Чи можуть працівники з IV групою проводити навчання з електробезпеки та технічної експлуатації електроустановок споживачів? - Мои статьи <?if()?>- <?endif?> - Каталог статей - Каталог сайтов Web Directory
Суббота, 25.02.2017, 12:00

directory.ucoz.ua



Меню сайта
Категории
Наша кнопка



Друзья сайта


Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
SMS по Украине
 


Каталог статей

Главная » Статьи » Мои статьи [ Добавить статью ]

Чи можуть працівники з IV групою проводити навчання з електробезпеки та технічної експлуатації електроустановок споживачів?


ПИТАННЯ: Який порядок проведення навчання працівників з питань технічної експлуатації електроустановок споживачів? Чи можуть працівники з IV групою електробезпеки навчати на підприємстві інших працівників на II і III групи?

ВІДПОВІДЬ: Кожен власник споживача зобов'язаний на своєму підприємстві затвердити положення про спеціальну підготовку і навчання електротехнічних та електротехнологічних працівників з питань технічної експлуатації електроустановок. Це обумовлено як п. 2.5 розділу IV «Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів» (далі ПТЕЕС), так і пунктом 1.5 «Положення про спеціальну підготовку і навчання з питань технічної експлуатації об'єктів електроенергетики».

Згідно з вимогами п. 2.6 розділу IV ПТЕЕС електротехнічний та електротехнологічний персонал повинен проходити такі види навчання:
- Періодичне навчання в спеціалізованих навчальних закладах;
- Щорічне навчання електроенергетиці на підприємстві;
- Спеціальна підготовка.

Читайте також про те, яка група з електробезпеки потрібна при роботі електроінструментом, а також пройдіть тести з електробезпеки.

Графік проведення щорічного навчання на підприємстві, списки працівників, які повинні проходити це навчання, а також періодичне навчання в навчальних комбінатах затверджуються керівником підприємства (головним інженером).

Періодичне навчання з питань технічної експлуатації електроустановок споживачів у спеціалізованих навчальних закладах проходить в такі строки:
- 1 раз на три роки - особи, відповідальні за електрогосподарство, члени центральної комісії підприємства з перевірки знань та посадові особи оперативних працівників;
- 1 раз в п'ять років - члени комісій з перевірки знань окремих структурних підрозділів підприємства інших рівнів та інші електротехнічні та електротехнологічні працівники.
Необхідність і періодичність навчання в спеціалізованих навчальних закладах інших категорій працівників електроенергетики визначається керівником підприємства. Навчання в навчальних закладах не повинно бути меншим 40 годин. Такий вид навчання може вважатися довгостроковій формою підвищення кваліфікації працівників у разі, якщо навчальний заклад має відповідну ліцензію та програма розрахована на не менш ніж 72 години.

Щорічне навчання на підприємстві проходять електротехнічні та електротехнологічні працівники, які працюють на роботах з підвищеною небезпекою. Таке навчання проводиться з метою підтримки відповідного рівня кваліфікації працівників. Навчання має тривати не менше 30 годин. Як правило, до такого навчання залучаються працівники електротехнічних служб.

Спеціальна підготовка проводиться працівникам, які забезпечують виробничі процеси на об'єктах електроенергетики. Спеціальна підготовка проводяться за індивідуальними програмами в наступних випадках:
- До початку самостійного виконання працівниками своїх функціональних обов'язків;
- У разі переведення працівника на іншу роботу або призначення його на іншу посаду, яка потребує додаткових знань з питань технічної експлуатації або додаткових практичних навичок;
- У разі перерви в роботі за своєю професією більше одного року.

Тривалість спеціальної підготовки повинна бути:
- Для диспетчерів, начальників змін і машиністів енергоблоків, блочних щитів, котлів, турбін - не менше 300 годин;
- Для інших оперативних працівників - 200 годин;
- Для оперативно-виробничих працівників - 150 годин;
- Для інших працівників - 100 годин.
Працівники електроенергетики, які мають повну вищу освіту, базову вищу або професійно-технічну освіту, а також працівники, які переводяться на інше робоче місце чи мали перерви в роботі, в тому числі більше одного року, можуть проходити спеціальну підготовку безпосередньо на об'єктах електроенергетики без додаткового навчання в спеціалізованих навчальних закладах.

Таким чином, законодавство не забороняє привласнення IV групою навчати на підприємстві інших працівників на II і III групу з електробезпеки. Але за умови наявності у працівника базового електротехнічного освіти і легітимності складу комісії з перевірки знань. При цьому 1 раз в п'ять років ці працівники повинні проходити навчання в спеціалізованих навчальних закладах з питань технічної експлуатації електроустановок споживачів.

Категория: Мои статьи | Добавил: ohranatruda (25.10.2013)
Просмотров: 808 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]