Пятница, 29.03.2024, 10:15

directory.ucoz.ua



Меню сайта
Категории
Наша кнопка



Друзья сайта


Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
SMS по Украине
 


Каталог статей

Главная » Статьи » Мои статьи [ Добавить статью ]

Чи не помиляємося ми щодо щурів?

Чи не помиляємося ми щодо щурів?

Багато століть люди ведуть непримиренну боротьбу з сірими сусідами, яких вони собі не вибирали. Лише в невеликому числі випадків людині вдається впоратися з армадами щурів, в інших спробах поки перемога за гризунами.
Як знищували щурів в старовину: легенда про Щуролова

Давайте відвідаємо невеликий німецький місто Хамельн, розташований в Нижній Саксонії. Це старовинне містечко, де збереглися середньовічні церкви і будинки. В даний час все його населення складає близько п'ятдесяти тисяч чоловік. Це поселення прославилося тим, що там немає жодної щури. Людина переміг сірих гризунів. У новій ратуші на загальний огляд виставлено відповідний документ, де офіційно повідомляється, що місто очищено від щурів.

Як же цього вдалося досягти? Згідно з легендою, в 1284 році в місті з'явився дивний чоловік у строкатому вбранні. Він назвався крисоловом і запропонував позбавити населення від обридлих щурів за певну плату.

Мешканці погодилися заплатити необхідну суму. Щуролов дістав дудочку і став на ній грати. Почувши солодку музику, з усіх будинків стали вилазити щури та миші. Людина, продовжуючи грати, рушив до річки Везер, гризуни пішли за ним, зачаровані незвичайною музикою. У річці все щури і миші потонули.

Городяни дуже зраділи, що позбулися противних сірих розбійників, але їм шкода було платити гроші. Щуролов покинув місто, «не солоно хлебавши». Але він не забув свою образу. Через деякий час він повернувся в місто в іншому вигляді, знову заграв на сопілці. На цей раз за ним пішли діти, яких він забрав з Хамельн. Більше їх ніхто ніколи не бачив ...

Зображення щурів, яких у місті живцем не зустрінеш, стало дуже популярним в Хамельн. У сувенірних крамницях можна купити різні фігурки щурів, з вікон булочних на перехожих дивляться щурики, виліплені з тіста. Полиці продуктових магазинів прикрашають батареї пляшок у формі щурів. На старовинній ратуші двічі на день дзвонять дзвони, а годинник з механічними фігурками розповідають історію обманутого Щуролова і викрадених їм дітей.

До цього моменту адміністрація міста та штатний щуролов невсипно стежать, щоб у місті не з'явилися щурі. Посада штатного щуролова з'явилася в муніципалітеті міста з тих самих пір, коли казка перетворилася на дійсність. Професійного щуролова довелося запросити з іншого міста. Економні жителі і сьогодні не дуже охоче оплачують працю людини, яка охороняє їх будинку від щурів.

Знищення щурів «по секторам»

Спостерігаючи і вивчаючи поведінку і звички щурів, люди звернули увагу на той факт, що якщо безліч щурів зустрічається всередині декількох кварталів, то це означає, що між ними практично немає транспортних трас. Великі магістралі ділять щуряче царство на сектори. Тобто теоретично можна було б планово винищувати пацюків по цих зон. На жаль, цей метод не працює. Відловивши або отруївши щурів в одному секторі, людина звільняє місце для інших щурів, які на новому місці починають розмножуватися з великою охотою і швидкістю. Результат такої боротьби - щурів стає вдвічі більше.

Гроза щурів - кішки

Ніхто не стане заперечувати, що кішки - чудові мисливці на щурів і мишей. Але скільки тварин може зловити середньостатистичний кіт за рік? Не більше 20-25 щурів. Якщо врахувати, що за один раз щур народжує до 20 щурят, то виходить, що всі кішки світу не здатні позбавити людство від підступних гризунів.
Нашестя щурів на мегаполіси

Спеціалісти - «крисоведи» висунули таку гіпотезу: природні популяції щурів будуть зростати до тих пір, поки ресурси навколишнього середовища можуть забезпечувати тварин дахом, їжею і водою. Якщо люди навчаться управляти станом навколишнього середовища, покращуючи санітарну обстановку в містах, це допоможе скоротити чисельність гризунів. А поки в багатьох старих містах світу із запущеним комунальним господарством періодично трапляються нашестя щурів, наприклад, в Нью-Йорку, Бомбеї та Римі.

Нашестя щурів у Вічному місті - це вічне прокляття і дамоклів меч Риму. Вони знищують продовольство, псують міське майно. Як вважають фахівці, в Римі зараз квартирує близько 15 мільйонів сірих розбійників. Державні та приватні компанії, що спеціалізуються на боротьбі з гризунами, а також місцеве населення активно борються з періодичними спалахами чисельності «непроханих гостей». Іноді пацюки відступають, але кінця цій війні не видно. На прикладі Риму з'ясувалося, що оздоровити міську навколишнє середовище дуже важко, тому в найближчі десятиліття щури можуть відчувати себе в столиці Італії спокійно ...
Небилиці про щурів

Іноді можна почути: носиться, як щур. Але вона не спринтер. Максимальна швидкість, яку може розвинути щур, - 10 км на годину.

Ми часто говоримо, брудний, як щур, оскільки впевнені, що життя гризунів у підвалах і на смітнику не сприяє підтримці їх особистої гігієни. Це не так. Якщо поспостерігати за щуром в клітці, то можна помітити, що вона дуже ретельно чистить свою мордочку і шкурку по кілька годин на добу.

Вам доводилося чути таке: я бачила щура розміром з кота? У страху очі великі. Маса найбільшою сірої щури не перевищує 900 грамів. Домашні годовані коти потягнуть на 5-8 кілограм.

Іноді наша уява може намалювати полчища щурів, що переміщаються з одного місця дислокації на інше. Насправді, таке явище практично неможливо побачити, оскільки щур - тварина обережно і вважає за краще ховатися, якщо бачить нерівного суперника.

Щури поруч з людиною живуть уже багато століть. І весь цей час він спостерігає за їх поведінкою, намагаючись розгадати повадки «кімнатної собачки диявола». Але не надходять чи люди необачно, намагаючись вапна під корінь ненависного гризуна? Кожна тварина в природі займає свою екологічну нішу і виконує свою функцію в екосистемі.

Знищивши щурів, людство може зіткнутися з самими непередбачуваними наслідками ...
Категория: Мои статьи | Добавил: ohranatruda (16.05.2012)
Просмотров: 921 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]