Четверг, 25.04.2024, 14:49

directory.ucoz.ua



Меню сайта
Категории
Наша кнопка



Друзья сайта


Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
SMS по Украине
 


Каталог статей

Главная » Статьи » Мои статьи [ Добавить статью ]

Заходи безпеки під час обробки небезпечних вантажів

До перевезення небезпечних вантажів можуть бути допущені судна, що мають відповідний запис у класифікаційному свідоцтві Регістру. Можна робити перевезення тільки тих класів небезпечних вантажів, які обумовлені даної записом. Судно, спеціально не пристосоване для перевезення небезпечних вантажів, може бути дообладнуваний та пред'явлено Регістру для отримання відповідного запису у класифікаційному свідоцтві.

До початку навантаження небезпечних вантажів на судно суднова адміністрація зобов'язана перевірити готовність судна до перевезення. У комплекс підготовчих заходів входять:

    
· Зачистка, мийка і сушка вантажних приміщень;
    
· Перевірка технічного стану обладнання судна - засобів пожежогасіння, системи пожежної сигналізації, газоаналізаторів систем освітлення, осушувальної системи, системи вентиляції тощо;
    
· Інструктаж членів екіпажу про властивості вантажу, характері його небезпеки, види упаковки вантажу, призначення знаків небезпеки, правила укладання, методах обережності і першої допомоги потерпілим, правила техніки безпеки; з аварійною партією слід провести заняття з відпрацювання методів гасіння пожеж та ліквідації аварійних розливів і розсипання вантажу.

Документи:

1. Свідоцтво про відповідність по конструкції (на додаток технічний акт-встановлює придатність судна до перевезення ОГ - термін дії 4 роки видається судновласником) Акт втрачає силу після закінчення терміну. Аварії або зміни конструкції судна

2. Інструктаж під розпис вантажним помічником екіпажу

3. План протипожежного захисту

4. Затвердити попередній вантажний план і узгодити з пожежною інспекцією або санітарною владою

5. Після закінчення навантаження портом складається виконавчий вантажний план

Капітан несе повну відповідальність за готовність судна до перевезення небезпечних вантажів.

На суднах, що перевозять небезпечні вантажі, повинні складатися докладні вантажні плани із зазначенням місця розташування кожної окремої партії вантажу, класу вантажу, кількості місць і маси, виду тари. Якщо вантаж пожежонебезпечний, то вантажний план узгоджується з представниками ВОХР, а якщо вантаж небезпечний в санітарному відношенні, то з представниками санепідемстанції. Працює небезпечних вантажів різних класів визначається таблицею сумісності (див. Правила МОПНЕВ маргінальні № 400, 464, 509 та с. 67513).

На судні вантаж розміщують на розсуд капітана, проте, він не може бути завантажений на палубу без письмової згоди відправника. Якщо небезпечний вантаж розміщується на палубі, то він не повинен займати більше половини площі палуби. При цьому повинен бути забезпечений вільний прохід шириною не менше 1 м. до пожежних ріжків, замірним трубкам льял, палубним механізмам та пристроїв, а робоча площа у механізмів і пристроїв повинна бути не менше 1 на 1 м. Вантаж повинен бути надійно закріплений і до нього необхідно забезпечити можливість вільного доступу, як у звичайній, так і в аварійній ситуації, він повинен бути захищений від впливу морської води і метеорологічних факторів. Вогненебезпечні вантажі повинні розміщуватися на відстані не менше 7,5 м від рятувальних шлюпок.

При розміщенні небезпечного вантажу під палубою необхідно забезпечити можливість контролю за станом вантажу в рейсі, а також ведення боротьби з пожежею та аваріями. Для цього необхідно не завантажувати лази в трюмах і на твиндеках, забезпечують спуск людей у ​​трюм. При укладанні небезпечного вантажу прагнуть до того, щоб мати можливість доступу до вантажу для ліквідації аварії і вилучення всього або частини вантажу з вантажного приміщення.

Вантаж слід укладати щільними штабелями, що виключають його зрушення, з умовою забезпечення відповідної вентиляції (аерації) всього зануреного в трюм вантажу, а якщо необхідно, то й кожного окремого штабеля вантажу. Висота штабелювання кожного виду небезпечного вантажу визначається міцністю тари та упаковки. Вона вказується в картці на вантаж.
Категория: Мои статьи | Добавил: ohranatruda (20.04.2011)
Просмотров: 1339 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]