Пятница, 19.04.2024, 04:33

directory.ucoz.ua



Меню сайта
Категории
Наша кнопка



Друзья сайта


Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
SMS по Украине
 


Каталог статей

Главная » Статьи » Мои статьи [ Добавить статью ]

Стереотипи про вищу освіту: вірні чи ні?


Стереотипи про вищу освіту: вірні чи ні?

Незважаючи на те, що вища освіта і раніше «в моді», все частіше можна почути думку про те, що в наш час наявність диплома не гарантує досягнення яких би то не було висот у житті, та й взагалі не є запорукою успішності. Чи так це насправді? Щоб відповісти на це питання, проаналізуємо найбільш поширені стереотипи про вищу освіту.

Стереотип № 1. Не маючи диплома про вищу освіту, неможливо побудувати кар'єру.
Насправді, наявність документа, що підтверджує закінчення здобувачем вищого навчального закладу, говорить роботодавцю про те, що сидить перед ним людина отримала необхідні знання для роботи з даної спеціальності. Але, крім цього, диплом про вищу освіту є свідченням того, що його власник здатна ставити перед собою цілі і досягати їх, проявляти завзятість і доводити розпочату роботу до кінця. Всі ці якості, безумовно, розглядаються роботодавцем як бажані, причому незалежно від посади, на яку претендує. Отже, дане твердження не позбавлене здорового глузду.
Стереотип № 2. Сучасних спеціальностей неможливо навчитися у вітчизняних вузах, оскільки програма навчання відстає від реалій і не дає якісних знань.
Прихильники цього твердження вважають, що краще відразу ж почати працювати і отримувати необхідні знання та навички в процесі роботи. У цьому випадку не можна дати однозначну відповідь, оскільки дуже багато факторів будуть мінятися в залежності від обраної спеціальності. Так, щоб стати висококласним перукарем, достатньо буде мати хорошого наставника та практичний досвід. Звичайно ж, просто слухаючи лекції, неможливо навчитися майстерно стригти, цього можна досягти тільки щоденною практикою. У той же час, для того щоб стати хорошим юристом, однією практики буде явно недостатньо! У цьому випадку просто необхідно отримати знання по основним предметам, щоб правильно розуміти і застосовувати на практиці нормативно-правові акти. А для цього вам доведеться не одну контрольну роботу написати і захистити в процесі навчання! Без теоретичних навичок стати висококласним фахівцем неможливо в більшості сучасних професій.
Стереотип № 3. Наявність вищої освіти підтверджує здатність людини знаходити потрібну інформацію та налагоджувати контакти з оточуючими.
Багато в чому це твердження вірне. Насправді, багато викладачі вчать своїх студентів, в першу чергу, знаходити потрібну інформацію, тобто орієнтуватися у величезному інформаційному потоці, а не заучувати всі підряд. У такій ситуації диплом про вищу освіту дійсно буде свідченням того, що здобувач володіє достатньо високим рівнем мислення та інтелекту. Саме тому часто беруть на роботу молодих фахівців не відповідних професій. У той же час, існує ряд професій, де наявність профільної диплома є обов'язковим. Наприклад, ви не зможете працювати лікарем, маючи на руках диплом маркетолога ...
Стереотип № 4. Краще мати досвід роботи, ніж диплом відповідного профілю. Звичайно ж, не можна заперечувати, що роботодавці воліють брати на роботу фахівців, що володіють не тільки теоретичними знаннями, а й певними практичними навичками. У той же час, багато компаній активно ведуть пошук співробітників на вакантні місця серед студентів останніх курсів вузів. У цьому випадку вони набувають сумлінного, старанного працівника, готового прийняти політику компанії і рости разом з нею. До того ж така співпраця нерідко виявляється вигідним для обох сторін: студент отримує жаданий практичний досвід плюс самостійний доход, а компанія - значно економить на зарплаті (адже досвідченому фахівцеві доведеться платити на порядок вище) і при цьому відповідну роботу виконує людина, що володіє необхідними теоретичними знаннями .
Стереотип № 5. Випускники вищих навчальних закладів володіють більш високим ступенем культури. На жаль, наявність диплома не є гарантією того, що його володар сумлінно приділяв увагу вивченню гуманітарних дисциплін, які як раз і введені в навчальну програму для розширення кругозору студентів і підвищення загального рівня культури. Досить часто ці предмети бойкотуються, нібито «за непотрібністю» в практичному застосуванні. Тим не менш навчальна програма будь-якого вищого навчального закладу створює всі умови для того, щоб випускники-фахівці мали досить високим рівнем культури.
Стереотип № 6. Якість сучасної освіти дуже низьке і наявність диплома не гарантує наявності необхідних для виконання роботи знань. Варто визнати, що певна частка істини є в цьому твердженні ... Кількість вузів на сьогоднішній день прямує до нескінченності, і отримати професію юриста можна навіть у сільськогосподарському технікумі ... Природно, що рівень освіти в інституті зі світовим ім'ям і згаданому вище технікумі буде кардинально відрізнятися. Але існує й зворотний бік медалі: людина, яка прагне до знань, отримає їх навіть при поганому викладача, в той час як не має такого устремління студент навряд чи досягне висот у засвоєнні навчального матеріалу навіть в іменитому вузі. Тим не менше в якому разі наявність диплома і хоч якихось мінімальних знань за фахом - це набагато краще, ніж їх повна відсутність.
Стереотип № 7. Побудувати успішну кар'єру можна і без диплома про вищу освіту. Так, відомі випадки, коли співробітники досягали певних висот у своїх компаніях і займали ті чи інші керівні посади. Але все-таки це історії про людей, які постійно поповнювали свій багаж знань самостійно або за допомогою тренерів і курсів. В іншому випадку, рано чи пізно, такий керівник зіткнеться з браком базових, теоретичних знань і не зможе розвиватися далі. І, звичайно ж, такі співробітники мали б набагато кращий старт, якби всі необхідні теоретичні знання були б у них на самому початку їх кар'єрного шляху.



Качественная питьевая вода залог сохранения зоровья. При подготовке воды из природных источников к употреблению, очень важно добиться целостности ее состава и очисти исключительно от нежелательных примесей, сохраняя все полезные элементы. Доставка питьевой воды (высококачественной природной бутилированной) в любое удобное для Вас время в офис, домой, в школу, детский сад обепечит оператор доставки воды.


Категория: Мои статьи | Добавил: avtor (07.11.2012)
Просмотров: 984 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]