Пятница, 26.04.2024, 11:01

directory.ucoz.ua



Меню сайта
Категории
Наша кнопка



Друзья сайта


Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
SMS по Украине
 


Каталог статей

Главная » Статьи » Мои статьи [ Добавить статью ]

«Пінгвін», «Панда» і ручні санкції: у чому різниця?

«Пінгвін», «Панда» і ручні санкції: у чому різниця?


Вже пройшло більше року з моменту запуску алгоритму Google Penguin, який наробив багато шуму в середовищі оптимізаторів. Але і зараз багато фахівців не можуть до кінця розібратися в природі невдач і часто необгрунтовано звинувачують «Пінгвіна». У цій статті ми спробуємо з'ясувати, як йдуть справи насправді, і обговоримо інший важливий момент, що стосується неприродних посилань.

Алгоритми і ручні санкції
Алгоритмів Google Пінгвін став черговим кроком у бік заохочення якісних сайтів. За словами представників компанії, «Пінгвін» бореться з мережевим спамом. Практично відразу стало помітно його вплив: насамперед під удар потрапили сайти, які містили переоптімізірованние тексти і мали велику кількість неякісних вхідних посилань. Метт Каттс, керівник групи Google Webspam, навіть зізнався, що основною мішенню для «Пінгвіна» стали посилання. Серед оптимізаторів почалася паніка, багато хто, не розібравшись у проблемі, стали позбуватися всіх посилань і писати в підтримку.

Алгоритм Google Panda з'явився ще раніше і теж наробив чимало шуму - оптимізатори і власники постраждалих сайтів дивувалися, чому ж їх ресурси не догодили пошуковику. Але потім стало ясно, що винні зовсім не вхідні посилання або якісь інші причини, а якість контенту. Дії «Панди» спрямовані виключно на ті сайти, які недостатньо якісно оптимізовані в розрізі внутрішніх факторів. У першу чергу жертвами нового алгоритму стали ресурси або з дубльованим контентом, або із занадто маленькими і неінформативними текстами. Розробники пошукової системи порахували, що сайтам з таким вмістом не місце на верхніх рядках пошукової видачі, так як вони практично марні для користувачів.

Ще однією причиною втрати позицій у видачі можуть стати ручні санкції. Їх Google накладає в тому випадку, якщо власник сайту або оптимізатор намагається штучно підвищити сайт в пошуковій видачі, використовуючи при цьому платні посилання. Тонкощі процесу тримаються в секреті, але в професійному середовищі після багатьох експериментів і детального аналізу склалася думка, що ручні перевірки проводяться, коли хтось скаржиться на ваш сайт, або модератори Google намагаються стежити за цим самі в найбільш конкурентних нішах.

Область впливу алгоритмів
У світлі наведеної вище інформації виникає логічне запитання: алгоритми впливають на сайт цілком або тільки на окремі сторінки? «Пінгвін» поширює свою дію тільки на окремі сторінки і ключові запити. Так як основна сфера його впливу - це спам-посилання, то страждають саме ті сторінки, на які ведуть ці неприродні посилання, що цілком логічно. При цьому вони можуть втрачати позиції виключно з тих ключевикам, які містяться в анкорах посилань. Тобто за іншими запитами, ці сторінки можуть відображатися на тих же позиціях, що і до дії алгоритму.

Що стосується «Панди», то цей алгоритм зазвичай впливає на весь сайт, але також були відзначені випадки, коли у видачі падав лише один або кілька розділів. По всій видимості, це пов'язано з тим, що неякісні тексти можуть бути лише в одному розділі ресурсу, а інші при цьому актуальні і корисні користувачам.

Ручні ж санкції звичайно впливають на сайт в цілому, але рідше можуть торкнутися лише окремі сторінки або навіть запити. Все залежить від ступеня заспамленності сайту неякісними входять посиланнями. У деяких випадках, коли кількість посилань зашкалює, і вони розміщені на відвертих спам-майданчиках, ресурс може бути повністю виключений з пошукової видачі.

Як дізнатися, хто знизив сайт у видачі: «Пінгвін» або модератори? Точну відповідь на це питання можуть дати тільки співробітники Google, але ця інформація є секретною. Є два способи, які допоможуть у цьому розібратися і зрозуміти, які кроки необхідно вживати далі.

    Якщо сайт знижений у видачі цілком, то це швидше за все це зробили вручну. «Пінгвін» ж, як правило, знижує позиції тільки окремих сторінок або діє лише на ті запити, які мають чисті входження в тексти посилань.

    Також причину втрати позицій можна відстежити за датою, якщо падіння сторінок зафіксовано в момент оновлення алгоритму, то з більшою ймовірністю це його робота, якщо ж в той період не було апдейта, то швидше за все санкції накладені вручну.

Як відвести сайт під атаки алгоритмів і ручних санкцій?
Якщо ваш сайт потрапив під штрафні санкції, то не впадайте у відчай, це лише привід поліпшити його і виправити помилки оптимізації. Перш за все необхідно провести детальний аналіз сайту і постаратися виявити ті причини, за якими він міг бути знижений у видачі.

Перевірте всі тексти на сайті і при необхідності правильно їх оптимізуйте, зробивши їх інформативними і легкочитаємий. Також вони повинні бути повністю унікальні, оскільки дубльований контент в першу чергу призводить до санкцій з боку пошукачів.

Якщо ж проблема буде в посиланнях, то необхідно з'ясувати, від чого постраждав ваш сайт - від алгоритму або ручних санкцій, від цього залежить подальший шлях вирішення проблеми. У випадку «Пінгвіна» марно запитувати перегляд рішення щодо сайту. У такій ситуації треба постаратися виправити становище самому, а потім дочекатися наступного оновлення алгоритму. Але при цьому не варто поспішати і відмовлятися від усієї маси посилань, треба лише переглянути її. Посилання з підозрілих сайтів і відвертих спам-майданчиків, звичайно, краще видалити, але решта бажано ретельно проаналізувати, вони ще знадобляться. Всупереч багатьом побоюванням Google не карає за платні посилання, санкції накладаються за надмірно неприродну кількість посилань. Не бійтеся платних посилань, вони не принесуть шкоди, якщо будуть розбавлені природними посиланнями. Основна якість успішної сукупності посилань - гетерогенність. Тобто мають бути не тільки посилання з анкорами з прямими входженнями, але і без входжень і навіть без анкорів. Чим різноманітнішою за параметрами будуть майданчики, тим краще.

Для відмови від посилань можна використовувати інструмент дезавуювати посилання від Google, який з'явився минулого року. Він дозволяє відключити облік посилань при ранжируванні.

Далі необхідно діяти по ситуації, якщо були накладені ручні санкції, то ви швидше за все отримаєте попередження про це в Google Webmaster Tools, і тоді варто подати запит на перегляд вашого сайту. Зазвичай відповідь приходить протягом двох тижнів. Але навіть у разі успішного перегляду не варто чекати відновлення колишніх позицій - у сайту може просто не залишитися успішних посилань. Тому треба буде потурбуватися про створення нової посилальної маси, яка дозволить сайту краще ранжуватися, але в той же час не накликати нових санкцій.

У разі ж впливу Google пінгвін прохання про перегляд будуть марні, так як люди не коригують результати роботи алгоритмів, тоді залишиться лише чекати його наступного оновлення.

За нашими спостереженнями, з'їм посилань позначається на позиціях скоріше негативно, ніж позитивно. При цьому не варто забувати, що основною пошуковою системою в рунеті з найбільшою часткою на ринку є «Яндекс», а він відомий чутливістю до зніманню посилань.
Також варто відзначити, що просування сайтів - це інерційний процес: якщо зняти посилання сьогодні, то буде забезпечена втрата позицій через пару тижнів або навіть місяців. При цьому надолужити позиції і зайняти колишній рівень буде вже дуже складно, як за часом, так і у фінансовому плані: старі, давно проіндексовані посилання працюють краще.


Висновки

Неякісний сайт легко може постраждати від санкцій пошукових систем, тому слід ретельно стежити за станом його оптимізації та не допускати помилок. Якщо ж на ваш ресурс Google наклав санкції, то необхідно ретельно проаналізувати ситуацію і якомога швидше виправити всі недоробки. Після цього необхідно або чекати поновлення алгоритму, або - у випадку ручного втручання - подавати запит на перегляд. І, як показує практика, не варто відмовлятися від платних посилань, треба стежити за гетерогенністю посилальної маси, не купувати посилань з сумнівних майданчиків і уникати різких стрибків в динаміці нарощування.
Категория: Мои статьи | Добавил: avtor (15.05.2013)
Просмотров: 1054 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]