Четверг, 18.04.2024, 13:00

directory.ucoz.ua



Меню сайта
Категории
Наша кнопка



Друзья сайта


Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
SMS по Украине
 


Каталог статей

Главная » Статьи » Мои статьи [ Добавить статью ]

Як стати хорошим порадником?


Як стати хорошим порадником?

Не кожен і не завжди готовий прийняти корисний досвід інших людей. Навіть якщо рада чарівний і універсальний, його легко можуть проігнорувати. А потім хтось скаже те ж саме (або зробить), наче вперше, і йому «несправедливо» дістануться всі лаври.

Чому так відбувається: сьогодні ідею мимо вух пропустять, а завтра визнають великої? Одна з причин - природне дозрівання публіки. Сьогодні цінителі не готові зрозуміти геніальність отриманих відомостей. А назавтра прозріли: ось воно, чудо, цілком доступне і зрозуміле. Слава винахіднику чуда!

Такі приклади часто-густо зустрічаються в науці та мистецтві. Мендель, Ван Гог, Коперник, ... сумний список можна продовжувати нескінченно Джордано Бруно.

І все ж, незважаючи на значні імена та їх кількість, в нашому випадку незрілість суспільства - скоріше «відмазка», ніж вагомий аргумент. По-перше, в більшій масі порадники - зовсім не винахідники, а по-друге, існує безліч факторів нерозуміння оточуючих, які залежать саме від поведінки подає. А тому має сенс розглянути кілька важливих складових цінного ради.

Як же стати хорошим порадником?

 Любіть свої думки. Не шкодуйте, не скупіться, але і не нав'язуйте їх оточуючим. Хороша ложка до обіду. А це означає, навчитеся подавати ідею до столу, в потрібний час і в потрібному місці. Ситуацію важливо вміти відчувати. А для цього корисно завжди бути в спокійному зваженому стані, не метушитися.

 Чи не роздавайте поради наліво і направо, з приводу і без нього. Не треба шукати визнання, відображення своєї цінності в чужих очах. А краще почекайте, коли вас запитають, самі звернуться. І злегка недбало піднесіть свій дорогоцінний Знання. А сказавши - забудьте. Як кажуть, зробив добро - кинь його в річку.

 Коли висловили свою точку зору - не наполягайте на ній. Нехай людина сама робить вибір. Це його право помилятися. До речі, його відмінне рішення може бути зовсім не помилкою, а знахідкою. Хто сказав, що моя думка - найвірніша? Років Мені зовсім не 2000, щоб знати істину ...

 Не будьте багатослівні. Неквапливо і загадково промовте головне. Немов сансуй, ну або хоча б мудрий Каа. Ось у цього гіпнотизера-удава можна повчитися красиво і вдумливо говорити. І не заморачивайтесь на деталях. Нехай співрозмовник сам проявить ініціативу, задасть уточнююче питання, якщо його дійсно зачепило.

 Найцінніший рада - перевірений на собі. Але не застряг в теорії або на дослідній стадії, а спричинив за собою бажану вигоду. Ось з цієї вигоди іноді можна почати увлекательноє розповідь. «А знаєте, як мені вдалося кинути палити?» Якщо слухачі притихли, значить, зацікавилися. Витримайте паузу і продовжите.

 До речі, вміння тримати паузу - дуже цінна риса. Слова - срібло. Мовчання - золото. Я помітила, з цікавістю слухають тих, хто мало говорить. Уміння слухати допоможе обернути свої слова в зрозумілу для інших форму. Крім того, ваш інтерес створить атмосферу легкого бажаного спілкування. Коли людина виговориться (якщо, звичайно, словоблуддя не його кредо), він буде вільний для нових рішень. Ось тут-то ви їх і подасте.

 Добре пам'ятати про те, що ваші думки - завжди ексклюзивні. А значить незвичайні. Навіть якщо ви винайшли велосипед, він ніколи не буде в точності відповідати прототипу. А на деталях люди мільйони заробляють! Для успішності ідеї потрібно добре продумати тактику і стратегію подачі. А головне, відчувати ложку, стіл і їдця. Тут особливо хороша інтуїція. Якщо нею навчитися користуватися - вона ніколи не підведе. А коли її обернешся в логічні знання - отримаєш готову відповідь на хвилюючі питання.

 Якщо думка викладається в письмовій формі, її необхідно якийсь час посмакувати на самоті. Не поспішайте викладати текст, щоб його швидше побачили і захоплювалися. Краще доведіть своє творіння до ідеалу. Продумайте, як можна вигідніше обернути ідею в красиву обгортку. А потім піднести (в потрібний час і в потрібному місці), щоб читати було смачно і цікаво. І от коли прийде задоволення від зробленої роботи, тоді можна сміливо ділитися з іншими своїми ідеями.

В цьому випадку не буде сумно чи боляче при отриманні навіть самої категоричній і злісною критики.

Категория: Мои статьи | Добавил: ohranatruda (17.05.2012)
Просмотров: 813 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]