Четверг, 18.04.2024, 13:28

directory.ucoz.ua



Меню сайта
Категории
Наша кнопка



Друзья сайта


Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
SMS по Украине
 


Каталог статей

Главная » Статьи » Мои статьи [ Добавить статью ]

Хвороби від роботи в офісі

Чим небезпечна робота в закритому приміщенні?

Депресія - в медицині, хворобливий стан туги, пригніченості, безвихідного відчаю, властиве ряду психічних захворювань. Нерідко виникає як реакція на важку життєву ситуацію, при багатьох психічних захворюваннях, неврозах, а також при тривалому прийомі деяких ліків та фізичних захворюваннях.

Депресія може зімітувати серцевий напад або: позаматкову вагітність. Повторювані болі в шлунку, серцебиття і запори.

Говорити про те, що депресія це поширене захворювання не варто. Ми за звичкою будь занепад сил або зміну настрою, втома і перевтома називаємо депресією. Хоча ...

«Ця хвороба може проявлятися у будь-якої людини, після тривалих навантажень на організм, стресів і переживань. Виснажується організм людини, відбувається пригнічення всієї його діяльності. Всі перераховані вище симптоми схожі з субдепресія - стан легко вираженої депресії, що характеризується зниженим настроєм, песимістичною оцінкою подій і зниженням працездатності »- розповідає Світлана Лозицька, лікар-психіатр вищої категорії.

За її словами, більш поширеною серед офісних працівників є саме цей вид депресії, яка часто проявляється погіршенням настрою. У деяких випадках зниженням / збільшенням апетиту, вегетативними кризами (перепадами тиску), підвищеним серцебиттям, збільшенням потовиділення, що надалі приносить чималий дискомфорт людині.

Найчастіше депресії від професії трапляються, коли людина займається не своєю справою. Багато що залежить і від самої людини. Якщо є якась особистісна проблема - чим би людина не займався, він буде схильний до такого стану. Так само не можна упускати і оточення - дружину, дітей, батьків. Адже робота впливає на сім'ю, а сім'я - на роботу. Якщо дружина вважає професію чоловіка нецікавою або непрестижною, це цілком може спровокувати депресію чоловіка. Але навіть сама улюблена, творча й високооплачувана робота може привести до хвороби, якщо професіонал не вміє розслаблятися. Вихідні не рятують, і навіть відпустки буває замало для «трудоголіки». Відпочинком у цьому випадку може бути тільки повне перемикання на іншу діяльність.

До групи ризику фахівці відносять - публічних людей (акторів, політиків, співаків), няні та доглядальниці теж схильні до депресій, в цю групу входять також люди творчих професій (письменники, журналісти, режисери, художники).

«Постійна поспіх, тривога і страх за майбутнє - стають вирішальним чинником на сьогоднішній день» - зазначає Лозицька.

Якщо ж в офісі остаточно все дістало і не хочеться нічого робити, а від безвиході хочеться кричати, лікар рекомендує взяти відпустку, змінити обстановку і поїхати туди, куди тягне душа і серце, прислухатися до себе, дозволити собі те, що приносить задоволення.

Період відновлення при початкових ознаках - близько 10 днів. Якщо це вже не просто перші провісники, а хвороба, тоді краще всього відразу звертатися до лікарів. Лікуватися людина не тривало.

Незалежно від того, чи страждаєте ви від нападу нудьги або знаходитеся в стані глибокої депресії, ви самі можете багато зробити для того, щоб вибратися з такого стану. Весь секрет полягає в тому, щоб перестати шукати причини і почати щось робити. Включаючи звернення за професійною допомогою. А тим часом ви можете самі допомогти собі, негайно скориставшись наступними порадами.

Не ставте перед собою дуже складні завдання й не звалювати на себе занадто великий вантаж відповідальності. Дуже об'ємні роботи розбивайте на частини, які легше виконати, визначте, які завдання є першочерговими, а що може почекати, і виконуйте роботу в міру можливості.

Не приймайте серйозних рішень, таких, як переїзд, зміна роботи, розлучення, не обговоривши проблему з близькими друзями або родичами з числа тих, яким ви довіряєте.

Уникайте самотності. Проведіть час у товаристві інших людей. Робіть те, що покращує ваш настрій. Ідіть в кіно, вирушайте на спортивний майданчик пограти в м'яч і т. п. Виконуйте фізичні вправи.

Виключіть зі свого раціону кофеїн і рафінований цукор. Не переїдайте і не відмовляйтеся від їжі. Дотримуйтесь здорову, добре збалансовану дієту.

Доставляйте собі радості. Ліками для вас може стати те, що підвищує ваш настрій, - гаряча ванна з пінистими засобами, відвідування танцювального майданчика, що завгодно.

Нехай вас не турбує, що ваш стан відразу ж не поліпшилося набагато. Потрібен час, щоб вам стало значно краще.

Головне, на час відволіктися від щоденних перегонів і приділити увагу собі коханому - все це в комплексі з оптимістичним настроєм допоможе вам впоратися з хворобою 21 століття.

Якої шкоди може завдати монітор?


Більшість тих хто працюють за комп'ютером помічали, що печуть очі, виникає відчуття піску в очах, погіршується зір. Починають переживати, що щось із зором. Найчастіше лікарі кажуть, що це може бути проявом комп'ютерного зорового синдрому.

Ця хвороба може проявлятися у будь-якого, хто довго працює за комп'ютером. Ось що сказала Тетяна Манойло, офтальмохірург:
«Робота за комп'ютером - це робота на одній відстані. М'яз, яка відповідає за фокусування, знаходиться постійно в напрузі, з часом можливість фокусування послаблюється - це одна з проблем. Друга проблема, яка виникає - це людина рідко моргає, перебуваючи перед монітором. За рахунок цього рогівка очі швидше пересихає і викликає відчуття дискомфорту, відчуття піску або стороннього тіла. Напруга, яка при цьому виникає, впливає на сітківку ока і є основною причиною появи комп'ютерного зорового синдрому ».

Такі симптоми дуже схожі з симптомами, що виникають при хвороби під назвою «сухий очей». Він зазвичай викликається порушенням якості слізної плівки, яка змащує очну поверхню. Слізна плівка покриває тонким шаром поверхню ока, служить мастилом між оком і століттями при рухах очного яблука, захищає його від висихання, містить в собі речовини, що живлять рогівку і що захищають око від патогенних мікробів.
«У таких випадках монітор не стає основною причиною, з'являється більше факторів впливу - такі як жаркий, сухий або вітряний клімат, високогір'я, кондиціонування повітря і сигаретний дим можуть викликати або посилити синдром сухого ока. Багато людей починають відчувати роздратування очей при читанні або роботі на комп'ютері. Рогівка ока пересихає, погіршується репродукція природного сльози », - розповідає офтальмохірург.

Головна порада - періодично робити паузи, відволікатися на пару хвилин від звичної роботи. Плюс відповідально поставитися до вибору монітора (менш небезпечними вважаються рідкокристалічні, а не з променевою трубкою).

Якщо ж ви відчуваєте, що у вас з'являються такі ж симптоми, рекомендуємо робити зарядку:

1. горизонтальні рухи очима: вправо-вліво;
2. рухи очними яблуками: вертикально вгору-вниз;
3. дугові рухи очима: за годинниковою стрілкою і в протилежному напрямку;
4. інтенсивне стиснення і розкриття століття у швидкому темпі;
5. рух очей по діагоналі: скосити очі в лівий нижній кут, потім по прямій перевести погляд вгору. Аналогічно в протилежному напрямку;
6. зведення очей до носа. Для цього поставте палець на перенісся і подивіться на нього - очі легко «сходяться»;
7. часті моргання очима;
8. робота очима на «відстані». Підійти до вікна, уважно подивитися на ближню добре знайому деталь: гілку дерева за вікном або на подряпину на склі (можна наклеїти на скло маленький гурток з паперу), потім спрямувати погляд у далечінь, намагаючись побачити максимально віддалені предмети.

Кожну вправу слід повторювати не менше 6 разів у кожному напрямку.

Якої шкоди може завдати миша?

Ще одним «шкідником» Вашому здоров'ю може виявитися комп'ютерна миша або клавіатура.
В одного з економістів в «________банку» півроку тому почалася дивна проблема - німіє мізинець на правій руці. Злякалася. Подумала, що серце або щось із хребтом. Пішла по лікарях. Кардіограма виявилася ОК, хребет - теж. Пройшла курс у мануального терапевта - все одно німіє. Рука стала хворіти коли щось піднімаєш, навіть чашку. Діагноз поставив ортопед. Мовою лікарів хвороба називається карпальний тунельний синдром або синдром зап'ястного каналу (СЗК).
Це може з'явитися у будь-якого, хто багато працює за комп'ютером. Як пояснив Володимир Загородній, заступник начальника Головного управління охорони здоров'я та медичного забезпечення в Києві, синдром виникає через тривалої роботи з мишкою або клавіатурою. Обмежуються м'язи, які відповідають за роботу кисті. Це захворювання поширюється з кінця 90-х.

Типові симптоми: можуть зводити або німіти пальці або вся рука. Інших проявів хвороби не виявлено. До серйозних наслідків, слава Богу, це не призводить, але профілактикою Загородній рекомендує зайнятися.

Головна порада традиційний - правильно сидіти і робити паузи в роботі. «Як у школі - 45 хвилин вчимося, а 15-20 хвилин відпочиваємо», - говорить фахівець. А сидіти треба з прямим хребтом і щоб ні одна рука не звисала.

Якщо, ви вже відчуваєте ті ж, симптоми, рекомендується ось така зарядка:

• Струсити руки.
• Стиснути руки в кулак, потримати протягом 3-х секунд, потім максимально розтиснути і потримати 6 секунд. Повторити 10 разів.
• Протягнути руки перед собою, 5 разів підняти і опустити їх.
• Описати кінчиками пальців 10 кіл.
• Методично 10 разів поспіль натиснути однією рукою на пальці іншої руки.
Категория: Мои статьи | Добавил: ohranatruda (24.12.2010)
Просмотров: 1877 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]