Суббота, 20.04.2024, 17:01

directory.ucoz.ua



Меню сайта
Категории
Наша кнопка



Друзья сайта


Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
SMS по Украине
 


Каталог статей

Главная » Статьи » Мои статьи [ Добавить статью ]

Риб'ячий жир зовсім не корисний. Дослідження

Риб'ячий жир зовсім не корисний. Дослідження

Американські лікарі більше не вірять в корисність цієї добавки. Може, пора перестати займатися самообманом і нам?

Риб'ячий жир сьогодні - це третя за популярністю харчова добавка після вітамінів і мінералів. Близько 10% американців п'ють його кожен день. Передбачається, що жирна кислота Омега-3, яка в ньому міститься, дуже корисна для нашого мозку і служить захисником серцево-судинної системи.

Але є одна велика проблема: було проведено досить велику кількість клінічних досліджень з метою з'ясувати, наскільки цей продукт корисний насправді, але жодне з них не довело, що він взагалі здатний надавати будь-який вплив на роботу вашого серця. Немає ніякого зв'язку з тим, будете ви пити риб'ячий жир чи ні, і тим, наскільки ймовірно, що вас звалить інсульт.

У період з 2005 по 2012 рр. в одних тільки Сполучених Штатах було проведено щонайменше два десятки ретельних досліджень впливу риб'ячого жиру на наше з вами здоров'я. Мова йде тільки про тих роботах, які були опубліковані в провідних наукових журналах. Кожен раз вчені намагалися з'ясувати, чи потрібно пити його людям, страждаючим від високого рівня холестерину, гіпертонії і діабету другого типу.

Всі ці дослідження встановили, що користь від риб'ячого жиру - точно така ж, як і від плацебо. Іншими словами, вона є тільки тоді, коли ви самі в це вірите.

"Продажі цієї харчової добавки швидко ростуть, і в усьому світі відразу. Людям плювати, що всі прогресивні дослідження вже довели його марність", - констатує Ендрю Грій, професор медицини з Університету Окленда в Новій Зеландії.

Чому ж риб'ячий жир не працює? Адже в ньому міститься Омега-3, а також ейкозапентаєнова і докозагексаєнова кислоти! Як відомо, останні розріджують кров і перешкоджають утворенню тромбів в серцево-судинній системі. Омега-3 пригнічує запальні процеси в організмі і допомагає при атеросклерозі. Але чомусь у складі риб'ячого жиру вони не працюють. Вони просто не засвоюються!

Чому все навколо переконані в його користь?


 
Все почалося в 1970-х рр., Коли датські вчені Ханс Олаф і Йорн Дайерберг виявили, що корінні жителі Гренландії, незважаючи на те, що живуть в суворих кліматичних умовах, в цілому набагато здоровіше європейців. Вони рідше хворіють на серцево-судинними захворюваннями, а їх старі довше зберігають ясність розуму. Тоді вчені зробили висновок, що всі ці чудеса стали можливі завдяки риб'ячому жиру, який тут особливо популярний. І люди їм повірили!

Пізніше кардіолог з Університету Оттави Джордж Фодор виявив, що в цих дослідженнях була маса недоліків. Він прийшов до висновку, що кількість серцево-судинних захворювань серед ескімосів було датчанами серйозно занижено. Але чутка навколо чудодійних ефектів риб'ячого жиру від цього не вщухла. Як це часто буває, віра в чудеса виявилася для людей важливіше суворої правди.

У 1990-х рр. ще одне гучне італійське дослідження показало, що для людей, які пережили серцевий напад, риб'ячий жир виявлявся більш ефективний у питаннях відновлення, ніж традиційний прийом вітаміну Е. Це змусило Американської кардіологічної асоціації рекомендувати цю добавку всім, у кого є проблеми з серцем.

А що зараз?
"З тих пір багато чого змінилося. Десятки досліджень показали, що від нього немає ніякої користі. Але люди не хочуть нічого чути: поп-культура та ЗМІ зробили свою справу", - журиться Джеймс Стейн, директор кардіологічної клініки при Університеті штату Вісконсін.

Експерт посилається на дослідження 12 тис. Людей, опубліковане в 2013 році журналом New England Journal of Medicine. Воно показало, що риб'ячий жир не знижує смертність людей, які пережили серцевий напад. Він навіть не знижує симптоми атеросклерозу.


 
"Епоха, коли всі вірили в корисність цієї добавки, закінчується. Ставлення до неї серед медичної спільноти швидко змінюється. Рано чи пізно ми зможемо донести це розуміння і до простих людей", - підсумовує доктор Джанні Тогноні з Інституту фармакологічних досліджень в Мілані.

Доктор Штейн навіть застерігає: риб'ячий жир може бути дуже небезпечний, якщо попутно ви приймаєте аспірин або інші засоби для розрідження крові.

"Ми дуже часто зустрічаємо пацієнтів, які п'ють риб'ячий жир і одночасно приймають аспірин. А потім звертаються до нас з проблемою: дуже часті носові кровотечі. Ми рекомендуємо їм відмовитися від прийому риб'ячого жиру - і проблема" розсмоктується "сама собою", - розповідає він .

Як і багато інших кардіологи, Штейн рекомендує відмовитися від популярної добавки і замість неї зосередитися на своїй дієті. Людям, які переживають за здоров'я свого серця, експерт радить їсти жирну рибу як мінімум два рази на тиждень.

А що Ви думаєте з цього приводу?

Категория: Мои статьи | Добавил: (29.03.2015) | Автор: no fax payday loans E
Просмотров: 778 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]