Пятница, 19.04.2024, 08:19

directory.ucoz.ua



Меню сайта
Категории
Наша кнопка



Друзья сайта


Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
SMS по Украине
 


Каталог статей

Главная » Статьи » Мои статьи [ Добавить статью ]

Як вибрати пожежний сповіщувач
Пожежні датчики, або як більш коректно – пожежні сповіщателі, при гаданій однаковій функціональності по різному реагують на пожежну ситуацію. Це пов'язане з конструктивними особливостями кожної моделі датчика й дозволяє виконувати свої завдання з різним рівнем якості. У цій статті постараємося описати три основні види датчиків, що використовують різні підходи до рішення завдань по визначенню ступеня пожежної погрози.


Температурний пожежний датчик
   
   Це найпростіший і найбільш розповсюджений вид пожежного датчика який використовують в пожежній сигналізації. Основна дія заснована на перевищенні певного температурного порогу. Відомо що температура в приміщенні не повинна перевищувати 55 градусів, і вже тим більше не повинна бути вище 65 градусів по Цельсію. На цьому твердженні й засноване настроювання спрацьовування датчика на даний поріг. Але чи завжди пожежа починається з підвищення температури й чи своєчасним буде реагування? Постараємося відповісти на це питання. Якщо датчик розташований у безпосередній близькості від джерела вогню, якщо гарячий потік досягне датчика й експозиція теплових потоків буде достатньою для спрацьовування то датчик може вчасно просигналізувати про порушення протипожежної обстановки. А якщо датчик розташований далеко від вогнища? То на жаль, тут датчик вчасно сповістити вже не зможе й зусилля на ліквідацію пожежі можуть бути великими й витратними. Яким чином можливо поліпшити якість спрацьовування? Є два способи – встановлення більшої кількості датчиків на площі або встановлення в тих місцях де виникнення пожежі більш імовірно. Якщо вас не влаштовують ці два способи то радимо вам ознайомиться з пожежно-димовим датчиком про який буде наступний розділ статті.
   
   І так перелічимо плюси й мінуси температурного пожежного датчика (сповіщателя):
   
   Плюси
   Низька ціна
   Висока точність температурного спрацьовування
   Довгий термін служби
   Невеликий струм споживання
   Рідка періодичність обслуговування
   Довгий період автономної роботи
   Мінуси
   Можлива запізніла реакція на полум'я
   Тепловий потік від полум'я повинен досягти датчику
   
   
   Пожежний димовий датчик
   
   Пожежно-димовий датчик ще називають опто-електронним пожежним датчиком. Принцип роботи пристрою заснований на вимірі оптичної провідності середовища. При задимленні приміщення світло від інфрачервоного випромінювача поглинається димовим середовищем і менше випромінювання падає на фотоприймач. Падіння рівня одержуваного випромінювання нижче граничного є показником наявності диму в приміщенні. Конструктивно датчик містить так звану димову камеру. Димова камера повинна бути захищена від випадкового влучення зовнішнього випромінювання але разом з тим у неї повинен бути безперешкодний вхід для диму. Димова камера зазвичай має горизонтальні щілини для доступу диму до датчика але разом з тим обгороджує влучення в камеру випромінювання й бруду. Звичайно досить одного датчика на приміщення тому що при розвитку вогню зазвичай виділяється велика кількість диму яка легко фіксується з будь-якого місця приміщення. Але відомо що існує бездимне горіння й у цих випадках опто-електронний датчик неспроможний повідомити про пожежу. Для цього випадку рекомендуємо скористатися датчиком відкритого полум'я про який ви зможете прочитати в наступній частині нашої статті.
   
   Приведемо плюси й мінуси димового ( опто-електронного) пожежного датчика:
   
   Плюси
   Своєчасна реакція при початок горіння
   Досить невеликої кількості на приміщення
   Мінуси
   Великий струм споживання
   Відсутність реакції на бездимне горіння
   Можливе забруднення й реакція на запилення
   Висока періодичність обслуговування, особливо в забруднених приміщеннях
   
   
   Пожежний датчик полум'я
   
   От що диму без вогню не буває говорить народне прислів'я. Але те що може бути вогонь без диму це встановлений факт. Як у таких випадку вберегтися від вогню? Для цього використовується принцип заснований на вмісті у відкритім полум'ї великої кількості ультрафіолетового випромінювання. Разом з тим кварцовий фільтр, який використовуеться у датчику, відсіває велику кількість паразитного випромінювання від сонячного світла або світла від ламп розжарювання або ламп денного світля. Дана особливість дозволяє на ранніх строках загоряння виявляти й сигналізувати про подію що дозволяє локалізувати й усунути пожежу на ранній стадії його розвитку. Рекомендується використовувати ці датчики в приміщеннях де можливе швидке загоряння або де висока вартість майна, що утримується в приміщенні.
   
   Плюси й мінуси пожежного датчика полум'я:
   
   Плюси
   Миттєва реакція на появу відкритого полум'я
   Дальність реакції на полум'я до 80 м
   Мінуси
   Великий струм споживання
   Необхідна пряма видимість полум'я датчиком
   Висока вартість приймача
   
   
   Висновок
   
   Якщо ви обмежені в засобах то радимо вибрати звичайний температурний або димовий датчик. У більшості випадків їх досить щоб вчасно одержати сигнал про загоряння й вжити відповідних заходів. Для підвищення точності спрацьовування можливо їх спільне використання в одному приміщенні. Для приміщень де можливе швидке або навіть підривне загоряння а також загоряння, що не супроводжується викидом диму, краще скористатися пожежним датчиком полум'я, який дозволить у найкоротший термін одержати оповіщення про присутність у зоні вогнища загоряння. Зручно застосовувати пожежні датчики в GSM сигналізації для гаража, що дозволяє відгородити ваш автомобіль від неприємностей.
Категория: Мои статьи | Добавил: ohranatruda (30.05.2011)
Просмотров: 1207 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]