Четверг, 25.04.2024, 19:10

directory.ucoz.ua



Меню сайта
Категории
Наша кнопка



Друзья сайта


Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
SMS по Украине
 


Каталог статей

Главная » Статьи » Мои статьи [ Добавить статью ]

Організаційні протипожежні заходи в житловому будинку (господарстві)

Організаційні протипожежні заходи в житловому будинку (господарстві)


Вимоги пожежної безпеки при експлуатації житлових будинків

Під вимогами пожежної безпеки розуміються спеціальні умови соціального та (або) технічного характеру, встановлені  законодавством з метою забезпечення протипожежної безпеки при проведенні робіт з утримання та ремонту житлового фонду.

Вимоги пожежної безпеки обов'язкові для виконання всіма власниками житлових будинків, організаціями, в управлінні яких знаходяться житлові будинки, в тому числі товариствами власників житла, а також керівниками організаціями (компаніями), ремонтно-експлуатаційними і спеціалізованими підприємствами різних організаційно-правових форм і форм власності, виконують роботи з утримання та ремонту житлового фонду.

Посадові особи, відповідальні за забезпечення пожежної безпеки при проведенні робіт з утримання та ремонту житлового фонду, зобов'язані на основі нормативно-технічних (нормативних) та інших документів, що містять вимоги пожежної безпеки, розробляти (організовувати розробку) інструкції про заходи пожежної безпеки для кожного виду або для комплексу технологічно взаємозалежних видів робіт з утримання та ремонту житлового фонду виходячи із специфіки пожежної небезпеки будівель, інженерних систем і устаткування, технологічних процесів по ремонту та утриманню житлового фонду.

В інструкції про заходи пожежної безпеки при проведенні робіт з утримання та ремонту житлового фонду повинні бути включені:

    вимоги пожежної безпеки при проведенні робіт з утримання територій та загального майна житлових будинків;
    вимог пожежної безпеки до утримання систем опалення та вентиляції;
    вимоги пожежної безпеки до утримання та ремонту електроустановок;
    вимоги до змісту мереж протипожежного водопостачання, установок пожежної сигналізації та пожежогасіння, систем протидимного захисту;
    порядок дії при пожежі, що виникла в результаті несправностей інженерного обладнання, порушення правил пожежної безпеки при виконанні робіт з утримання та ремонту житлового фонду, в тому числі порядок евакуації проживають в житловому будинку людей.


Керівники організацій, що обслуговують житловий фонд, зобов'язані:


    пройти навчання заходам пожежної безпеки;
    призначити осіб, відповідальних за пожежну безпеку;
    організовувати навчання відповідальних осіб та інженерно-технічного персоналу в установах, які мають ліцензію на даний вид діяльності;
    допускати до виконання робіт з утримання та ремонту житлового фонду персонал тільки після проходження ним протипожежного інструктажу, а при зміні специфіки роботи - організовувати додаткове навчання з попередження та гасіння можливих пожеж;
    забезпечити кваліфіковану експлуатацію систем пожежної захисту житлових будівель силами навчених фахівців, а також укласти договори з спеціалізованими організаціями, які мають відповідні ліцензії.


В обов'язок організацій, що обслуговують житловий фонд, входить також виконання наступних вимог:

    забезпечення вільних проходів для пересування людей на сходах і протипожежних переходах;
    розміщення протипожежного інвентарю та обладнання в місцях, передбачених пожежної інструкцією;
    забезпечення освітленості в будь-який час доби на сходових клітках, в горищних приміщеннях і технічних підпіллях, чистоти, а також доступу до горючих конструкцій і протипожежного інвентарю;
    забезпечення вільного виходу на дах: вихід повинен здійснюватися з горищного приміщення або безпосередньо зі сходової клітини (в безчердачной покрівлях) відповідно вимог пожежної безпеки;
    забезпечення безперешкодного проїзду до житлових будинків пожежних машин, а також доступу до пожежних гідрантів водопровідним та іншими джерелами водопостачання, розташованим на присадибній ділянці (на фасадах будинків повинні бути розміщені покажчики місцезнаходження пожежного гідранта та інші пожежні знаки);
    контроль за тим, щоб слухові вікна були засклені і закриті, а двері на горище замкнені на замок (ключі слід зберігати у двірника або відповідальної особи в квартирі, близько розташованої до горища);
    розробка і виконання відповідно до нормативно-правовими актами заходів, спрямованих на зменшення ризику кримінальних проявів та їх наслідків, які сприяють захисту проживають в житловому будинку людей та мінімізації можливих збитків при виникненні протиправних дій: застосування вибухозахисних конструкцій, установок домофонів, кодових замків, систем охоронної сигналізації , захисних конструкцій віконних прорізів у перших, цокольних і верхніх поверхах, в приямках підвалів, а також дверей вхідних, що ведуть у підвал, на горищах (інші приміщення), а також інші заходи, спрямовані на зменшення ризиків кримінальних проявів;
    забезпечення необхідних заходів безпеки (влаштування огорожі та захист вентиляційних випусків) на експлуатованих покрівлях житлових будинків крім житлових будинків з приміщеннями громадського призначення на верхніх поверхах), покрівлях вбудовано-прибудованих приміщень громадського призначення, а також при вхідній зоні, у літніх поза-квартирних приміщеннях, у сполучних елементах між житловими будинками, у тому числі відкритих нежитлових поверхах (першому і проміжних), що використовуються для влаштування спортивних майданчиків для відпочинку дорослих мешканців будинку, майданчиків для сушіння білизни й чищення одягу або солярію.

Відповідальність за порушення вимог пожежної безпеки несуть посадові особи та особи, призначені в установленому порядку відповідальними за забезпечення пожежної безпеки власником житлового фонду (уповноваженим власника) і організацією, яка обслуговує житловий фонд при виконанні робіт з утримання та ремонту житлового фонду, а також власники квартир у багатоквартирних житлових будинках будь-якої з форм власності, які виконують роботи з утримання та ремонту житлових приміщень, у тому числі з переобладнання або перепланування власними силами або із залученням підрядних організацій.

Порушення (невиконання, неналежне виконання або ухилення від виконання) викладених вимог пожежної безпеки посадовими особами, а також громадянами тягне дисциплінарну, адміністративну або іншу відповідальність у відповідність до чинного законодавства Російської Федерації.

Вимоги пожежної безпеки до будівель для жителів

У квартирах житлових будинків, житлових кімнатах гуртожитків, номерах готелів забороняється влаштовувати різного роду виробничі та складські приміщення, в яких застосовуються і зберігаються вибухонебезпечні, вибухопожежонебезпечні та пожежонебезпечні речовини і матеріали, а також змінювати функціональне призначення вказаних квартир, кімнат і номерів, у тому числі при здачі їх в оренду, за винятком випадків, передбачених нормами проектування.

В індивідуальних житлових будинках, квартирах і житлових кімнатах допускається зберігання (застосування) не більше 10 л ЛЗР та ГР в закритій тарі. ЛЗР та ГР, у кількості більше 3 л повинні зберігатися в тарі з негорючих і небитких матеріалів.

Не допускається зберігання балонів з горючими газами (далі - ГГ) в індивідуальних житлових будинках, квартирах і житлових кімнатах, а також на кухнях, на шляхах евакуації, в цокольних поверхах, у підвальних та горищних приміщеннях, на балконах і лоджіях.

Газові балони (робочий і запасний) для постачання газом побутових газових приладів (у тому числі кухонних плит, водогрійних котлів, газових колонок) повинні, як правило, розташовуватися поза будівлями в прибудовах (шафах або під кожухами, що закривають верхню частину балонів і редуктор) з негорючих матеріалів у глухого простінка стіни на відстані не ближче 5 м від входів в будівлю, цокольні і підвальні поверхи.

Прибудови та шафи для газових балонів повинні замикатися на замок і мати жалюзі для провітрювання, а також мати попереджувальні написи "Вогненебезпечно. Газ".

Розміщення та експлуатація газобалонних установок, до складу яких входить більше двох балонів, а також установок, що розміщуються всередині будинків для проживання людей, повинні здійснюватися відповідно до вимог діючих нормативних документів з безпеки в газовому господарстві.

Біля входу в індивідуальні житлові будинки (в тому числі котеджі, дачі), а також в приміщення будівель і споруд, в яких застосовуються газові балони, розміщується попереджувальний знак пожежної безпеки з написом "Вогненебезпечно. Балони з газом".

При використанні установок для спалювання ГГ забороняється:

    експлуатація газових приладів при витоку газу;
    приєднання деталей газової арматури за допомогою іськрообразующий інструменту;
    перевірка герметичності з'єднань з допомогою джерел відкритого полум'я (в тому числі сірники, запальнички, свічки);
    проведення ремонту наповнених газом балонів.

При закритті дач, садових будиночків на тривалий час електромережа повинна бути знеструмлена, вентилі (клапани) балонів з газом повинні бути щільно закриті.

У номерах готелів, кемпінгів, мотелів і гуртожитків повинні бути вивішені плани евакуації на випадок пожежі.

Все прибувають в готель, кемпінг, мотель, гуртожиток громадяни повинні бути ознайомлені (під розпис) з правилами пожежної безпеки.

У готелях, кемпінгах, мотелях та гуртожитках, призначених для проживання іноземних громадян, пам'ятки про заходи пожежної безпеки повинні виконуватися на декількох мовах.

У приміщеннях будинків для проживання людей (готелі, кемпінги, мотелі, гуртожитки, школи-інтернати, будинки для престарілих та інвалідів, дитячі будинки та інші будівлі за винятком житлових будинків) забороняється користуватися електронагрівальними приладами (в тому числі кип'ятильниками, електрочайниками, електропрасками, електроплитками ), не мають пристроїв теплового захисту, без підставок з негорючих теплоізоляційних матеріалів, що виключають небезпеку виникнення пожежі.

Обслуговуючий персонал будівель для проживання людей (готелі, кемпінги, мотелі, гуртожитки, школи-інтернати, будинки для престарілих та інвалідів, дитячі будинки та інші будівлі за винятком житлових будинків) повинен бути забезпечений індивідуальними засобами фільтруючого дії для захисту органів дихання, які повинні зберігатися безпосередньо на робочому місці обслуговуючого персоналу.

Крім цього, зазначені будівлі висотою 5 і більше поверхів повинні бути забезпечені індивідуальними рятувальними пристроями (комплектом рятувального спорядження або сходами навісний рятувальної) з розрахунку один пристрій на кожні 30 осіб, що знаходяться на поверсі будівлі. Індивідуальні рятувальні пристрої повинні зберігатися в доступному для кожної людини на поверсі місці, що має відповідне позначення вказівним знаком пожежної безпеки. Кожне індивідуальне рятувальний пристрій має бути забезпечено биркою із вказівкою двох найближчих приміщень, обладнаних пристосуваннями для кріплення пристрою.

В установах соціального забезпечення (у тому числі школи-інтернати, будинки для престарілих та інвалідів, дитячі будинки) повинно бути організовано цілодобове чергування обслуговуючого персоналу. Черговий повинен постійно мати при собі комплект ключів від усіх замків на дверях евакуаційних виходів. Інший комплект ключів зберігається в приміщенні чергового. Кожен ключ в обох комплектах повинен мати напис про його приналежність до відповідного замку.

Нічні чергові повинні перебувати в приміщеннях, в яких встановлено телефон, і мати ручні електричні ліхтарі.

Установка ліжок в коридорах, холах та на інших шляхах евакуації не дозволяється.


Дії при пожежі

продублювати повідомлення про виникнення пожежі в пожежну охорону і довести до відома вище керівництво, диспетчера, відповідального чергового по об'єкту;


задіяти план евакуації,
відкрити запасні двері


вивести людей в безпечне місце згідно з планом евакуації,
перевірити, чи всі співробітники евакуйовані


приступити до гасіння пожежі первинними засобами


зустріти пожежні підрозділи і повідомити про місця, де могли залишитися люди та шляхи проходу до них


вжити заходів до евакуації майна



Власники майна, особи, уповноважені володіти, користуватися або розпоряджатися майном, у тому числі керівники та посадові особи підприємств, особи, в установленому порядку призначені відповідальними за забезпечення пожежної безпеки, що прибули до місця пожежі, зобов'язані:

    продублювати повідомлення про виникнення пожежі в пожежну охорону і довести до відома вище керівництво, диспетчера, відповідального чергового по об'єкту;
    у разі загрози життю людей негайно організувати їх рятування, використовуючи для цього наявні сили і засоби;
    перевірити включення в роботу автоматичних систем протипожежного захисту (сповіщення людей про пожежу, пожежогасіння, протидимного захисту);
    при необхідності відключити електроенергію (за винятком систем протипожежного захисту), зупинити роботу транспортуючих пристроїв, агрегатів, апаратів, перекрити сировинні, газові, парові і водяні комунікації, зупинити роботу систем вентиляції в аварійному та суміжному з ним приміщеннях, виконати інші заходи, що сприяють запобіганню розвитку пожежі та задимлення приміщень будівлі;
    припинити всі роботи в будівлі (якщо це допустимо за технологічним процесом виробництва), крім робіт, пов'язаних із заходами щодо ліквідації пожежі;
    видалити за межі небезпечної зони всіх працівників, які беруть участі в гасінні пожежі;
    здійснити загальне керівництво з гасіння пожежі (з урахуванням специфічних особливостей об'єкта) до прибуття підрозділу підрозділів пожежної охорони;
    забезпечити дотримання вимог безпеки працівниками, які беруть участь у гасінні пожежі;
    одночасно з гасінням: пожежі організувати евакуацію і захист матеріальних цінностей;
    організувати зустріч підрозділів пожежної охорони і надати допомогу у виборі найкоротшого шляху для під'їзду до осередку пожежі;
    повідомляти підрозділам пожежної охорони, які залучаються для гасіння пожеж та проведення пов'язаних з ними першочергових аварійно-рятувальних робіт, відомості про переробляються або зберігаються на об'єкті небезпечних (вибухонебезпечних), вибухових, сильнодіючих отруйних речовинах, необхідні для забезпечення безпеки особового складу.

Після прибуття пожежного підрозділу керівник підприємства (або особа, яка його заміщає) зобов'язаний проінформувати керівника гасіння пожежі про конструктивні і технологічні особливості об'єкта, прилеглих будівель та споруд, кількості і пожежонебезпечних властивості зберігаються і застосовуваних речовин, матеріалів, виробів та інших відомостях, необхідних для успішної ліквідації пожежі, а також організовувати залучення сил та засобів об'єкта до здійснення необхідних заходів, пов'язаних з ліквідацією пожежі та попередженням її розвитку.

Гасіння пожежі проводиться шляхом введення в зону горіння вогнегасних речовин (ОТВ) з наявних первинних засобів пожежогасіння, направляючи його в гирлі полум'я. При гасінні пожежі в приміщеннях не слід розкривати вікна, включати вентиляцію, тому що це може послужити швидкому розвитку пожежі.

Забороняється застосовувати воду та пінні вогнегасники для гасіння палаючих приладів та обладнання, що знаходяться під напругою.

Забороняється застосовувати воду для гасіння речовин і матеріалів, які при взаємодії з водою можуть привести до закипання, викиду, посиленню горіння, вибуху (бітум, кислоти: сірчана, азотна, соляна: карбіди алюмінію, барію, кальцію та лужних металів, негашене вапно, перекису натрію і кадія, нітрогліцерин, селітра, електрон, лужні метали).

Не можна кидати використані і не спрацювали вогнегасники в осередок пожежі, т. к. це може привести до вибуху вогнегасника.

При гасінні пожежі необхідно поспішати, щоб вогнем не були відрізані виходи з приміщення (будівлі).

При гасінні вуглекислотними вогнегасниками електроустановок під напругою не допускати підведення розтруба ближче 1 м до електроустановки та полум'я.

При вході в палаюче приміщення необхідно використовувати дверне полотно для захисту від опіків, т. к. можливий викид полум'я.

Після закінчення гасіння пожежі необхідно провітрити приміщення від продуктів горіння.

Перша допомога при опіках.

Опіки поділяються на чотири ступені в залежності від площі та глибини ураження тіла людини вогнем, гарячою водою, парою, розплавленим металом, електричним струмом, хімічним дією кислот і лугів:

    перший ступінь опіку характеризується почервонінням, набряком, хворобливими відчуттями;
    друга - появою пухирів, наповнених рідиною жовтуватого кольору;
    третя - настанням неповного омертвіння шкіри;
    четверта (найважча) - наявністю коричневого або чорного струпа різної товщини, змертвінням шкіри.

 

Термічні та електричні опіки.

Перша допомога при опіках спрямована на захист уражених ділянок від інфекції, мікробів і на боротьбу з шоком.

На невеликі опіки II-IV ступеня накладають стерильну пов'язку, а при важких і великих опіках необхідно скористатися простирадлом, якою одним щадним рухом швидко накрити пошкоджену ділянку і так же легко зняти в лікарні.

ЩО НЕОБХІДНО ЗРОБИТИ ПЕРШІ ХВИЛИНИ ПІСЛЯ НЕЩАСНОГО ВИПАДКУ?

    Накрити пошкоджену поверхню чистою тканиною.
    Прикласти холод.
    Знеболити.
    Запропонувати рясне пиття.
    Забезпечити потерпілому повний спокій.

Своєчасне застосування холоду дозволяє не тільки уникнути утворення міхурів і зменшити біль, але і в більшості випадків уникнути розвитку опікового шоку. Досить обкласти обпалену поверхню міхурами з льодом або целофановими пакетами, наповненими снігом або холодною водою, щоб значно зменшити плазмопотеря.

Неприпустимо:

    Навіть намагатися видаляти залишки одягу і бруд.
    Змащувати опікову поверхню жиром, посипати крохмалем або борошном.
    Обробляти спиртом, йодом місце опіку.
    Розкривати бульбашки.
    Бинтувати обпалену поверхню.

 

Хімічні опіки.


При хімічних опіках глибина пошкодження тканин залежить від тривалості впливу хімічної речовини. Тому важливо якомога швидше зменшити концентрацію хімічної речовини і час його впливу. Для цього уражене місце відразу ж промивають великою кількістю проточної холодної води протягом 15-20 хвилин.

Якщо кислота або луг потрапила на шкіру через одяг, то спочатку треба змити її водою з одягу, а потім обережно розрізати і зняти з потерпілого мокрий одяг, після чого промити шкіру.

При попаданні на тіло людини сірчаної кислоти або лугу в твердому вигляді необхідно видалити її сухою ватою або шматочком тканини, а потім уражене місце ретельно промити водою.

Лужні опіки обробляють 1-2%-ним розчином кислоти (борної, лимонної), а кислотні - мильним або содовим розчином.

Категория: Мои статьи | Добавил: avtor (11.07.2012)
Просмотров: 4807 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]