сьогодні від багатьох людей можна почути, що вони застудилися через роботу кондиціонера в офісі чи автомобілі. Чи справді цей прилад, покликаний створити нам комфортні умови життя та праці, може стати причиною хвороби? Що ж з цих чуток правда?

Розглянемо та проаналізуємо плюси та мінуси кондиціонування. Головний та єдиний плюс застосування кондиціонерів у тому, що вони допомагають людям легше пережити літню спеку, - особливо це важливо для тих, хто страждає на серцево-су-
динні захворювання і ризикує від спеки та спричиненого нею надмірного навантаження на серце та судини бути ураженим гіпертонічним кризом чи інфарктом. Комфортний мікроклімат дозволяє організму людини почуватися краще, допомагає він і окремим частинам людського тіла, наприклад, шкірі, котра ідеально себе почуває саме за температури 23-24°С.

Щодо мінусів, то їх виявилося куди більше, хоча в багатьох негараздах, спричинених роботою кондиціонерів, винні, в першу чергу, саме ті, хто їх неправильно експлуатує. Так, наприклад, багато хто нарікає на те, що робота кондиціонера викликає в них застуду. Застуда найчастіше виникає, коли потік охолодженого повітря направлений просто на людину: її робоче місце чи місце відпочинку. Таке неграмотне розміщення кліматичної системи часто можна спостерігати в кафе та магазинах, зокрема, коли потік охолодженого повітря направлений униз, то хочеш не хочеш, а потрапити під нього доводиться кожному клієнту. На жаль, підхопити застуду можна навіть у приміщенні, де потік охолодженого повітря рухається, як годиться, під стелею, а причиною цього є різкий перепад температур між вулицею та кондиціонованим простором. До прикладу, якщо на вулиці стоїть спека вище ЗО градусів, а ви зайшли до приміщення, де повітря охолоджене до начебто комфортних для людини 18-ти градусів - швидше за все чекайте на застуду. На організм такий перепад температури подіє так само, якби ви вийшли взимку на мороз у шортах та футболці. Різниця температур у різних приміщеннях або надворі та кондиціонованому приміщенні не повинна бути більшою за 8 - максимум 10 градусів, інакше шкоди кондиціонер принесе більше, ніж користі. Так само ретельно потрібно стежити за дотриманням норми вологості в приміщенні. Підвищена вологість у поєднанні з холодним повітрям часто негативно позначається на здоров’ї людей, адже тіло відчуває вологий холод гостріше, внаслідок чого навіть влітку в кондиціонованих приміщеннях може «пробирати до кісток». У такому дещо вогкому середовищі досить швидко поширюються різноманітні бактерії та зростає можливість виникнення інфекцій, пересушене ж повітря теж не додає організмові людини здоров’я (особливо це стосується хворих на бронхіальну астму та інші легеневі захворювання, котрі важко переносять таке повітря), тож власникам кондиціонерів у житлових та робочих кімнатах або автомобілях варто подбати про забезпечення оптимального рівня вологості повітря або ж придбати сучасні системи з функцією іонізації повітря.
Чи шкодять кондиціонери навколишньому середовищу? Цим питанням наразі переймаються не так українці, як жителі закордонних країн, але обговорювати його не припиняють. Захисники довкілля вважають, що в умовах глобального потепління клімату' додаткові викиди газів із парниковим ефектом, а також колосальне поглинання енергії кондиціонерами е неприпустимими. У майбутньому виняток слід зробити лише для лікарень, музеїв, концертних, театральних залів і приміщень з великою кількістю комп’ютерної техніки (кімнатна температура особливо необхідна для нормальних умов утримання оргтехніки, адже вона теж погано переносить спеку та підвищену' вологість повітря). Натомість виробники кліматичних систем заспокоюють громадськість, заявляючи, що перейшли на розробку кондиціонерів, що не завдають шкоди ані здоров’ю людей, ані стану навколишнього середовища. Хоч, за статистикою, українці нині користуються найбільш дешевими системами кондиціону-вання, проблемою збереження довкілля та власного здоров’я вони цікавляться мало, як правило, заспокоюючи себе фразами, буцімто «люди завжди бояться нового, так само, як наші бабці боялися спершу радіохвиль, потім нарікали на телевізор, а тепер страшать самих себе негативним впливом комп’ютерів та мобільних телефонів.
Ще одне нарікання на кондиціонери часто чується з приводу' того, що во?.и псують зовнішній вигляд міських будівель, особливо тих, які мають історичну’ цінність. Неграмотно встановлені кондиціонери не лише псують загальний вигляд старовинних будівель, а й завдають їм шкоди постійним підмочуванням стін або основ будівель конденсат-ною вологою (не кажучи про те, що часто цей конденсат крапає просто на голови перехожим) та послабленням загальної міцності будівельних конструкцій. Що й казати, жодним українським законом (на відміну' від закордону7) монтаж кондиціонерів не заборонений, не поспішають приймати такі заборони й муніципальні установи. Люди ма-
сово відмовляються від переносу кондиціонерів, мотивуючи це тим. що на своїй приватній території мають право самі вирішувати, куди його причепити. Оскільки важелів впливу на несумлінних власників будівель поки немає, зобов’язання не встановлювати кондиціонери на фасади будівель та виводити конденсат у внугрішньобудиикові мережі масово ігнорується.
Отже, обирати - користуватися кондиціонерами чи ні - кожна особа повинна вирішувати сама. Для того ж, аби кондиціонер допомагав, а не шкодив вам у житті, слід дотримуватися певних правил. По-перше, встановлювати його грамотно, обов’язково користуючись фаховими розрахунками на міцність будівельних конструкцій, акустику, кінцевий зовнішній вигляд будівлі, можливість відводу конденсату в каналізацію тощо. У процесі користування потрібно дотримуватись інструкції з експлуатації. Якщо ви любите своє місто, подбайте також про те, щоб зовнішня частина кондиціонера розміщувалася не на фасаді будинку, а на його внутрішній частині.

Медичні поради стосовно використання кондиціонерів стосуються, перш за все, помірного охолодження приміщення, правильного направлення потоку охолодженого повітря та своєчасного очищення фільтрів. Який би чудовий не був кондиціонер, не забувайте хоча б потроху провітрювати приміщення, наприклад, рано-вранці, коли ще немає сильної спеки.

Пам’ятайте: якщо дотримуватися всіх цих правил, кондиціонер приноситиме вам комфорт та користь. Ну і, звісно, рятівну прохолоду, якої всі так потребують у ці спекотні дні. Що б ми не написали, лише вам вирішувати, потрібний вам кондиціонер, чи ви вважаєте його своїм ворогом, адже кондиціонери в наш час - це не засіб розкоші, а важлива річ для забезпечення комфортного життя.

Категория: Мои статьи | Добавил: avtor (19.06.2014)
Просмотров: 2549 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]