Пятница, 29.03.2024, 01:29

directory.ucoz.ua



Меню сайта
Категории
Наша кнопка



Друзья сайта


Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
SMS по Украине
 


Каталог статей

Главная » Статьи » Мои статьи [ Добавить статью ]

Сім кумедних «великодніх яєць», або захованих сюрпризів, у сервісах Google


«Великодні яйця » , або приховані жартівливі сюрпризи , в самих різних додатках - улюблена забава програмістів , які вважають принципово важливим привнести в саму серйозну програму елемент пустощів , як би заявляючи , що весь цей жахливо складний код написаний реальними людьми, яким не чуже ніщо людське .

Втім, є цілком обгрунтована думка , що реальна причина появи « великодніх яєць » набагато більш прозаїчна. Прийнято вважати , що перше таке « яйце » було вбудовано в відеогру Adventure японської компанії Atari у далекому 1978 році. На відміну від кінофільмів , в ту пору в іграх не було прийнято демонструвати довгі списки розробників і різного технічного персоналу , який працював над додатком . Легенда свідчить , що програміст Уоррен Робінетт вирішив виправити цю несправедливість і вмонтував у план лабіринту « секретну кімнату» , увійти в яку можна було , лише відшукавши приховану сіру точку . Усередині кімнати мерехтіла напис: « Created by Warren Robinett » , тобто « Створено Уорреном Робінетт ».



Так чи інакше , ідея прихованих сюрпризів сподобалася багатьом , і « крашанки » стали з'являтися в самих різних продуктах і навіть стали предметом полювання і колекціонування. Сюрпризи стали набагато більш різноманітними і несподіваними : сьогодні це може бути не тільки прихований текст або зображення , а й нескладна гра (наприклад , тетріс , міні - теніс або «змійка » ) або якийсь незвичайний візуальний ефект. Тим самим , не впливаючи на працездатність програми і її серйозний зовнішній вигляд , творці можуть проявити свою індивідуальність і водночас повеселити щасливих або особливо уважних користувачів .

З поширенням інтернету та різних мережевих сервісів "пасхальні яйця" - на радість обивателів - проникли і туди . І, зрозуміло , одна з найбільш передових і прогресивних інтернет -компаній , всюдисуща Google , не могла залишитися осторонь від цієї тенденції і зберегла здорове почуття гумору , навіть перетворившись на багатомільярдного монстра. У сервісах Google регулярно з'являються різноманітні "пасхальні яйця" , причому через якийсь час , паралельно із змінами самих сервісів , вони зникають і змінюються іншими . Ось сім актуальних сюрпризів від Google , що діють на момент публікації цієї статті .

1 . Atari Breakout

Це « пасхальне яйце » присвячено 37- річчю аркадной відеоігри Breakout компанії Atari , в додатках якої , як ми знаємо , вперше з'явився вбудований сюрприз. (До речі , чому не можна було дочекатися 40-річчя ? ) Відкрийте сторінку пошуку зображень Google і введіть у рядок пошуку словосполучення « atari breakout ». Результати пошуку перетворяться на мініатюрні різнокольорові цеглинки , і перед вами постане повністю працездатний клон гри Breakout . Керуючи ракеткою за допомогою миші , ви повинні будете відбивати м'ячі , вибиваючи цеглинки . З кожним раундом ви отримуєте по п'ять м'ячів. На жаль , гра періодично пригальмовує (перевірено на різних машинах ) - і ви на якийсь час втрачаєте контроль над ракеткою , хоча при певній акуратності вибити всі цеглинки можна без особливих проблем.






Оригінальна гра була чорно-білою , а колір створювався за допомогою наклеєних на екран автомата прозорих целофанових стрічечок . Цікаво , що прототип ігрового автомата для Breakout був спроектований Стівом Возняком з подачі Стіва Джобса , який тоді працював у Atari - безпосередньо перед заснуванням компанії Apple Computer .


2 . Zerg Rush

Введіть в рядок пошуку Google словосполучення « Zerg Rush » - і ви потрапите в гру, де на результати пошуку « нападають » букви «о» червоного і жовтого кольору , ідентичні з графіки буквах з логотипу Google . Якщо ви не будете нічого робити , то букви швидко « з'їдять» всю сторінку до самого кінця , але ви можете уповільнити процес , « відстрілюючи » агресорів триразовими клацаннями миші. Букви нападають з самих різних сторін , так що кілька хвилин розваги вам забезпечено.






Виграти в Zerg Rush неможливо: рано чи пізно літери « з'їдять» всі вміст сторінки і зберуться у дві великі літери « GG ». Однак результати вашої боротьби відображаються в рахунку праворуч від них , яким можна поділитися в мережі Google+ з коментарем « I defended against a # zergrush on Google Search » , тобто « Я захищався від # zergrush в пошуку Google »



Ідея Zerg Rush запозичена із стратегій реального часу , а саме з StarCraft , де раса зергов надзвичайно плодовита і здатна здійснювати швидкі й ефективні атаки , завдаючи ворогові величезний збиток тільки за рахунок своєї чисельності.

3 . Tilt або askew

Мікрошутка від Google : введіть у пошуковий рядок слова « tilt » або « askew » - і результати пошуку злегка « перекіс» .




4 . TARDIS з "Доктора Хто » на Google Maps і Street View

Шанувальники найдовшого в історії науково -фантастичного телесеріалу "Доктор Хто" ( Doctor Who ) по достоїнству оцінять жарт програмістів Street View , розташувавши космічний корабель і за сумісництвом машину часу TARDIS з цього серіалу на одній із сучасних лондонських вулиць.

TARDIS виглядає як британська поліцейська будка зразка 1963 року народження, яка використовувалася для тимчасового утримання затриманих правопорушників і виклику поліції.



Серед звичайних засобів навігації по Street View ви побачите здвоєну стрілку , натиснувши на яку можна потрапити всередину TARDIS і побродити по її приміщень - адже вона набагато більше всередині , ніж зовні !




5 . Статистика для зануд

Відеосервіс YouTube, що належить Google , також може порадувати незвичайними сюрпризами. Клацнувши правою кнопкою миші по будь-якому відео, ви викличете на екран меню з дивною рядком " Stats for nerds » - « Статистика для зануд » (у російськомовному Google це чомусь переклали як « Статистика для сисадмінів »). Вибравши цей пункт , ви отримаєте вичерпний перелік характеристик відероліков , включаючи дозвіл , бітрейт , частоту кадрів , гучність і багато іншого.




6 . Послання з « минулого майбутнього»

Напевно , сисадмінам куди більше сподобається файл robots.txt сайту YouTube . Зазвичай такі файли призначено для пошукових роботів : у них описуються директорії і сторінки , які не повинні індексуватися роботом. У заголовку цього файлу говориться: « Створено у віддаленому майбутньому (рік 2000- й) після повстання роботів середини 90- х , яке знищило всіх людей».



І ще один жарт від YouTube , яку простіше побачити , ніж описати : введіть у рядок пошуку « do the harlem shake » і насолоджуйтеся результатом .


7 . Драм -машина в Google Translate

І , нарешті , музичне « пасхальне яйце » : онлайновий перекладач Google Translate можна перетворити на своєрідний синтезатор , здатний видавати звуконаслідувальні ритми в стилі « умц - умц - умц ». Для цього зайдіть в Google Translate , налаштуйте переклад з німецької на німецьку мову і введіть у вікно такий текст : « pv zk pv pv zk pv zk kz zk pv pv pv zk pv zk zk pzk pzk pvzkpkzvpvzk kkkkkk bsch ». Якщо вам ліньки це робити , можна просто клацнути по посиланню. Наведіть курсор миші на зображення гучномовця : зазвичай при цьому виникає напис « Прослухати » , а в цьому випадку з'явиться напис « Beatbox ». Натисніть на цю іконку і ви почуєте щось на кшталт « людської» драм -машини.



Можна спробувати і такий текст: « pv zk bschk pv zk pv bschk zk pv zk bschk pv zk pv bschk zk bschk pv bschk bschk pv kkkkkkkkkk bschk ».

При бажанні можна навчитися складати власні тексти для віртуальної барабанної установки. Ось короткий список доступних звуків:

zk = підвісна тарілка

bschk = малий барабан

pv = щітка

bk = басовий барабан

tk = флем1 ( форшлаг )

vk = дріб

kt = флем2 ( форшлаг )

kttp = флем ( форшлаг )

krp = хай-хет

pv = коротка дріб

th = хай-хет

thp , ds = рімшот

***

Ні в якому разі не претендуючи на повноту , ми сподіваємося , що ці забавні "пасхальні яйця" Google змусять вас посміхнутися. І , звичайно ж , ми будемо раді побачити в коментарях посилання на якісь інші сюрпризи , приховані в різних сервісах Google .
Категория: Мои статьи | Добавил: avtor (22.10.2013)
Просмотров: 1182 | Комментарии: 2 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]