Среда, 24.04.2024, 13:45

directory.ucoz.ua



Меню сайта
Категории
Наша кнопка



Друзья сайта


Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
SMS по Украине
 


Каталог статей

Главная » Статьи » Мои статьи [ Добавить статью ]

Хвороби при фізичних перевантаженнях

Хвороби при фізичних перевантаженнях

Безліч людей зайняті фізичною працею, яка інколи непогано оплачується.
Частина людей, як мурахи, день у день тягнуть свою, часто майже непосильну ношу для комерції: на вокзали, з вокзалів, в місця продажу. Така робота навіть із тимчасовими інтенсивними навантаженнями при незнанні і недотриманні правил попередження ряду захворювань призводить до того, що у багатьох людей, які займаються такого роду діяльністю, починає порушуватися здоров'я, хоча причини цього різноманітні. Розглянемо ті, які найчастіше відзначаються при виражених фізичних навантаженнях.
Бачу, як молодий чоловік стогне - не може розігнутися від болю в попереку, раптово скорчившись при підйомі тяжкості; обстежую хвору на прийомі - ознаки грижі і т.п. Фізичні перевантаження зустрічаються найчастіше у вантажників, на будівельних, дорожніх роботах, лісоповалі, скотарнях, у бурильників, у двірників у зимовий час, працівників овочесховищ та ін Нерозумна деколи навмисно здійснювана з надмірними навантаженнями робота енергійних молодих людей, охочих "подолати їх і себе показати".
Шкідлива дія подібних навантажень на хребет, суглоби, м'язи, серцево - судинну систему більш виражено при їх систематичному повторенні, відсутності правильного відпочинку, недотриманні правил охорони праці та техніки безпеки. Цьому ж сприяють одноманітний працю, незручні пози в процесі роботи.
Захворювання, часто обумовлені фізичними перевантаженнями, інтенсивним фізичним працею: радикуліт - гострий і хронічний, в тому числі люмбаго, ішіас як предстадіей радикуліту, остеохондроз, артрити та артрози, захворювання зв'язок і м'язів: міозити, вегетоміофаціти, тендовагініти, грижі черевної стінки живота, варикозне розширення вен і т.п.
Міозит - зазвичай тимчасовий запальний процес у м'язі, що розвивається при переохолодженні її, пошкодженні м'язових волокон в результаті перевантаження, необережного руху, наприклад різкого повороту, при алергії, інфекції та ін
Люмбаго - больовий процес в попереку.
Ішіалгія - болючий процес в зоні сідничного нерва (попереку, задній поверхні ноги).
Радикуліт - залучення в хворобливий процес відходить від спинного мозку корінця спинномозкового нерва при деяких факторах і процесах, що викликають хворобу.
Радикулоневрит - більш грубий, ніж радикуліт, процес: відзначається зниження сили м'язів, часом атрофія м'язів, що іннервуються залученими в хворобу нервами.
Остеохондроз, спондильоз хребців - процес порушення кістково-хрящових структур, зазвичай вікової, може посилюватися при фізичних перевантаженнях. Деформація структур хребців часто призводить до тиску на довколишні кровоносні судини і нерви, радикуліту.
Грижа диска - зміщення міжхребцевого хрящового диска або його частини, нерідко виявляється радикулітом і ін
Блокада хребців - обмеження нормальної рухливості.
Спондилолістез - ненормальне зсув хребця, зазвичай стійко зберігається.

Слід пам'ятати, що болі в області хребта ще не означають, що у людини радикуліт: є десятки інших, зовні схожих захворювань, часом серйозних, що вимагають обстеження у лікаря, проведення іншого лікування: це і інфекційні, пухлинні ураження хребців, нервових структур, і захворювання сечовидільної системи, статевих органів, судинної системи та інші. Ось чому тут важливий огляд невропатолога, а при необхідності і інших фахівців, особливо при вперше виникли симптоми хвороби.
Радикуліт часто буває у буровиків, шахтарів, ковалів, будівельників, що працюють на вирубці лісу, геологів, рибалок, водіїв автотранспорту. Спочатку нерідко турбує люмбаго (простріл) з болями в попереку в результаті ураження м'язів і нервових закінчень цій галузі; потім у таких хворих може розвинутися і радикуліт із залученням у хворобу корінців нервів. Радикуліт може розвинутися на будь-якому рівні спини, болі поширюються на віддалені частини тіла, в тому числі іноді на руки, ноги. При шийно-грудному радикуліті - на руки, при попереково-крижовому - на нижні кінцівки. Частіше буває попереково-крижовий радикуліт через більшого навантаження на хребці нижнього відділу хребта, зміщень хребців, деформації міжхребцевого хрящового диска, тиску на спинномозкові нерви. Вірогідність захворювання збільшують фізичні перевантаження з нерівномірним розподілом навантаження на хребет. Це може бути при підйомі, транспортуванні вантажу, незграбних рухах: з'являється біль в ураженому відділі спини або навіть в органах, розташованих від цього відділу на відстані. Зсув хребця, диска може бути мінімальним; повторні загострення радикуліту можуть виникати і після переохолоджень. Іноді навіть хвилювання підсилюють прояви радикуліту, загострюють біль.
З віком становище ускладнюється старінням хребців, дисків: у осіб старше 35 років зазвичай більш виражено розвивається остеохондроз, деформуючий спондильоз, що сприяють розвитку радикуліту при менш виражених навантаженнях і переохолодженнях за рахунок звуження просторів, де проходить спинномозковий нерв. При радикуліті, крім болю, нерідко з'являються порушення чутливості: оніміння у відповідній частині тіла, відчуття мурашок. При більш вираженої хвороби - радикулоневрит відзначається зниження сили в ураженій кінцівці, може бути навіть атрофія частини м'язових волокон, м'язів. Виражена і особливо тривала біль хоча і є захисним сигналом, але в той же час це своєрідний стрес, здатний загострювати інші хвороби.
Міозит м'язів шиї, шийний остеохондроз деколи призводять до тимчасового викривлення шийного відділу, часто обумовленому наявністю болів, нерідкі запаморочення і навіть порушення координації рухів. Цьому ж можуть сприяти звичка спати на одному боці, животі. Посилюють положення як мала рухливість, таки фізичні перевантаження. Падіння, удари спини, навіть, здавалося б, незначні, особливо неодноразові, робота з вібрацією, в одній позі, ряд запальних захворювань сприяють поразці хребта або окремих хребців, нервів, призводять до радикуліту і навіть плекситом - захворюванню сплетення корінців спинномозкових нервів, їх стовбурів .
Несприятливо при фізичних навантаженнях тривале напруження м'язів без розслаблень: вони здавлюють кровоносні судини, нерви. При відсутності рухів кровотік зменшується, тоді як ритмічні скорочення і розслаблення м'язів покращують його, корисно зручне положення даної області тіла, але і його теж потрібно періодично міняти. Небажано тривале тиск на м'язи великого вантажу з гострою поверхнею, так як вони можуть травмуватися.
Перенесення значного вантажу на руках перед собою в більшій мірі сприяє грижі черевної стінки, тому не дуже важкий вантаж краще переносити на плечі, за спиною, хоча останнє, як і прийнятий в ряді країн перенесення вантажу на голові, теж несприятливо для хребта: становище ускладнюється різкими рухами, різкою навантаженням на руки та інші частини тіла за типом кидання - це провокує радикуліт, грижу міжхребцевого диска, розтягнення м'язів, зв'язок.
При фізичній роботі часто страждає ліктьовий нерв при упорі на передпліччі, лікті, тиску на долоню, а при роботі сидячи на колінах, навпочіпки нерідко страждає малогомілковий нерв нижніх кінцівок. У столярів, шліфувальників, мулярів, полірувальників, пакувальників тари, прасувальниць, закрійників, електрозварників стан погіршується активно вираженим тиском під час роботи на тканини тіла, кровоносні судини, зв'язки і нерви кисті.
У мулярів, теслярів, шліфувальників, ковалів, штукатурів, штампувальників, зварників, кравців, прасувальниць нерідкі міозити. Фізичні навантаження на кисті протягом багатьох років можуть викликати захворювання судин, м'язів кистей, передпліч. Болять, німіють руки, особливо по ночах. Підвищується стомлюваність. Одночасне ураження багатьох нервів - поліневрит буває обумовлений наступними причинами: алкоголізм, цукровий діабет, промислової інтоксикацією (отруєння інсектицидами, свинцем, окисом вуглецю та ін.) Він може бути і при ураженні нирок, кишечника, печінки, анемії і пр.
При міозиті м'язів, розвиненому в результаті постійних м'язових перенапруг у відповідній м'язі, навіть знаходиться в стані спокою, відзначаються ущільнення м'язових пучків.
Якщо доводиться довго працювати з піднятими руками, то також можуть з'явитися болі в області лопаток і шиї.
Нерідко "туннельному" поразці нерва - ущемлення власними тканинами, крім перевантажень, можуть сприяти захворювання прилеглих суглобів, зміни тканин при вагітності.
Запалення зв'язок, сухожиль або їх ущільнення від перевантажень нерідко призводять до здавлення довколишнього, нерва - неврити, що теж може супроводжуватися зміною кольору шкіри, болями, порушеннями чутливості, набряклістю кистей, відчуттям мерзлякуватості в них, іноді атрофією частини м'язів кистей, передпліч, витончення шкіри .
Вегетативні порушення при радикуліті, остеохондрозі можуть виявлятися не тільки локально на рівні ураженого відділу хребта у вигляді печіння, пітливості або зміни кровотоку і кольору шкіри, але також болісно проявляються в інших частинах тіла (рефлекторно). Можуть бути спазми, порушення кровообігу, в запущених випадках іноді спостерігається часткова атрофія м'язів, артрити і артроз.
Нерідко після навантажень на ноги, переважно у осіб старше 35 років, по ночах відзначаються болі в стопах, литкових м'язах, в основному через порушення кровотоку в ногах.
При постійних робочих навантаженнях з частими однотипними рухами у відповідних частинах тіла іноді може відзначатися "скрип" - крепітація, яка вказує на неблагополуччя в сухожиллях, зв'язках або суглобах. Крім змін в м'язах, нервах, судинах, можуть змінюватися структури кісток, відзначатися важко діагностуються часткові переломи. Іноді може розвинутися доброякісна кіста - ганглій, зазвичай в області максимального навантаження.
В цілому ознаками фізичних перевантажень можуть бути задишка, неприємні відчуття в області серця, працюючих м'язів, нудота, зміна кольору шкіри, сухість у роті, відчуття миготіння «мушок» в очах, запаморочення, тремтіння рук, нечіткість рухів, млявість або, навпаки, дратівливість , зниження інтенсивності праці. При появі подібних ознак слід відпочити. Систематичні перевантаження, супроводжувані подібними ознаками, вельми несприятливі для здоров'я, для нервової, судинної систем, серця, може бути дистрофія серцевого м'яза, порушення серцевого ритму, біль у серці, знижений артеріальний тиск, та й результати праці при перевантаженнях часто залишають бажати кращого.


Сайт где размещен огромній каталог ссылок на новинки кинопроката торрент во всех популярных жанрах, таких как:Арт-хаус, боевики, вестерны, детективы, мелодрамы, комедии, а также индийское кино,мистика, ужасы, фэнтези  и многое другое.


Категория: Мои статьи | Добавил: avtor (04.12.2012)
Просмотров: 2347 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]