Пятница, 29.03.2024, 09:46

directory.ucoz.ua



Меню сайта
Категории
Наша кнопка



Друзья сайта


Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
SMS по Украине
 


Каталог статей

Главная » Статьи » Мои статьи [ Добавить статью ]

Активність

Активність
Активність є складною рисою характеру , що виявляється в діяльному відношенні людини до праці. Активність передбачає сталість зусиль , спрямованих до однієї мети , наполегливість і завзятість у роботі , планомірний і систематичний характер дій , обов'язкове досягнення певного результату.

Необхідно відрізняти активність від метушливого діяльності . Остання завжди носить гарячковий характер , виражається у швидко змінюють один одного діях , часто не мають між собою близькою внутрішнього зв'язку . Особливість метушливості - у її зовнішній експресивності при внутрішній слабкості або беззмістовності .

При метушливості вольові дії людини , зрештою , залишаються безплідними ; учень начебто багато робить , він постійно прагне проявити себе , включається в будь-які заходи , його завжди можна бачити зайнятим сьогодні одним , завтра іншою справою , але при всьому тому він не виробляє у себе стійких інтересів , не розвиває точних і правильних навичок в тому чи іншому вигляді діяльності, не домагається відчутних і плідних результатів у цих своїх різноманітних , часто і безсистемно мінливих заняттях .

Метушлива людина керується у своїй діяльності простий потребою небудь робити , активна людина - потребою робити саме це , а не інша справа. Метушлива людина проявляє свою активність поривами , у хвилини припливу енергії або коли , запустивши справи , він стає перед необхідністю їх терміново виправити . Активність діяльної людини , навпаки , носить методичний , зовні розмірений і спокійний характер , але в цьому спокої і методичності закладена велика сила волі і характеру .

Активність людини розвивається найбільш досконалим чином в процесі праці. Праця сприяє виробленню таких якостей характеру , як стійкість волі , здатність тривало утримувати увагу на процесі праці. Сталий напрям волі в процесі праці пов'язане з виробленням терпіння і наполегливості . Праця сприяє також розвитку акуратності , ретельності в роботі , виробляє почуття впевненості у своїх діях.

Активність може виховуватися в самих різних видах праці . Розумова робота учнів , пов'язана з виконанням ними своїх навчальних обов'язків , також повинна розглядатися як діяльність , яка сприяє вихованню активності учнів .

    При організації заходів з виховання активності важливо дотримуватися наступні загальні вимоги :

    Праця повинна застосовуватися як система . Випадковий , несистематичний працю, виконання трудових завдань від випадку до випадку не можуть сприяти виробленню активності як стійкої риси характеру.

    В організації праці необхідно постійно звертати увагу на результат , на ціль , уникати перетворення праці , який за самою своєю суттю повинен бути розумною діяльністю , в механічну роботу.

    За своїм змістом та обсягом праця , як виховний захід , повинен відповідати віковим особливостям.

    Необхідно дотримуватися сувору регламентацію процесу праці : він повинен проводитися в певний час , в необхідних темпах , з певною затратою зусиль.

    Всяка робота , раз вона розпочата , повинна бути закінчена , як би вона не була мала і незначна. Зупинки на півдорозі , недоведення роботи до успішного результату надають згубний вплив на характер , привчаючи до безвідповідальності , ослаблення вольових зусиль , до зниження активності і т. д.
Категория: Мои статьи | Добавил: avtor (09.10.2013)
Просмотров: 996 | Теги: Психологія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]