Четверг, 28.03.2024, 23:20

directory.ucoz.ua



Меню сайта
Категории
Наша кнопка



Друзья сайта


Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
SMS по Украине
 


Каталог статей

Главная » Статьи » Мои статьи [ Добавить статью ]

Без керма і педалей. Без проблем?

Без керма і педалей. Без проблем?

Коли останній раз в цій колонці піднімалося питання безпеки робокар , то і противники відсторонення людини від керування автомобілем , і прихильники такого виходили з загального обов'язкової умови : кермо і педалі в самокерованої машині є . Однак концепція зробила несподіваний поворот в останню добу. Лідируючий розробник робокар Google мало того що вирішила-таки закластися автовиробником і тепер проектує не тільки електронну частину , а й механічну , так ще й ясно дала зрозуміти , що перший її робокар , який з'явиться у продажу , буде позбавлений абсолютно всіх звичних органів контролю та управління . Ні керма , немає педалей швидкості і зчеплення , немає гальма , немає важеля і важелів , немає дзеркал. Немає проблем ? З цим складніше ...

Погляньте самі на цю забавну машинку. Поки це тільки ранній прототип , свого роду альфа- версія, але - вже працездатний і вельми близький до того , яким бачиться продукт дизайнерам Google. Двомісна , з м'яким бампером і особливим еластичним лобовим склом , вона розвиває всього лише до 40 км / год (на жаль , важко сказати , електрична тяга або бензинова : труби не видно , але шумить занадто сильно для електромобіля ) , але при її габаритах і призначення швидкість виглядає більш ніж достатньою. Це міський автомобіль найближчого майбутнього. І всередині він ще дивовижніше , ніж зовні : салон незвичайно просторий - саме тому, що прибрані кермо та інше; там ще залишилося навіть місце для речей.

Все управління зводиться до єдиної кнопці , яку потрібно натиснути , щоб рушити ; місце призначення попередньо задається голосом . Водій більш не водій навіть номінально : він не просто відсторонений від управління , він абсолютно позбавлений можливості впливати на процес! Гуглокар сам прокладе маршрут , оцінить обстановку , вибере швидкість , об'їде перешкоди , коли потрібно , посигналить сусідам по дорозі. У нього на борту всі ті напрацювання, які Google скопила за кілька років праці над самоврядними авто , - від лазера і радара до відеокамер і супутникової навігації , все для безпроблемної орієнтації на сто метрів вперед і в будь-яку сторону , навіть за візуально непроникними перешкодами .

Ідея та реалізація потрясний - і це визнають усі , кому довелося побачити , а то і покататися на гуглокаре . Він неодмінно знайде відгук у серцях якщо не автолюбителів , то споживачів: харизматична міська машинка , та ще й супервисокотехнологічная ! Чекати , до речі , залишилося недовго: вже цього літа Google планує почати випробування сотні прототипів на справжніх дорогах (правда , поки з водіями і кермом , як того вимагають правила дорожнього руху ) , а в наступному , коли правила допишуть (про це нижче) , на колеса встануть тестові екземпляри вже без керма. Навіть якщо компанія не стане першою на ринку робокар ( обставити її збирається Tesla Motors , недавно пообіцяла робокар на три роки) , вона , без сумніву , сформує для себе велику оригінальну нішу. І , як сподіваються творці , насамперед підніме на нову висоту безпеку автомобільних поїздок.

Необхідність давно назріла : за даними ВООЗ , сьогодні головною причиною смерті людей у ​​віці до 30 років (і три з чотирьох загиблих - чоловіки ) залишаються автокатастрофи . Так що перший , хто зможе значно наблизити транспорт номер один по популярності до транспорту номер один з безпеки (ризик загинути в автокатастрофі в кілька сотень разів вище , ніж в авіа) , без сумніву , впише своє ім'я в історію і зробить мільярди. Ось тільки навряд чи все піде так гладко , як того хотілося б.

Недовіра до електроніки стане першою і найбільшою проблемою гуглокаров . Якщо пам'ятаєте нашу минулу дискусію , багато хто готовий довірити своє життя і життя близьких самокерованому автомобілю лише за умови , що у них буде можливість у критичній ситуації взяти керування на себе . У робокар Елона Маска , наприклад , ця умова буде дотримана : вони йдуть «на автоматі» бόльшую частину шляху , але залишок ( двори та інші важкі місця ) надають людині , то є можливість « вихопити кермо у робота » мається . У гуглокаре - без керма , без педалей - будь-яке втручання людини виключено . Зізнаюся , я збрехав вище , сказавши , що там лише одна кнопка. Насправді їх дві : друга - велика , червона - для гальмування. Але навіть це не замінить педаль гальма ( в більшості випадків все ще прямо , без електронного посередництва , прив'язану до механізму гальмування ) - і вже звичайно не замінить органів повноцінного управління .

Відзвітувавши в квітні про 700 тисяч безпроблемних миль ( більше мільйона кілометрів) , накатаних її робокар по звичайних дорогах , Google поділилася і труднощами , з якими її автомобілі зіткнулися. Як і передбачалося , головна з них - нестандартні ситуації , справлятися з кожною з яких робота потрібно вчити особливо. Ремонт на дорозі? Необхідно розпізнати знаки і зміститися на сусідню смугу. Залізничний переїзд ? Не дай бог застрягти посередині шляхів. Буксируваний автомобіль ? Не варто намагатися проскочити крізь трос. Програмісти пишуть програмну модель кожної зустрінутою нестандартній ситуації. Але що якщо навіть того стандартного мінімуму орієнтирів , який очікується , в реальності не виявиться ?

Їм явно коштувало випустити робокари на російські дороги. Знаки , що свідчать про ремонт , можуть бути відсутні , семафор - зламатися , трос буде ніяк не позначений , і так далі, і тому подібне . Водій з плоті і крові зрозуміє , кремнієвий - наступний заздалегідь складеним алгоритмом , де , звичайно ж , неможливо врахувати всі варіанти , - може і не зорієнтуватися. Так як же довіряти машині без керма , де пасажир не в змозі виправити помилку , навіть її помітивши ? У Google стверджують , що ( статистично ) відсторонення водія підвищить безпеку , - але укласти таку математику в голову обивателеві і регуляторам буде складно.

Ось чому другий очікуваної проблемою стануть труднощі з законом. Робокари Google їздять виключно добре : за весь цей мільйон кілометрів вони не отримали жодного штрафу - і, зрозуміло , не тому що його нікому було всучити . Але самого по собі навіть мільйона кілометрів недостатньо , що суспільство почало робокар довіряти так , як довіряє водіям живим. Так що перші сто тестових гуглокаров хоч і будуть управлятися самостійно , все-таки отримають звичні органи управління і « укомплектують » живим випробувачем . Однак вже наступного року і принаймні в одному американському штаті багато що зміниться . У Каліфорнії вдалося прийняти закон , який вимагає від Управління транспортних засобів штату не пізніше початку наступного року додати в ПДД розділ, що регулює випробування та експлуатацію робокар на звичайних дорогах.

Якщо не трапиться нічого надзвичайного (наприклад , якщо один з гуглокаров не задавив пішохода ) , починаючи з наступного року на каліфорнійські дороги випустять невелике стадо самоврядних автомобілів Google без керма і педалей. Випробування триватимуть кілька років , після чого (аналітики вважають , що навряд чи самостійно : швидше , як і з сімейством Nexus , виберуть партнера - виробника , передадуть йому схеми і креслення і контролюватимуть процес складання ) гуглокар надійде в продаж.

Втім, у забавної усміхненої самокерованої машинки Google буде ще одна особливість , крім відсутності керма. Її творці (включаючи і Сергія Бріна , який керує всім експериментальним підрозділом Google X ) бачать майбутнє автомобіля у відмові від володіння ним. Так що , найімовірніше , гуглокар відразу надійде в служби таксі.

Викликали , покористувалися , забули. Незвично ? Зате дуже , дуже безпечно !

Категория: Мои статьи | Добавил: avtor (01.02.2014)
Просмотров: 929 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]