Чому ми ревнуємо?
Ревнощі - це почуття , яке супроводжує нас практично завжди в наших відносинах з другою половинкою . Але наскільки це показник любові ? Ревнує - значить , любить ?
Ні, ні і ще раз ні! Ревнощі - це виключно негативна емоція. Чоловіча та жіноча ревнощі - різні речі , але і та і та породжує гнів , страх , злість і навіть образу.
У більшості джерел ми знайдемо твердження , що ревнощі - це хвороба , яка виражає нашу невпевненість у собі і низьку самооцінку. Якщо розібратися , то воно так і є. Ми ревнуємо наших улюблених тому, що боїмося , що є хтось краще за нас , хтось , з ким він відчуває себе щасливіше , спокійніше , з ким йому цікавіше і т.д. Але при цьому далеко не кожен з тих , хто відчуває ревнощі зможе сказати , що у нього занижена самооцінка.
Усі комплекси йдуть з дитинства. Не тому , що батьки наші погані і не правильно нас виховали , а просто тому , що були погано обізнані в галузі дитячої психології . Не всім відомо , наприклад , що мотивація , в якій дитину порівнюють з його ровесником , який , краще вчиться в школі або відвідує гурток творчості , не завжди спрацює правильно . Ставлячи в приклад інших дітей , дитина поступово починає звикати до думки , що він - гірше за інших. У кращому випадку , дитина звикне всього добиватися на зло або щоб довести свою перевагу над іншими. Але знову ж - довести. Тобто за замовчуванням - він не найкращий. Звідси і йдуть наші маленькі комплекси , які викликають велике ревнощі. І в дорослому житті нам треба доводити , що ми краще. Ми не можемо ні на секунду розслабитися і бути самими собою , адже ворог не дрімає. Тобто ми ревнуємо нашого улюбленого людини , тому що не впевнені в собі, не впевнені в тому , що можемо зробити його щасливим , що з нами весело , цікаво і затишно.
Давайте капніть ще глибше. Та ми не ідеальні і є люди з більш красивими рисами обличчя і фігурою , матеріальної заможністю і почуттям гумору , але наші внутрішні комплекси нам чужі , адже вибрали нас і прийняли такими , які ми є. Чому ж ми ревнуємо ? Ми боїмося , що наш партер піде ? Так, саме страх. Страх втратити те , що ми вважаємо вже своїм . Кожна людина в тій чи іншій мірі власник, і не хоче ділити з кимось те, що по-праву належить йому.
Але ревнощі чоловічий та жіночий - це різні емоції. Жінки можу терпіти і переживати всередині себе величезні потоки сумнівів і ревнощів , поїдаючи себе зсередини . Чоловіки ж більш емоційно ставляться до найменшого підозрою . Швидше за все , дівчина віддасть перевагу почекати , перевірити , простежити , а чоловік одразу ж накинеться з питаннями і з'ясування стосунків.
Жінкам потрібно , щоб їх іноді ревнували . Вони відчувають себе затребуваними. Чоловікам же це абсолютно не потрібно . Ніяких емоцій, окрім витрачених нервів , доза ревнощів у чоловіка не викличе.
За великим рахунком , ревнощі - це не просто негативна емоція , а ціла гама негативних почуттів , які мало що спільного мають з любов'ю. Як би нам складно не було зрозуміти , але любов допускає розставання і відстані. Ревнощі ж терзає нас сумнівами , змушує нашу фантазію працювати в негативних відтінках і почуттях до партнера. Ревнощі руйнує. Навіть якщо наші підозри не підтверджуються , то ті думки і почуття , які ми пережили до нашого партнера в період ревнощів залишають свій слід в нашій душі .
І такий невеликий « рада » наостанок : хочете зруйнувати свою любов ? Ревнуйте частіше!
|