Вторник, 16.04.2024, 22:28

directory.ucoz.ua



Меню сайта
Категории
Наша кнопка



Друзья сайта


Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
SMS по Украине
 


Каталог статей

Главная » Статьи » Мои статьи [ Добавить статью ]

Хочу змінити роботу! А воно потрібно?

Хочу змінити роботу! А воно потрібно?
 
Сьогодні спілкувалася з доброї знайомої, розмова крутилася навколо бажання змінити роботу, тому що очікують другу хвилю кризи, та й на сьогоднішній службі вже багато чого не влаштовує. Зрештою, домовилися до необхідності осмислення наступного: а чи треба змінювати роботу (якщо, звичайно, вас не звільнили)?

Людина - така істота, яка швидко до всього звикає. Згадайте, як прагнули ви потрапити на сьогоднішнє робоче місце. Адже напевно писали резюме, успішно пройшли співбесіду, пережили всі хвилювання при адаптації до колективу і освоєнні нових обов'язків. Тепер робота стала звичною рутиною. А в голові поселилася думка - пора змінити роботу! Основні причини невдоволення: мало платять, «мене не цінують, і немає перспектив», проблеми спілкування в колективі, місце розташування та умови роботи, хочу змінити сферу діяльності.

Нижче наводжу питання, над якими просто варто замислитися, щоб зопалу не наламати дров і не шкодувати потім про нинішній «теплому місці».

Мало платять. Чи знаєте ви, скільки отримують ваші колеги по цеху, роду діяльності? При цьому важливо оцінювати не назва посади, а саме робочі обов'язки та міру відповідальності. Якщо, вивчивши ринок праці, ви точно розумієте, що можна заробляти більше, спробуйте скласти обгрунтований розмова з начальником. Адже не тільки сама думка про підвищення зарплати йому противна, він може просто не замислюватися про це, діючи за принципом «не просить, значить, все влаштовує». Ще одна порада: у розмові про зарплату вкажіть не одну бажану цифру, а діапазон. Як правило, нижню межу діапазону начальник схвалює.

Мене не цінують, немає перспектив. Нам часто здається, що ми знаємо всі нюанси роботи фірми і бачимо, що і де робиться неправильно. Насправді, нам важко оцінити бізнес в цілому так, як його бачить керівництво. Спробуйте окинути поглядом діапазон відносин з податковою, пожежниками, СЕС, пенсійним фондом, військкоматом, інспекцією з праці та аудиторськими перевірками. Може бути, ваша думка враховується, але авторство не визнається (а що для вас важливіше - визнання або реалізація вашої ідеї)? А якщо ідея не спрацює, ви втрачаєте тільки роботу за наймом, а керівництво - свій бізнес. У такому світлі позиція начальства стає більш зрозумілою.

Тепер давайте спробуємо оцінити перспективи. Якщо фірма не розвивається, то від вас потрібна проста виконання звичних обов'язків, і кар'єра навряд чи можлива. Правда, в деяких компаніях передбачена ротація кадрів, і ви, переходячи працювати в суміжний відділ, освоюєте інші навички та розвиваєтеся. Ще одна можливість - залишатися на своєму місці, але брати додаткові обов'язки. В цьому випадку не забувайте поговорити про підвищення винагороди.

Проблеми спілкування в колективі, звичайно, не сприяють гарному настрою і заважають виконанню робочих завдань. Перш за все, згадуємо, як ви сходилися з колективами раніше (у школі, у вузі, на колишній роботі, в сім'ї)? Якщо раптом виявиться, що проблеми повторюються, буде більш продуктивним пошукати корінь біди в собі і, наприклад, пройти комунікативний тренінг або почитати літературу на тему спілкування. Звичайно, відхід з колективу, в якому погано живеться і працюється, теж може стати виходом. На жаль, у новому колективі ці проблеми знову можуть виникнути.

Некомфортні місце розташування та умови роботи. З першого погляду, не дуже важливий фактор. Але якщо подумати, час, поки ви добираєтеся до роботи і з неї, це ваш час. Годині о холоді Проводити 8, шумі, при великому скупченні людей, без природного світла і т.д. дуже втомлює. Виходи можуть бути різні. Час на дорогу використовуємо для навчання, технічний прогрес тут нам тільки на допомогу. А до несприятливих умов адаптуємося, тренуючи свою винахідливість: одягаємося тепліше, використовуємо беруші, облаштовуємо покомфортніше робоче місце, виділяємо хвилинки для відновлення сил.

Хочу змінити сферу діяльності. Прекрасне бажання для розвивається людини, але при цьому міняти роботу зовсім не обов'язково. У нашому житті повно ілюзій, нам здається, що десь менше працюють і більше заробляють. Для початку поговоріть з людиною, який зайнятий у сфері вашої мрії, розпитайте його про підводні камені і течіях його професії. Завжди можна освоювати нове як хобі і пізнавати бажане зсередини. З часом ви зрозумієте, наскільки «вашої» є реалізація мрії, і ось тоді можна осмислено міняти роботу.

Незалежно від прийнятого вами рішення, бажаю вам удачі та успіхів на обраному шляху!

Категория: Мои статьи | Добавил: avtor (30.05.2012)
Просмотров: 864 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]