Суббота, 20.04.2024, 10:46

directory.ucoz.ua



Меню сайта
Категории
Наша кнопка



Друзья сайта


Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
SMS по Украине
 


Каталог статей

Главная » Статьи » Мои статьи [ Добавить статью ]

Багатоповерхові будинки - ЗОНА РИЗИКУ


Багатоповерхові будинки - ЗОНА РИЗИКУ

Час не стоїть на місці, з'являються нові технології і у великих містах повсюдно будуються висотні будівлі, які в силу своєї специфіки мають велику ступінь потенційної пожежної небезпеки в порівнянні з будівлями нормальної поверховості.

Пожежна небезпека для людей, що знаходяться у висотних будівлях, посилюється тим, що на відміну від малоповерхових будинків сильно ускладнюється евакуація, а також зростає складність боротьби з пожежами.
Для висотних будівель характерні швидкий розвиток пожежі по вертикалі і велика складність забезпечення евакуації та рятувальних робіт. Продукти горіння заповнюють евакуаційні виходи, ліфтові шахти, сходові клітки. Швидкість поширення диму та отруйних газів по вертикалі може досягати декількох десятків метрів на хвилину. За лічені хвилини будівля виявляється повністю задимлене, а перебування людей у приміщеннях без засобів захисту органів дихання неможливо. Найбільш інтенсивно відбувається задимлення верхніх поверхів, де розвідка пожежі, порятунок людей і подача засобів гасіння вельми ускладнені.
Основні причини трагічних наслідків при пожежах у висотних будівлях - блокування шляхів евакуації продуктами горіння і вогнем.
Зі світового досвіду пожеж у висотних будівлях відомо, що скупчення людей під час пожежі на сходових клітках викликає паніку, яка призводить до несвідомим діям людей. Евакуація по сходах може зайняти тривалий час, протягом якого може відбутися руйнування несучих конструкцій будівлі від температурного впливу вогню. При цьому, сходові клітки, будучи єдиним способом евакуації людей з висотних будівель при пожежах, далеко не завжди можуть бути доступні.
І тільки в тих будівлях, де встановлена якісна і відповідає сучасним вимогам система пожежної безпеки, вдається уникнути фінансових втрат, і, що більш важливо, жертв з боку мешканців.

Протипожежні заходи для висотних житлових будівель розроблені детально:
• Будинки обладнуються незадимлюваними сходовими клітками, пристроями димовидалення, протипожежним водопроводом з пожежними кранами, автоматичною пожежною сигналізацією та ін.
• Для видалення диму з сходових клітин, що є основним шляхом евакуації людей з будівлі, є спеціальні вентилятори, які включаються дистанційно за допомогою кнопок, встановлених у передпокоях квартир або автоматично від пожежних датчиків.
• Будинки підвищеної поверховості обладнуються внутрішнім протипожежним водопроводом.
• В передпокоях квартир встановлюються пожежні сповіщувачі. Сигнал про їх спрацювання передається на диспетчерський пункт.
• Поширенню диму по поверхах і квартирам перешкоджають уплотняющие гумові прокладки в притворах дверей і доводчики (пружини на дверях коридорів та сходових клітин).
• У випадках, коли вихід з квартири неможливий внаслідок високої температури або сильного задимлення, передбачено використання металевих пожежних драбин, встановлених на балконах, починаючи з 6-го поверху.

Тільки справне функціонування систем пожежної безпеки дасть мешканцям стабільну гарантію збереження власного життя та життя своєї родини, дозволить своєчасно реагувати пожежним службам, і як наслідок, бути більш ефективними при гасінні вогнищ загоряння. Але найголовніше, людина повинна пам'ятати, що пожежу легше попередити, ніж загасити.

Категория: Мои статьи | Добавил: avtor (29.11.2014)
Просмотров: 930 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]