Суббота, 20.04.2024, 12:43

directory.ucoz.ua



Меню сайта
Категории
Наша кнопка



Друзья сайта


Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
SMS по Украине
 


Каталог статей

Главная » Статьи » Мои статьи [ Добавить статью ]

Болгарка. Правила безпеки праці
1. Загальні питання:

1.1. Забороняється працювати в стані алкогольного сп'яніння і після прийому наркотичних речовин. Всі ці дії ведуть до зниження рівня уважності. Якраз через неуважність не можна приступати до роботи також будучи втомленим або сонним.

1.2. Рекомендується час від часу освіжати в пам'яті правила техніки безпеки і виконувати їх незалежно від того, яким досвідом володіє працівник. Статистика стверджує, що безпечність "досвідчених" працівників перетворює їх у пацієнтів медичних установ набагато частіше, ніж недосвідченість тих, хто намагається не нехтувати цими правилами.

2. Екіпірування працівника:

2.1. Заборонено виконувати роботу не знявши прикрас (на шиї ланцюжка, на зап'ястях браслети). До того ж, якщо працівник є володарем довгого волосся, то їх потрібно прибрати під головний убір щоб уникнути їх потрапляння в крутяться елементи Вуглошліфмашини.

Захисний щиток для болгаркі2.2. З цих же причин не рекомендується працювати рукавичках з тканих матеріалів. Краще обзавестися спилковий або шкіряними, вони, до речі, мають кращі захисними властивостями від іскор. Загалом, головне правило таке - якщо рукавички мають бовтаються нитки, то надягати для роботи їх не можна.

2.3. Як стверджує медична статистика, до офтальмологів нерідко приходять люди, які працювали з болгаркою не одягаючи захисні окуляри: іскра потрапила в око забезпечує таким "пацієнтам" масу проблем. Cледует помітити, що окуляри - це мінімум, який необхідно використовувати для захисту особи. Оптимумом є використання щитка з полікарбонату, що захищає не тільки органи зору, а цілком обличчя і шию не тільки від іскор і окалини, а й від осколків відрізного кола, які при розриві можуть завдати шкоди працівникові відрикошетила, наприклад, від твердої поверхні опори.

2.4. При обробці плитки, бетону, каменя та інших Подібних матеріалів утворюється велика кількість пилу. Для захисту органів дихання застосовується распіратор. Важливо! Якщо працюєте з подібними матеріалами, не можна надягати на очі контактні лінзи - на їх зволоженій поверхні осідатиме пил, який потім потрапить під повіку і призведе (як мінімум) до подразнення райдужної оболонки, що може відвернути працюючого (див. П. 1.1).

Робота з болгаркою в наушніках2.5. У тому випадку, коли роботи проводяться в приміщеннях невеликого об'єму або ж у залі великої площі, але з доброю акустикою, рекомендується використовувати навушники. Якщо цього не зробити, то після закінчення роботи спостерігається "дзвін" у вухах протягом декількох годин і взагалі, може погіршитися слух.

3. Підготовка робочого місця та інструменту:

3.1. Забороняється використовувати болгарки без захисного кожуха, чим часто грішать деякі "умільці" щоб можна було поставити на углошліфовалку абразивний диск більшого діаметра, ніж той, який передбачений конструктивно. Це робити також заборонено.

3.2. КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ установка на УШМ дисків від інших інструментів, скажімо, від циркулярної пили. У цьому випадку інструмент просто-напросто вирветься з рук при першому дотику до оброблюваної поверхні. Подальша траєкторія руху високоспритний УШМ непередбачувана і може стати причиною трагедії як для самого працівника, так і для людей, що знаходяться поруч.

3.3. Болгарки з великою потужністю при роботі володіють великою інерційністю - практично нереально швидко змінити положення інструмента в просторі, цю обставину необхідно брати до уваги при виборі методики роботи.

3.4. перед початком роботи простежити, щоб поруч з місцем різання не було мотузок, ганчірок та інших предметів - вони можуть випадково потрапити в крутяться елементи інструменту.

3.5. Необхідно вжити заходів, щоб уникнути скупчення сторонніх біля місця, де будуть проводитися роботи з кутовою шлифмашиной. "Картеч" від розірвався диска може привести до масових травм.

3.6. Враховуючи, що кутова шлифмашина - один з найбільш потенційно травмонебезпечних агрегатів, на об'єкті, де ведуться роботи, обов'язково повинна знаходитися аптечка з набором необхідних медикаментів та перев'язувальних матеріалів. Обов'язкова присутність людини для підстраховки, який допоможе надати першу допомогу при нещасному випадку і викликати швидку допомогу. Але, напарник повинен знаходитися від ріжучого болгаркою людини на безпечній відстані.

3.7. Перед включенням болгарки потрібно перевірити відрізний круг на наявність дефектів: тріщин, вигинів, відколів. Працювати оснащенням має дефекти ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ КАТЕГОРИЧНО - імовірність розриву диска підвищується на порядок.

3.8. Шнур харчування слід розміщувати так, щоб він не став причиною падіння працівника в процесі роботи.

4. Виконуючи роботу:

4.2. Не рекомендується проводити рез по горизонталі, працювати потрібно встановивши відрізний круг вертикально і під кутом 90 градусів до поверхні, що помітно знижує ймовірність заклинювання оснащення.

4.3. Утримувати інструмент потрібно обов'язково ОБОМА РУКАМИ, особливо при роботі з потужними моделями болгарок (понад 1 кВт). Це потрібно для того, щоб не випустити інструмент при заклинювання кола.

4.4. Встановлювати обдирний щітки рекомендовано виключно на УШМ, які мають електроніку для регулювання обертів, встановивши їх у мінімальне значення, в іншому випадку на великих оборотах голки з щітки будуть розлітатися в різні напрямки з великою швидкістю, а це може призвести до травм оточуючих і псування що знаходяться поряд обладнання або предметів.

5. Після завершення роботи:

5.1. Не дозволяється випускати УШМ з рук поки двигун не зупиниться повністю.

5.2. Не потрібно доторкатися до оснащення навіть після повного припинення обертання - високі обороти призводять до її нагрівання, і дотик призведе до опіків.

5.3. Якщо робота припинилася внаслідок перебоїв з електрикою, обов'язково вимикати інструмент щоб уникнути мимовільного початку роботи болгарки в той момент, коли з'явитися знову електрику в мережі.
Категория: Мои статьи | Добавил: ohranatruda (25.09.2011)
Просмотров: 3351 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]