Четверг, 28.03.2024, 19:12

directory.ucoz.ua



Меню сайта
Категории
Наша кнопка



Друзья сайта


Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
SMS по Украине
 


Каталог статей

Главная » Статьи » Мои статьи [ Добавить статью ]

Порізка дзеркала власними руками


Порізка дзеркала власними руками

Дзеркало власними руками може стати небезпечним, якщо не дотримувати при цьому правила техніки безпеки. Проводити різання листового скла в домашніх умовах потрібно за допомогою ручного склоріза. Прийнято розрізняти роликові й алмазні склорізи, в залежності від пристрою ріжучої частини самого інструменту. Функцію ріжучої головки у роликового склоріза виконує спеціальне невелике коліщатко, виготовлене з досить твердого металокорундного сплаву. Що ж стосується алмазного склоріза, його ріжучої частиною вважається крихітний кристалик технічного алмазу, який міцно закріплений в металеву оправу. Треба зауважити, що алмазний скло рез варто серйозно вище, ніж роликовий. До того ж, трудитися на ньому набагато зручніше, а сам він довговічніше. І в того, і в іншого видів склорізів є дерев'яні або пластмасові ручки.
 
При нарізці листового скла, призначеного для скління дерев'яних віконних плетінь, варто пам'ятати про те, що в палітурці скло повинне приблизно на ¾ ширини перекривати фальци. А ось м / у крайкою скла й бортом фальца відстань повинна бути не менше 2-3 міліметра. Такий захід дозволить при разбухании деревини зберегти цілісність скла.
 
При фігурного нарізці скла потрібно вчинити за наступною схемою. Робимо на аркуші паперу малюнок потрібної форми і розміру. На заготівлю накладається саме дзеркало власними руками. Його потрібно гарненько зафіксувати, інакше воно буде рухатися. Лінії майбутніх розломів ми прокреслюють за допомогою склоріза і лінійки. Для того, щоб отримати саме криволінійну лінію зрізу, виконуємо її по вже заготовленому шаблону. Лінію розрізу виразно конфігурації переносимо на фанеру, а після по ній і розпилюємо лист фанери. При цьому спіл повинен бути оброблений наждачним папером. Далі отриманий нами шаблон поміщається під скло. І лише нього наноситься криволінійний надріз. Після цього маленьким молоточком обстукують цей надріз, а скло розламуємо.
 
Хоча ви вельми можете виконати криволінійний зріз і іншим доступним способом. Для цього вам буде потрібно звичайний паяльник і, природно, сам склоріз. Отже, кладемо дзеркало власними руками на стіл. Помічаємо олівцем лінію розрізу. У тому місці, де лінія різу виходить до самого краю скла, потрібно прокреслити склорізом глибоку ризику. Після цього обводимо залишилася лінію реза тим же склорізом. Однак на інструмент не потрібно натискати. Зараз розігріваємо паяльник. Ви зобов'язані тільки трохи доторкнутися їм до ризики, розташованої на грані скла. Скло, під дією інтенсивного місцевого нагріву, повинно лопнути саме вздовж цієї ризики. Потрібно далі просуватися уздовж наміченого різу. Скло потрібно розрізати повністю. Зі скла вирізаємо коло, при цьому, зовсім невеликого діаметру. Можливо скористатися одним нехитрим пристосуванням: прикріплюємо ролик від склоріза до однієї з губок штангенциркуля. А ось до іншої потрібно приклеїти гумову прокладку. В ході роботи інструмент буде спиратися саме на неї.
 
Спеціальної нарізки вимагає і армоване скло. Спершу потрібно прокреслити склорізом тонку лінію надрізу, як у випадку з нарізкою звичайного скла. За допомогою гострого інструмента можливо до самої сітки процарапать в склі канавку. Далі скло перевертаємо і розламуємо на необхідні нам частини. Зволікання армуючої сітки розрізаємо кусачками. Час від часу потрібно відшліфувати лінію відрізу. Виконувати дану операцію відмінно на наждачному колі, і з використанням охолодження водою оброблюваного матеріалу, і самого кола.
 
Найчастіше при виготовленні предметів меблів або елементів зі скла, потрібно виконати в ньому наскрізні отвори. Свердлити силікатне дзеркало власними руками можливо одним з деякої кількості існуючих способів:
 
Метод № 1. У потрібному місці до скла приклеюється картонна шайба отвором, при цьому, з будь-якого боку. Варто враховувати, що його діаметр повинен в точності збігатися з диметром того отвору, який ми будемо просвердлювати. Кладемо шматок гуми на підготовлене скло. Потрібно до того ж висипати щіпку абразивного порошку прямо на місце свердління. В дриль заправляють не свердло, а шуруп потрібного діаметру. Його різьба зобов'язана бути змащена скипидаром. Після цього можна приступати саме до свердління. У ту мить, коли шуруп встигне заглибитися в скло приблизно на 1/3 товщини, потрібно перевернути скло і закінчити свердління з іншого кінця. Щоб скло не лопнуло в ході свердління, тиск на дриль повинно бути помірним.
 
Метод № 2. Укладаємо дзеркало власними руками на яке-небудь еластичне підставу. Це може виявитися, наприклад, гума. Мідну трубку, довжина якої 100 міліметрів, затискають в патрон дриля. Цю трубку потрібно спершу наповнити сумішшю, що складається з мінерального масла і пилу корундового наждаку. Коли будете свердлити, то не забувайте піднімати трубку, щоб з неї суміш могла потроху випливати на оброблювану ділянку нашого скла. Коли працюєте з багатошаровим або товстим склом, то потрібно скляний циліндрик, який утворюється в центрі отвору, обережно сколювати.
 
Метод № 3. Ви можете і без підтримки дрилі отримати в склі наскрізний отвір. Робити потрібно так. На тому місці скла, де має бути зроблено отвір, потрібно відмити від бруду знежирити ацетоном, спиртом або ж бензином. На нього гіркою насипаємо вологий дрібний пісок. У піску до скла потрібно проробити ямку паличкою або трубкою потрібного діаметру. Її потрібно наповнити розплавленим припоєм (наприклад, олов'яним або свинцевим). Приблизно ч / з 1-2 хв. пісок обмітають. А з отвору, яке утворилося в склі, гранично акуратно потрібно дістати застиглий циліндрик.
 
Для виготовлення різних предметів інтер'єру або при оформленні приміщень застосовуватися може не тільки лише силікатне скло, але ще й прозорий пластик, і органічне скло. Проводити резку таких матеріалів ви можете за допомогою різака. Якщо товщина листів складає більше 6 міліметрів, то застосовувати для цієї мети відмінно лобзик по металу або ножівку. Пластик, як видно, побоюється подряпин, а значить, різати його потрібно саме на м'якій поверхні. При цьому затискати вимагається в лещатах (тільки ч / з гумові прокладки) або струбцинах.
 
Виконувати різання дзеркал потрібно так само, як і резку матеріалу основи (пластика або ж скла). Що ж стосується рядових дзеркал, то надріз склорізом наноситься саме із дзеркальною боку. Різка пластикових дзеркал власними руками увазі розташування дзеркальним покриттям наверх. А інакше ви можете попусту пошкодити дзеркальну плівку.

Категория: Мои статьи | Добавил: avtor (03.11.2012)
Просмотров: 1843 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]