Четверг, 28.03.2024, 16:34

directory.ucoz.ua



Меню сайта
Категории
Наша кнопка



Друзья сайта


Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
SMS по Украине
 


Каталог статей

Главная » Статьи » Мои статьи [ Добавить статью ]

Психолог або шарлатан . Як їх відрізнити ?

Психолог або шарлатан . Як їх відрізнити ?

Ви ніколи не замислювалися чому людина потрапляє до психолога ? Напевно тільки тоді , коли стикається з який - то складній життєвій проблемою. І завжди при цьому він сподівається на диво , що психолог йому обов'язково допоможе в непростій ситуації, що склалася . Так, люди звертаються до психологів за допомогою, але не всі завжди можуть відрізнити справжнього професіонала від лжепсіхолога . Так чим же вони відрізняються ? Давайте спробуємо розібратися.
З чого ж саме починається звернення до психолога по допомогу? ! Відповідь досить банальний і лежить на поверхні: звичайно ж з інтернету , за умови , що у вас є вже знайомий висококваліфікований фахівець в даній області.

Так от , набивши в пошуковику «психолог» , ми отримуємо цілий список з пропозиціями від психологів в тій чи іншій галузі. Навіть пропонуються поради щодо вибору фахівця : мовляв у справжнього професіонала повинен бути диплом , сертифікати , рекомендації , пояснення того , що він з вами робить і т. д. Здавалося б , ось вона гарантія того , що перед вами справжній фахівець , професіонал.
На жаль , дані поради лише допоможуть уникнути нудного розмови з дилетантом . Але від лжепсіхологов вони навряд чи вас врятують , адже у них для вас знайдеться все: і дипломи , і сертифікати, і необхідні рекомендації , і захоплююча бесіда , а найголовніше , шматочок того самого довгоочікуваного щастя , про який ви мрієте після того , як відвідайте психолога . А точніше - його ілюзії.

Перше , що повинно насторожувати клієнта в інформації про психолога і його діяльності - це наявність і велика кількість епітетів в найвищому ступені в рекламних текстах та відгуках .

Другий важливий ознака шарлатанства - велика кількість обіцянок. Жоден висококваліфікований психолог ніколи вам нічого обіцяти не буде і не стане. Так як неможливо пообіцяти результат психологічного впливу - він непередбачуваний. Психолог може тільки сказати , що він спробує допомогу. Приміром , сімейний психолог може запропонувати вирішити проблему подружнього конфлікту , дитячий - встановлення контакту з дитиною , екзистенціаліст - допомогти вирішити страх смерті , психоаналітик - позбутися дитячих образ . Шарлатани ж мислять куди більш масштабніше ! Вони пропонують «вийти за межі власних обмежень і проблемних станів до найкращого способу їх вирішення , виявити свої приховані можливості і здібності , в результаті чого , та енергія, яка стримувала ваш розвиток трансформується в підтримуючу енергію реалізації себе ! » Більше того , перерахованими вище способами шарлатани обіцяють наділити абсолютно всіх бажаючих! Однак , неможливо за допомогою одних і тих же методик вирішувати різні проблеми різних людей.

Третє: Психологи в цілому не орієнтовані на поліпшення в першу чергу « фасаду особистості » клієнта. Психологи працюють саме з причиною проблеми і не приховують цього від клієнта. Лже психологи ж , знаючи слабкі місця клієнтів , саме на них і «тиснуть ». Що вони пропонують? Як правило , це обіцянки. Обіцяють швидко і легко навчити заробляти , впливати на людей , матеріалізувати бажане і так далі. Повторюся , фантазія лжепсіхологов не обмежена !

Наступна виверт шарлатанів складається в грошах. Як відомо , психотерапія та психологічне консультування коштують грошей , і часом , чималих. Лжепсіхологі із задоволенням цим користуються , наживаючись на довірливих клієнтах. Але звідси постає цілком справедливе питання : адже психологи теж працюють за гроші. Тоді в чому ж різниця? Де підступ ? А підступ полягає в тому , що справжні психологи чесно кажуть про те , що вони всього лише навсього надають допомогу , що кількість сеансів визначити неможливо і що клієнт , час від часу , все одно буде звертатися за допомогою в складних ситуаціях. Лжепсіхологі ж відразу обіцяють , що пройшовши енну кількість зустрічей , курсів , клієнт розпрощається з даною проблемою раз і назавжди.

І нарешті , останнє: назва самого псевдопсіхологіческого напрямки . Чим воно не зрозуміліше , тим краще! Більше шансів на успіх! Наприклад , Психотерапія - банально , нецікаво , нудно. А якщо написати - « психотронними - векторно- холодінаміческій трансерфинг » - це цікаво , незвично , а найголовніше, дозволяє доторкнутися і зарахувати себе , унікального , до якого - то наднова розумінню світу , чим і знайти щастя.

Сподіваємося наші поради допоможу вам відрізнити справжніх професіоналів своєї справи від лжепсіхологов .

Категория: Мои статьи | Добавил: avtor (01.06.2014)
Просмотров: 938 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]