Суббота, 20.04.2024, 07:42

directory.ucoz.ua



Меню сайта
Категории
Наша кнопка



Друзья сайта


Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
SMS по Украине
 


Каталог статей

Главная » Статьи » Мои статьи [ Добавить статью ]

Щодо підсумованого обліку робочого часу
При підсумованому обліку робочого часу робота працівників регулюється графіками роботи (змінності), які розробляються роботодавцем і погоджуються з виборним органом первинної профспілкової організації, а в разі його відсутності можуть бути передбачені в колективному договорі.
Графіки роботи (змінності) розробляються таким чином, щоб тривалість робочого часу за обліковий період не перевищувала нормального числа робочих годин, передбаченого ст. 50 та ст. 51 Кодексу законів про працю України (надалі – ”КЗПП”) та відповідала іншим вимогам КЗпП.

Отже, при застосуванні на підприємстві підсумованого обліку робочого часу потрібно враховувати наступне:
Нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень (ч. 1 ст. 50 КЗпП).
При змінних роботах працівники чергуються в змінах рівномірно в порядку, встановленому правилами внутрішнього трудового розпорядку ( ч. 1 ст. 58 КЗпП).
Перехід з однієї зміни в іншу, як правило, має відбуватися через кожний робочий тиждень в години, визначені графіками змінності. (ч. 2 ст. 58 КЗпП).
Тривалість перерви в роботі між змінами має бути не меншою подвійної тривалості часу роботи в попередній зміні (включаючи і час перерви на обід) (ст. 59 КЗпП).
Тривалість щотижневого безперервного відпочинку повинна бути не менш як сорок дві години (ст. 70 КЗпП).

В Методичних рекомендаціях щодо застосування підсумованого обліку робочого часу (надалі – ”Рекомендації”), затверджених наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 19 квітня 2006 року № 138 містяться наступні положення щодо підсумованого обліку робочого часу, а саме:
П. 7 Рекомендацій. При підсумованому обліку робочого часу графіки роботи (змінності) мають розроблятися таким чином, щоб тривалість перерви в роботі між змінами була не меншою подвійної тривалості часу роботи в попередній зміні (включаючи перерву на обід) (ч. 1 ст. 59 КЗпП), тривалість щотижневого безперервного відпочинку повинна бути не меншою, як сорок дві години (ст. 70 КЗпП). Призначення працівника на роботу протягом двох змін підряд забороняється (ч. 2 59 КЗпП).
П. 9 Рекомендацій. Графіками роботи на обліковий період мають бути передбачені дні щотижневого відпочинку. У місячному та інших облікових періодах, що перевищують місяць, кількість вихідних днів за графіками роботи (змінності) не повинна бути меншою, ніж кількість повних тижнів цього облікового періоду. Робота у визначені вихідні дні компенсується у порядку передбаченому законодавством (ст. 72 КЗпП).

З огляду на вищенаведене, можна зробити висновок, що для застосування на підприємстві підсумованого обліку робочого часу необхідний, як мінімум, графік роботи (змінності), затверджений профспілкою підприємства або закріплений у колективному договорі.
Категория: Мои статьи | Добавил: (21.09.2011)
Просмотров: 1337 | Комментарии: 2 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]