Пятница, 26.04.2024, 03:02

directory.ucoz.ua



Меню сайта
Категории
Наша кнопка



Друзья сайта


Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
SMS по Украине
 


Каталог статей

Главная » Статьи » Мои статьи [ Добавить статью ]

Іскандер

Іскандер

Іскандер (ОТРК)

«Іскандер»
індекс ГРАУ комплексу 9К720
позначення НАТО SS-26 «Stone»
Iskander tochka.jpg
ПУ «Іскандер-Е» і ПУ «Точка-У» (на задньому плані) на виставці, присвяченій річниці перемоги у Сталінградській битві. 2 лютого 2008, м Волгоград.
Тип Оперативно-тактичний ракетний комплекс
статус експлуатується
Розробник Росія КБ машинобудування
Прийняття на озброєння 2006 [1] [2]
(10 червня 2007 [3] [сн. 1])
Виробник Ракет: Росія ВАТ «Стрийський завод»
ПУ: Росія ПО «Барикади»
Роки виробництва 2006 - по наст. час
Одиниць вироблено ПУ: 60 [4]
Роки експлуатації 2006 - по наст. час
Основні експлуатанти Росія НД Російської Федерації
Модифікації Іскандер-К, Іскандер-Е
Основні технічні характеристики:
Дальність: 50-500 кілометрів
Швидкість польоту ракети: 2100 м / с
↓ Всі технічні характеристики
Commons-logo.svg Зображення на ВікіСховищі
ПУ комплексу «Іскандер» на репетиції параду Перемоги, 2008 г
ТЗМ 9Т250-1 комплексу «Іскандер-М» на генеральній репетиції Параду Перемоги-2010 у Москві
ТЗМ 9Т250-1 комплексу «Іскандер-М» на Параді Перемоги-2009 у Москві. Вид ззаду.

«Іскандер» (індекс комплексу - 9К720, за класифікацією МО США і НАТО - SS-26 Stone, англ. Камінь) - сімейство оперативно-тактичних ракетних комплексів (ОТРК): Іскандер, Іскандер-Е, Іскандер-К. Комплекс розроблений в Коломенському КБ Машинобудування (КБМ). Вперше публічно «Іскандер» представили в серпні 1999 року на аерокосмічному салоні МАКС [5]

зміст

     1 Історія
     2 Основні характеристики
         2.1 Призначення комплексу
         2.2 Склад комплексу
         2.3 Бойові характеристики
         2.4 Типи головних частин
     3 Ракета
     4 Варіанти
     5 Бойове застосування
     6 Політика
     7 На озброєнні
     8 Примітки
     9 Джерела
     10 Посилання

Історія

Під керівництвом головного конструктора С. П. Непереможного в 1987 році КБМ почало розробку комплексу «Іскандер» [джерело не вказано 983 дні].

11 жовтня 2011 завершено перший етап випробувань оновленого ракетного комплексу «Іскандер-М» з новим бойовим оснащенням [6].
Основні характеристики
призначення комплексу

Призначений для ураження бойовими частинами в звичайному спорядженні малорозмірних і майданних цілей в глибині оперативної побудови військ противника. Передбачається, що може бути засобом доставки тактичної ядерної зброї.

Найбільш ймовірні цілі:

     кошти вогневого ураження (ракетні комплекси, реактивні системи залпового вогню, далекобійна артилерія)
     кошти протиракетної і протиповітряної оборони
     літаки і вертольоти на аеродромах
     командні пункти та вузли зв'язку
     найважливіші об'єкти цивільної інфраструктури

склад комплексу

До складу комплексу входять шість типів машин:

     Самохідна пускова установка (СПУ) (9П78, 9П78Е) - призначена для зберігання, транспортування, підготовки і запуску по цілі двох ракет 9М723К1 (в експортному варіанті 1 ракета). СПУ може реалізовуватися на базі спеціального колісного шасі МЗКТ-7930 виробництва Мінського заводу колісних тягачів (Республіка Білорусь). Повна маса 42 т, корисне навантаження 19 т, швидкість пересування по шосе / грунтовій дорозі 70/40 км / год, запас ходу по паливу 1000 км. Розрахунок 3 людини.

     Транспортно-заряжающая машина (ТЗМ) (9Т250 (9Т250Е)) - призначена для транспортування додаткових двох ракет. Реалізована на шасі МЗКТ-7930, оснащена вантажним краном. Повна бойова маса 40 т. Розрахунок 2 людини.

     Командно-штабна машина (КШМ) (9С552) - призначена для управління всім комплексом «Іскандер». Реалізована на колісному шасі КАМАЗ-43101. Радіостанція Р-168-100КАЕ «Акведук». [7] [8] Розрахунок 4 людини. Характеристики КШМ:
         максимальна дальність радіозв'язку на стоянці / на марші: 350/50 км
         час розрахунку завдання для ракет: до 10 с
         час передачі команд: до 15 с
         число каналів зв'язку: до 16
         час розгортання (згортання): до 30 хвилин
         час безперервної роботи: 48 годин

     Машина регламенту та технічного обслуговування (МРТО) - призначена для перевірки бортової апаратури ракет і приладів, для проведення поточного ремонту. Реалізована на колісному шасі КамАЗа. Маса 13,5 тонн, час розгортання не перевищує 20 хвилин, час автоматизованого циклу регламентної перевірки бортової апаратури ракети - 18 хвилин, розрахунок 2 людини.

     Пункт підготовки інформації (ППІ) (9С920, КАМАЗ-43101) - призначена для визначення координати цілі і підготовки польотних завдань для ракет з подальшою їх передачею на СПУ. ППІ інтегрований із засобами розвідки і може отримувати завдання і призначені цілі з усіх необхідних джерел, у тому числі з супутника, літака або БПЛА. Розрахунок 2 людини.

     Машина життєзабезпечення (МЖО) - призначена для розміщення, відпочинку і прийому їжі бойових розрахунків. Реалізована на колісному шасі КамАЗ 43118. Машина має у своєму складі: відсік відпочинку і відсік побутового забезпечення. Відсік відпочинку має 6 спальних місць вагонного типу з відкидними верхніми лежаками, 2 рундука, вбудовані шафки, що відкривається вікно. Відсік побутового забезпечення має 2 рундука з сидіннями, складаний підйомний стіл, систему водопостачання з баком на 300 літрів, бачок для підігріву води, насос для перекачування води, систему зливу, мийку, сушарку для одягу та взуття. [9]
     Комплект арсенального обладнання та навчально-тренувальні засоби [10].

бойові характеристики

     Кругове імовірне відхилення: 10-30 м [11] (в залежності від застосовуваної системи наведення)
     Стартова маса ракети: 3800 кг
     Маса бойової частини: 480 кг
     Довжина 7,2 м
     Діаметр 920 мм
     Швидкість ракети після початкової ділянки траєкторії: 2100 м / c = 7560 км / ч = 6,9 М
     Мінімальна дальність ураження цілі: 50 км
     Максимальна дальність ураження цілі:
         500 км Іскандер-К
         280 км Іскандер-Е
     Час до пуску першої ракети: 4-16 хвилин
     Інтервал між запусками: 1 хвилина (для пускової установки 9П78 з двома ракетами)
     Температурний діапазон експлуатації: від -50 ° C до 50 ° C
     Термін експлуатації: 10 років, у тому числі 3 роки в польових умовах

Типи головних частин

     В звичайному спорядженні:
         касетна з 54 осколковими бойовими елементами неконтактного підриву (спрацьовують на висоті близько 10 м над поверхнею землі)
         касетна з кумулятивними осколковими бойовими елементами
         касетна з самопріцелівающіміся бойовими елементами
         касетна об'ємно-детонуючого дії
         осколково-фугасна (ОФБЧ) [12]
         фугасно-запальна [13] [14]
         проникаюча (ПрБЧ) [12]
     спеціальна (ядерна)

ракета

Ракета комплексу 9М723К1 має один ступінь з твердопаливним двигуном. Траєкторія руху квазібаллістіческая (Не балістична, маневрує), ракета управляється протягом усього польоту за допомогою аеродинамічних і газодинамічних рулів. Виготовлена ​​із застосуванням технологій пониження радіолокаційної помітності (т. Н. «Стелс-технології»): мала поверхня розсіювання, спеціальні покриття, малий розмір виступаючих частин. Велика частина польоту проходить на висоті близько 50 км. Ракета веде інтенсивне маневрування з перевантаженнями порядку 20-30 одиниць на початковій і кінцевій ділянках польоту. Система наведення змішана: інерціальна на початковому і середньому ділянках польоту і оптична (з використанням ДБН розробки ЦНІІАГ) на кінцевій ділянці польоту, чим досягається висока точність попадання 5-7 м. Можливе використання GPS / GLONASS на додаток до інерціальної системи наведення. [13]

З 2013 року в НД Росії планується поставити ракети оснащені системою РЕБ, що забезпечує прикриття ракети на кінцевій ділянці польоту. Ця система включає в себе засоби постановки пасивних і активних перешкод оглядовим і стрельбового РЛС протиповітряної і протиракетної оборони противника, за допомогою шумів і викиду хибних цілей [15].
варіанти

     Іскандер-М [16] - варіант для Російських збройних сил, 2 ракети на ПУ, дальність стрільби в різних джерелах варіює від заявленої для «Іскандер-Е» - 280 км - до 500 км (при цьому не вказується з яким типом ГЧ (масою ГЧ) досягається відповідна дальність).
     Іскандер-К - варіант з використанням крилатих ракет, дальність стрільби 500 км, маса БЧ 480 кг.
     Іскандер-Е - експортна версія, дальність стрільби 280 км, маса ГЧ 480 кг. Задовольняє умовам режиму контролю за ракетними технологіями (англ.).

У складі ОТРК «Искандер-К" можуть використовуватися крилаті ракети Р-500, дальність стрільби якими, з деяких заяв, перевищує 2000 км [17].
бойове застосування
Залишки двигуна російської ракети, приписується [ким?] До комплексу «Іскандер», в одній з квартир Горі, 25 серпня 2008 г. [18]

Достовірної інформації про бойове застосування комплексів «Іскандер» немає, проте надходили спростовувані російськими військовими [19] повідомлення, що комплекс використовувався під час грузино-південноосетинського збройного конфлікту 2008 року.

За твердженням начальника Аналітичного департаменту МВС Грузії Шота Утіашвілі, Росія застосовувала ракетні комплекси «Іскандер» по об'єктах в Поті, Горі та трубопроводу Баку-Супса [20]

В блогах заяву Утіашвілі широко обговорювалося [21] і було сприйнято неоднозначно, тому що частина представлених в якості доказів фотознімків декількох маршових ступенів відносяться не до «Іскандер», а до ракет 9М79 комплексів «Точка-У» [22], на другий же частині знімків дійсно показані уламки з нанесеним шифром 9М723, відповідним позначенню ракет комплексу «Іскандер» [23].

Михайло Барабанов, експерт видання Moscow Defense Brief, вказує, що комплекс «Іскандер» був застосований за місцем базування окремого танкового батальйону в Горі. В результаті прямого попадання бойової частини в склад озброєнь грузинського батальйону відбулася його детонація. При цьому автор зазначає, що дана інформація базується на неперевірених джерелах [24]. Голландська комісія, що розслідувала обставини загибелі оператора телекомпанії RTL Nieuws Стана Сторіманса в Горі 12 серпня 2008 року, визначила, що журналіст загинув від попадання одного 5-мм сталевої кульки. За повідомленням БіБіСі, голландська комісія висловила експертна думка, що носієм касетного боєприпасу був «Іскандер», проте в повідомленні не було вказано, за якими ознаками був зроблений такий висновок. [25] [26] Російський МЗС заявив, що даних, наданих голландською стороною , недостатньо для визначення типу носія. Раніше організація Human Rights Watch висувала іншу версію, згідно з якою причиною загибелі голландського журналіста стали авіаційні касетні бомби РБК-250 [27] [28] [29].

Заступник начальника Генерального штабу ЗС РФ генерал-полковник Анатолій Ноговіцин спростував всі повідомлення про застосування «Іскандерів» у Грузії, повідомивши, що комплекс «Іскандер» під час бойових дій в Південній Осетії не застосовувався [19].
Політика
Дальність дії ракет комплексу «Іскандер-М», у разі їх розміщення в Калінінградській області

Оперативно-тактичний ракетний комплекс «Іскандер» є зброєю, здатним вплинути на військово-політичну ситуацію в деяких регіонах світу, якщо розташовані в них держави не мають протяжної [скільки?] Території. Тому питання розміщення комплексів «Іскандер», а також їх поставок на експорт є предметом політичних консультацій між країнами.

     5 листопада 2008 президент РФ Дмитро Медведєв, виступаючи зі зверненням до Федеральних зборів, заявив, що відповіддю на американську ПРО в Польщі стане розміщення в Калінінградській області ракетних комплексів «Іскандер». Але після відмови США від розміщення ПРО в Східній Європі Медведєв заявив, що у відповідь Росія не розміщуватиме даний комплекс в Калінінградській області.
     Однак, у зв'язку з планомірної ескалацією міжнародних відносин між Росією і США і, отже, всім блоком НАТО, на кінець 2011 року питання розміщення ОТРК «Іскандер» в Калінінградській області залишався відкритим.
     У 2005 році стало відомо про плани постачання комплексів «Іскандер» в Сирію. Це викликало різку негативну реакцію з боку Ізраїлю і США. Під час візиту до Ізраїлю президент Росії Володимир Путін оголосив про заборону таких поставок для недопущення порушення балансу сил в регіоні [30].
     В серпні 2008 року під час візиту до Москви президент Сирії Башар Асад висловив готовність до розміщення комплексів в Сирії [31].
     15 лютого 2010 президент невизнаного Придністров'я Ігор Смирнов висловився за розміщення в республіці «Іскандерів» у відповідь на плани з розміщення ПРО США в Румунії та Болгарії [32].
     23 листопада 2011 президент Росії Дмитро Медведєв знову заявив про те, що Російська Федерація готова розгорнути комплекс «Іскандер» у випадку, якщо країни НАТО продовжать розгортання системи ПРО в Європі [33].
     25 січня 2012 стало відомо, що перший дивізіон оперативно-тактичних ракетних комплексів «Іскандер» в Калінінградській області буде розгорнений і поставлений на бойове чергування Росією в другій половині 2012 року [34]. Однак, в той же день Міністерство оборони РФ спростувало цю інформацію, заявивши, що ніякого рішення по затвердженню штату військової частини Балтійського флоту, оснащується ракетними комплексами «Іскандер», у Генеральному штабі не приймалося [35].
     15 грудня 2013 німецькі ЗМІ, з посиланням на джерела в структурах безпеки, повідомили, що Росія розмістила ракетні комплекси «Іскандер» в Калінінградській області. Про це свідчать секретні супутникові знімки, на яких видно не менше десяти комплексів «Іскандер-М», розгорнутих в Калінінграді, а також уздовж кордону з країнами Прибалтики. Розгортання могло відбуватися протягом 2013 [36].

на озброєнні

Flag of Russia.svg Росія:

     630-й окремий ракетний дивізіон (в / ч 97211) 60-го навчального центру бойового застосування ракетних військ сухопутних військ, дислокований на полігоні Капустін Яр (ЮВО), почав переозброєння на РК 9К720 у 2005 році [37]. 10 червня 2007 переозброєння дивізіону було завершено, РК «Іскандер» був прийнятий на озброєння 630-м дивізіоном [3].
     26-я ракетна бригада ЗВО (м Луга) - переозброєння бригади розпочато в 2010 році поставкою 6 комплексів (ПУ), у 2011 році завершено формування першої бригади (12 ПУ). [38] [39]
     107-я ракетна бригада ВВО (м Біробіджан) - повністю переворужена 28 червня 2013 (12 ПУ) [40].
     1-я ракетна бригада (Краснодар) - передача техніки відбулася 14 листопада 2013 (12 ПУ) [40].
     112-я окрема гвардійська ракетна бригада ЗВО (м Шуя) - передача техніки відбулася 8 липня 2014 (12 ПУ).

Згідно з деякими джерелами планується перекидання РК «Іскандер-М» на 102-у російську військову базу в Вірменії [41]. Офіційна інформація з даного питання відсутня, але багато мережеві видання інтерпретують ці чутки, як вже підтверджену поставку РК безпосередньо Вірменії [42].

28 червня 2013 Сергій Шойгу, міністр оборони Росії, на церемонії передачі бригадного комплекту «Іскандер-М» 107-й ракетній бригаді в 60-му навчальному центрі бойового застосування ракетних військ і артилерії Сухопутних військ Росії (Астраханська область) заявив, що до 2018 році всі ракетні бригади будуть переозброєні на ОТРК «Іскандер» [43]

Категория: Мои статьи | Добавил: TRONKO (05.11.2013)
Просмотров: 1399 | Комментарии: 3 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 3
3 ТРИВОЖНА  
0
Статус: Росія
- 1998 г. - органами держбезпеки Росії відвернена витік секретної документації на виріб Р-500 КБ машинобудування г.Коломна.

- 2005 г. - виробництвом ОМКБ виготовлено протягом року 39 двигунів ТРДД-50, НВО "Сатурн" - 40 шт. Разом 79 шт.

- 2006 г. - виробництвом ОМКБ виготовлено протягом року 58 двигунів ТРДД-50 і 1 макет ТРДД-50 на суму 282.391 тисяча рублів. В т.ч. комплектація на 24 двигуна підготовлена ​​НВО "Сатурн". Протягом 2007-2008 р.р. планується модернізувати двигун.

- 2007 - виробництвом ОМКБ виготовлено протягом року 26 двигунів ТРДД-50БЕ і 2 макета на суму 125.124 тис руб. Крім того 2 двигуна виготовлені НВО "Сатурн".

- 2007 29 травня - на полігоні Капустін Яр відбулися пуски ракет "Іскандер" і Р-500 (остання - перший пуск). У ЗМІ з'явилася інформація про завершення випробувань комплексу "Іскандер-К" з крилатою ракетою Р-500 на полігоні Капустін Яр. Дальність - 500 км, маршова швидкість - 230-260 м / с, тривалість польоту - 24 хвилини, маса БЧ 500 кг, КВО - близько 1 м, двигун - економічний ТРДД, прийняття на озброєння передбачається в 2009 р Державні випробування ракет Р- 500 планується почати в 2008 р

Перший пуск ракети Р-500 комплексу "Іскандер-К" на полігоні Капустін Яр, 29 травня 2007 г. (фото нами графічно оброблено, взято з сайту http://www.tfo.net.ru, але фактично є фотографією Антона Денисова, http://visualrian.ru, в разі претензій правовласника готові видалити за першою вимогою з усіма нашими вибаченнями).

Розкадровка пуску ракети Р-500 комплексу "Іскандер-К" на полігоні Капустін Яр, ймовірно, 29 травня 2007 г. (форум сайту http://militaryrussia.ru).

- 2008 - виробництвом ОМКБ виготовлено протягом року 18 двигунів ТРДД-50БЕ і 1 макет на суму 93.103 тис руб. Виробництво ТРДД-50 на НВО "Сатурн" припинено.

- 2009 рр 6 лютого - ЗМІ повідомили про початок виробництва двигунів для модифікації комплексу "Іскандер-М" в Омському моторобудівному КБ. Перша партія дваігетелей поставлена ​​замовникові в лютому 2009 р За словами керівництва підприємства замовлення на виробництво двигунів завантажить ОМКБ на найближчі 5 років. За іншими даними (місцеві ЗМІ) контракт передбачає і розробку і виробництво ТРДД.

- 2009 г. - виробництвом ОМКБ виготовлено протягом року 39 двигунів ТРДД-50БЕ і 12 макетів і виконані конструкторські роботи на суму 288.396 тис руб. Крім того 2 двигуна виготовлені НВО "Сатурн".

- 2010 р - ОМКБ продовжило виробництво ТРДД-50БЕ.

2 ТРИВОЖНА  
0
Система управління і наведення - система управління ракети, ймовірно, інерціальна з корекцією траєкторії на ділянках корекції методом кореляції цифрової карти місцевості з даними радіовисотоміра. Система управління ракети, на нашу думку, побудована на базі гіростабілізованої платформи (ГСП) і цифровий ЕОМ. Бойова частина Невідокремлювані. Система топопривязки стартового агрегату комплексу може взаємодіяти з системами космічної навігації типу NAVSTAR і ГЛОНАСС. Введення прицільних даних в ракети відбувається автоматично при знаходженні ракет в горизонтальному положенні всередині СПУ, ймовірно, з використанням удосконалення оптичної системи виставлення ГСП і введення чисел польотного завдання в БЦВМ ракети з використанням лазерного оптичного пристрою. Для введення цифрових карт ділянок корекції використовується або кабельне з'єднання або бездротове захищене з'єднання або оптичний лазерний канал. Введення даних про мету займає мало часу і до старту дані про цілі можуть бути скориговані за інформацією від зовнішнього джерела. З інтервалом в 1 хвилину комплекс може нанести удар двома ракетами по двом різним цілям.

Пускова установка:
- Універсальна колісна СПУ 9П78-1 (2001-2005 р.р.) на шасі МЗКТ-7930 (мабуть модель МЗКТ-79305) "Астролог" (дві ракети в ТПК на СПУ з окремими підйомними стрілами). ТЗМ, ймовірно, 9Т250 на шасі МЗКТ-79305 несе дві ракети і обладнана стріловим краном. Установка спроектована ЦКБ "Титан" (КБ заводу "Барикади") і виробляється ПО "Барикади" (г.Волгоград) на шасі Мінського Заводу колісних тягачів (м.Мінськ, Білорусь). Установка повністю ідентична базової СПУ комплексу ОТР "Іскандер-М". СПУ 9П78-1 може використовуватися в складі комплексів "Іскандер-М" і "Іскандер-К" або в комбінації.

Двигун - дизель ЯМЗ-846 потужністю 500 к.с., механічна коробка передач ЯМЗ-202.04 (9/2) зі зчепленням ЯМЗ-151-10
Колісна формула - 8 х 8 (перші дві осі поворотні)
Довжина - ок.13070 мм
Ширина - 3070 мм
Висота - ок.3290 мм
Маса повна - 40000-43200 кг
Маса споряджена - 21000 кг
Вантажопідйомність:
- МЗКТ-79305 - 25000 кг
Швидкість по шосе - 70 км / ч
Швидкість по грунтовій дорозі - 40 км / ч
Швидкість по пересіченій місцевості - 20 км / ч
Запас ходу по паливу - 1000 км
Розрахунок - 3 чол (2 чол ТЗМ)
Сектор пуску ракет - 180 град.

Ракета - крилата ракета, подробиць конструкції немає.

двигун:
- Стартовий - РДТТ
- Маршовий - малогабаритний ТРДД марки ТРДД-50БЕ розробки ОМКБ спільно з НПО "Сатурн" і виробництва Омського моторобудівний КБ і НВО "Сатурн". Серійне виробництво двигунів в повному обсязі на потужностях ОМКБ для ракети Р-500 офіційно розпочато в лютому 2009, по виробництво двигунів ТРДД-50БЕ велося вже станом на 2005 р Максимальні виробничі можливості ОМКБ на 2006 г. - 117 шт на рік. (на 2007 г. - 100 шт, 2008-2009 р.р. - 137 шт). Двигун ймовірно є модифікацією ТРДД "виріб 37", створеного на базі сімейства ТРДД-50 (1979 г.). ТТХ приблизні.
Тяга - 450 кг (оціночно)
Питома витрата палива - 0,71 кг / кгс на годину
Довжина - 850 мм
Діаметр по мотогондолі - 330 мм
Маса - 100 кг

Малогабаритний двигун ТРДД-50АТ ("виріб 36МТ") розробки та виробництва ОМКБ, виставка МАКС-2005 - на КР Р-500 використовується подібний двигун ТРДД-50БЕ (фото - Євген Єрохін, http://www.missiles.ru).

ТТХ ракети:

Маса БЧ - 480 кг

Дальність дії - 500 км (до 700 км по сумнівним даними)
Швидкість польоту - 230-260 м / с
Тривалість польоту - 24 хв (при пуску 29.05.2007 г.)
КВО - близько 1 м
Відхилення на маршруті - до 30 м (при пуску 29.05.2007 г.)

1 ТРИВОЖНА  
0
ДАНІ НА 2011 року (стандартне поповнення)
Комплекс "Іскандер-К", ракета Р-500

дані носять гаданий характер і засновані на відкритих джерелах

Оперативно-тактична крилата ракета. Комплекс - частина системи, розробленої з використанням результатів НДР "Хвиля", застосовується в складі системи озброєнь комплексу ОТР "Іскандер-М" (концепція багатофункціонального ракетного комплексу сухопутних військ модульного типу). НДДКР, ймовірно, ведуться КБ Машинобудування (г.Коломна, далі - КБМ), головний конструктор напрямку - Олег Мамалига. Розробка ракети Р-500 вже велася станом на 1998 г. Перші пуск ракети Р-500 з СПУ 9П78-1 проведений на полігоні Капустін Яр 29 травня 2007 Державні випробування комплексу планувалося почати в 2008 р, а в 2009 р прийняти комплекс на озброєння (дані за літо 2007 г.). Інших даних поки немає.

Примітка: ракета Р-500 застосовується на нашу думку у складі вогневих засобів комплексу "Іскандер-М" і виведена в окремий матеріал як крилата ракета. Докладні дані по комплексу "Іскандер-М" як по системі зброї у відповідній статті

СПУ оперативно-тактичного комплексу "Іскандер-К" ракетної системи "Іскандер-М" на 231 майданчику 4-го ГЦМ ​​полігону МО Росії, 2010 г. (4 міжвидової: XXI століття починається. 4 ГЦМП МО Росії, 2011, обробка фото - MilitaryRussia.Ru).

Випробувальний пуск ракети Р-500 комплексу "Іскандер-К", полігон Капустін Яр, ймовірно, 231 майданчик, 29 травня 2007 г. (4 міжвидової: XXI століття починається. 4 ГЦМП МО Росії, 2011, обробка фото - MilitaryRussia.Ru ).

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]